Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пера за стъклочистачки


Ради

Recommended Posts

Привет колеги, имам едно въпросче, някой купувал ли си е от ЕТ пера за чистачките и обърнал ли е внимание дали са произведени за Шкода или ЕТ препродава примерно БОШ които ги има и в Метро?!?!

Някой сигурно ще каже каква е разликата, ми разликата е че на старата кола съм си купувал БОШ, който ми изкара има няма 3 месеца. Пък колко е бил БОШ и откъде е бил внесен..... можем само да гъдаем.

 

Благодаря на всички.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си купувал. Не знам дали препродават БОШ. Перата са в запечатано найлоново пликче с лепенка, на която има кат.номер и емблемите на марките от ВАГ. Най-долу пише Made in Germany.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор smile016

От това което си написал си правя извода, че са произведени за ВАГ и определено ще ходя да си взема от ЕТ.

Благодаря още веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко встрани от темата, но пак чистачките и перата...

Преди време си взех едни чистачки от Метро - пишеше, че са графитени пера и ставали за Шкода! Естественно, рамената не станаха, но понеже си нямам работа - работя безработен, взех и смених перата само! Чистят перфектно! Не помня марка, но бяха около 10 кинта по спомени. Ако POW помни, колко бяха - да каже - той ми ги купи, че нали съм безработен...

Та ако ги има още - може да ги пробваш - къде ли не даваме 10 кинта, а за тези пари - чистенето на стъклото направо ме удиви! Безупречно е! На старата кола ползвах графитени чистачки /позовавам се на етикета разбира се/ - изкарваха по 2 години...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви десет кинта, бре, забраван такъв, :mrgreen: за два лева ги взехме. То и мойте нещо са се прецакали, хич не чистят, само мажат, ма ше ги мъча до Коледа, после те погвам да ми ги сменяш. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък хич не съм доволен от оригиналните си ВАГ-ови чистачки, т.е. от перата-мажат. :evil:

 

Edit: Мойте хем са и нови- на 4 месеца са в момента, но си мажеха почти от началото!

 

Задната си маже по дифолт ако я ползваш да си свалиш прахта от стъклото. Смених вече трета и се убедих, че няма смисъл да давам повече грешни пари . Предните вече година и половина си чистят перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи е въпрос на късмет. Иначе пръскалка и аз имам, ама чистачката няма сила да прилепне към стъклото в края си и там маже ;). Поздрави!

 

П.П.Сори за офтопика ;) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За старата октавия са към 40 лева предните чистачки в ЕТ и са ВАЛЕО предполагам ги има и по другите магазини но в ет са си две с различна дължина а по магазините обикновенно са 2 с една и съща дължина....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валео имат и комплекти с различни дължини но по магазините рядко се срещат такива, повечето са чифтове с една дължина.

-Преди карах с пера графит обаче ми завря да ги сменям и сложих некви от Лукойл- дето са по 1 бр. Чистят същото и са по-издръжливи но гумата им изглежда е по-твърда и отвреме навреме са шумни- гумата скърца по джама. Удобното е че се продават по 1 и ако някое от перата не чисти може да смениш само него. Графитните бършат много добре, тихи са но каучука им се скапва- цепят се, затова ги сменях 2 пъти в годината. То за 4 лв 2 пера- ко повече да искаш. Направи ми впечатление че са 2 различни сглобки- тези, които са с пласмасови щипки по носача на перото са добри, а тези, които са щипнати с метални нитчета в шарнирите- не ги бива и като нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уффф,с тея чистачки незнам. Моите също се скапаха и мажат зверски,но ми се ще да взема от тези,които са само гума-да речем като на Румстер-а. Мисля,че ще е по-добрия вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Метро беха пуснали такива по 6-8 лв парчето в зав. от дължината- ако ги пробваш пиши из форума що стока са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, старото пасатче дойде от Германия с Валео бяха перфектни, дори едната чистачка си беше по къса, след това попаднах на едни горе долу добри от метро дето изкараха половин година, ама след това то не беше БОШ, мош :mrgreen: и сие, максимум 4 месеца и след това в кофата. Окито вече мина година и половина и оригиналните вече си зацапват прилично... тъй че ще ги сменя с оригинални от ЕТ пък после ще пиша за впечатления. Макар че в ръководството за експлоатация на колата пише, че е хубаво да се сменят 2 пъти в годината.... ама ние нали сме икономисти :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ако може всичко да е вечно :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви 5-16 лева?!!!Номера е BOSCH Aerotwin за 65 кинта комплекта!Няма такива чистачки просто! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на Лагуната миналата година и взех Champion предни, като шофьорската беше по-дълга и със спойлер и стуваше 32лв. а другата по къса и без споилер и беше 8лв. все още си чистят перфектно и не съжалявам за дадените пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според данни от последната брошурка на Метро, от Четвъртък, 30.10.2008 г. ще има графитни чистачки по 2,99 лева, от световноизвестната марка :mrgreen: AUTO practic, с дължина от 33 до 61 санта, цената е за два броя. :D

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според данни от последната брошурка на Метро, от Четвъртък, 30.10.2008 г. ще има графитни чистачки по 2,99 лева, от световноизвестната марка :mrgreen: AUTO practic, с дължина от 33 до 61 санта, цената е за два броя. :D

 

... след като ги купиш ги изкормяш и сменяш само перото на оригиналните и си номер едно :mrgreen: Това го направих след като купих един "aerotwin" от Brikolage ... и горещо ве препоръчвам да не купувате нищо за кола от там! Такъв боклук втори няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като цяло мнението Ви за "aerotwin" положително ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви 5-16 лева?!!!Номера е BOSCH Aerotwin за 65 кинта комплекта!Няма такива чистачки просто! :mrgreen:

 

Ето това е най-точното мнение!!!

 

Това са чистачките.

 

 

А като цяло мнението Ви за "aerotwin" положително ли е?

 

100% положително НО само ако пред aerotwin пише BOSCH.

 

Онези айротвин в Метро за по два-три лева не ги коментирам изобщо.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при мен има друга екстра, на Фабия 1, задната не мимаже, но когато прави първият ход се чува едно отвратително стържене нещо като пър-р-р-р-р-р или не знам как да го напиша, когато се връща в изходно положение чисти прекрасно но като търгне пак да отива в другия край пак това пъррррр-р-р-р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го прави, защото перото ти стои дълго време подгънато по посока на движението, и при търкането подскача на тласъци.

Точно този (д)ефект се предотвратява до някъде с графитните пера.

Между другото, Октавията при гасене повдига перата с 1-2 см и на практика обръща посоката на перото надолу.

Само не знам дали има много голям ефект, защото по този начин само би се разменил проблемния ход - при движение надолу :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми на Пасата си има някакви силиконови BOSCH , бяха си с колата когато я купи , перата на цвят са зелени , много сполучливи , просто махат водата все едно с гребло. Моите са Valeo купих ги преди 4-5 месеца за 10лв за брой , в момента мажат ужасно !!! Силоконовите които намирам обаче са някви ментета от мек тънък силикон , а на баща ми са от някакъв по твърд мн стабилен силикон !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добро от Шампион няма, аз имам такива и карат с години. като гледам сте експериментирали и нищо не се е получило. За съжаление ми се свидят 40-50 лв за другата кола, а и нали живеем в държава в която "Пак ми откраднаха чистачките от маята скрооомна кола :)". Другия вариант - Бош за неоправдано много пари и оженване за Бош с техните системи в които трябва само от тях да си купуваш - мразя монопола и подобни "трикове".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи е въпрос на късмет. Иначе пръскалка и аз имам, ама чистачката няма сила да прилепне към стъклото в края си и там маже ;). Поздрави!

 

П.П.Сори за офтопика ;) !

Не е само при шкодите явно - и при мен не прилепва в края. Струва ми се , че се дължи на това че стъклото има кривина, мислех да си играя да поогъна основата - нали така и така си взех 2 "некви" - то за отзад няма нужда да е маркова чистачката...

И аз сори за оф-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега малко инфо: цената на перата е 72 лв. с ДДС в ЕТ и си ги взех, както и течност за зимата три литра май беше 11 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.