Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно ръждата


42110

Recommended Posts

Здраейте, искам да ви попитам има ли някакъв начин да се съживят ръждясали места? Става дума за Шкода 120L, отпред в багажника има едно гумено покривало и под него е почнало да хваща ръжда. Искам, ако е възможно по някакъв начин да премахна или намаля ръждата и малко да съживя това място. Не че е ръждясало всичко, но по краищата си има доста. Ще съм благодарен, ако можете да помогнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премахваш, ръждата колкото можеш по-хубаво (дрелка с телена четка примерно и едра шкурка за по-недостъпните места), избърсваш хубаво с кореселин. После, ръждопреобразувател, грунд и отгоре му "Боди" или боя. Аз бих сложил "Боди". Ако вече има дупки от ръждата - тенекиджия. И изхвърляш въпросната гумена постелка, защото очевидно задържа влага отдолу.

 

Между другото, и преди е имало теми с подобни въпроси. Хвърли им едно око ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дупки няма, а иначе не е ли по-добре да го направи някой, който повече разбира? И аз предположих, че гумата може да задържа влага, но не смея да хвърлям нищо преди да съм се консултирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни го това Боди. Голям е боклук. Ще се напука за нула време. Говоря за 930. Ларопласт на Лакпром е добра алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Употребил съм "Боди" като синоним на антикор ;) :mrgreen: . Колегата, ако иска нещо наистина добро (но не и евтино) - Valvoline Tectyl Bodysafe.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея дни направо ще направя снимки да ви покажа какво е положението. В нас имах някако шишенце за премахване на ръждата, но като го гледам колко е малко ми се струва, че е за по-дребни ръждясали нещица :lol: . Както и да е, нанесох го чрез четка по саждичките и уътре като забърша с кърба ще видя какъв е резултатът. Знам, че едва ли ще се махне всичко, но поне малко да го позачистя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дрелка с телена четка или с флекса до блясък, след това грунд и накрая боя.Зависи много в какъв стадий е корозията. Предполагам че разграничаваш ръждясало от изгнило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мене ми се струва, че на места е ръжда на места е изгнило, но те нещата са се слели малко и не мога точно да видя. Като забърсах първоначално със суха кърпа се видя по-ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма ръжда, истината е в ПОДЗЕМНИЯ ГАРАЖ!!!

 

Не е вярно! Истината е в проветрив навес. Хем на сянка, хем течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за навеса е абсолютно най вярно :!:

А,ръждата не може да се спре :!: :!: :!: :!: Изрязваш я и нова ламарина за здравото и тогава обработка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвременните подземни гаражи си имат и сериозна вентилационна система, а ако си под навеса и падне мъгла какво правим. Цялаат красавица се полепва с някакъв прах и мръсотия

008580549-big.jpg

 

Затова според мен ИСТИНАТА Е В ПОДЗЕМНИЯ ГАРАЖ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паркинга под стария Свободен Университет сега Районен съд взимат 120, другите подземни като паркинга под Операта например е 100-130 в зависимост на кое ниво се намираш В Славейков до Технополис, където съм и аз (на снимките) е 150лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ладата ми на 34 години без няколко месеца я продадохме, цял живот е стояла под навеса в къщи на течение. Купето беше перфектно. В най-големия дъжд изсъхва за няколко часа. А в гаража може с дни да стои мокра. Не го заменям за никакъв гараж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.