Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси за Оки2


mitex1983

Recommended Posts

Имам шкода октавия 2 1,6 MPI,с оборудване Elegance.Искам да ви попитам следното-при мен когато свърши течноста за чистачките,не светва никъде лампичка по таблото,така ли е при вас или аз имам проблем.Другото което искам да попитам е дали могат да се активират допълнителни функции на колата като автоматично светване на фаровете(разбирайте зимен режим),автоматично закл.на вратите след определена скорост,звук при закл.на вратите(алармата ми е фабрична) и други подобни.Пишете ми и за други функции които могат да се активират

на това ниво на оборудване,че в сервиза на Шкода в стара загора техника ништо не можа да ми каже.Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампа за течността в чистачките има, когато колата има и пръскалки на фаровете.

 

Функциите, изброени от теб, се активират през VAG COM. Колегата Боби Доктора мисля, че ще бъде от полза тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик за нивото на течността за чистачките има само при наличие на пръскачки на фаровете.

Функция дневни фарове има само при наличие на Светлинен Асистент.

Автоматичното заключване на вратите може да се активира от волана при наличие на MaxiDot дисплей. Иначе през VAG-COM.

Звук може да се пусне само при заключване, като той е доста тих и кратък - пак през MaxiDot или VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампа за течността в чистачките има, когато колата има и пръскалки на фаровете.

 

Тук може малко да се поспори. Аз нямам ксенон (поне не и фабричен) и съответно нямам пръскалки на фаровете, но пък имам датчик (и лампа съответно) за нивото на течноста. Даже преди няколко дена светна и се наложи да доливам, защото мн ме дразнеше като ми светеше на таблото. И моята е Елеганс но го има този датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за чистачките е допълнителна екстра, може да се поръча и без ксенон. А вече ако си поръчаш ксенон там вече си е серийно и лампата и пръскачките и по големия резервоар. Поне така беше през 2006 година. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може малко да се поспори. Аз нямам ксенон (поне не и фабричен) и съответно нямам пръскалки на фаровете, но пък имам датчик (и лампа съответно) за нивото на течноста. Даже преди няколко дена светна и се наложи да доливам, защото мн ме дразнеше като ми светеше на таблото. И моята е Елеганс но го има този датчик.

Да не би да имаш задна чистачка :roll: , може да и да е заради нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш задна чистачка :roll: , може да и да е заради нея.

 

Не, нямам задна чистачка, нито е поръчвана екстра допълнително при поръчката на колата. Но е факт, че имам такъв датчик, понеже няколко пъти вече го виждам да светва.

Може и по "невнимание" да е дошла така колата, не за пръв път виждам неща (екстри) сложени по колите (Шкода не само Октавия) които не са поръчвани и съответно не са платени като доп.екстра. За пример - зет ми си поръча Фабия - от старите Елеганс 1.9 ТДИ-ПД (такава си поръчах и аз - заедно ги поръчвахме) и неговата пристигна със заводска аларма, която никой не беше поръчвал и съответно разбрахме, че я има, чак когато тръгнахме да слагаме такава заради Каско-то. Неговата пристигна със заводска аларма а моята не :-) Та съм склонен да мисля, че може и нещо такова да е станало с тази "екстра", което за мен е напълно задължително да я има една кола (имайки предвид, че ЛАДАта която имах - 21102 - и тя имаше такъв датчик).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сещате ли се за други функции които могат да се активират и можете ли да ми обясните ка да ги активирам с VAG COM че може би ще си намеря кабел и програмката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора аз също няма датчик на водата на чистачките, а карам Окти 2 Елеганс...като свърши водата разбирам тогажа когато нишо не излиза от пръскалките :D

Иначе не знам дали знаеш,че може да свалят и качват стъклата като задържаш съответно заключване на дистанционното на алармата и задържаш отключване за сваляне на прозорците

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Моята Октавия II 1.9 TDI Elegance имаше датчик за течност за чистачки. Не е имала нито фабричен ксенон, нито задна чистачка---> в смисъл не съм вземал нищо повече като екстри от нивото на оборуидвана от този клас.

Дано да съм помогнал.

С пожелание за приятни занимания!

PS. А защо не погледнете в книжката какво пише?

PSS. А защо не попитате в Еуратек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Искам да ви попитам следното-при мен когато свърши течноста за чистачките,не светва никъде лампичка по таблото,така ли е при вас или аз имам проблем.

 

Абсолютно същото нещо ми се случи преди 2 седмици в една шляпавица на Витиня.

Измиването на стъклото едва шуртеше, а лампа не светна, въпреки, че има.

Първото нещо, което ми дойде на ум е, че са се запушили прискачките.

Проблемът се реши с доливане на нова течност ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.