Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се разтапицирват седалки - монтиране на отопление.


simichoil

Recommended Posts

Здравейте, от няколко дена ми се върти една еротична идея - да си монтирам отопление на седалките.

 

Ето малко снимки да видите за какво точно говоря:

 

Image00011.jpg

 

Image00002.jpg

 

Image00006.jpg

 

Image00014.jpg

 

Image00004.jpg

 

Не са скъпи тези комплекти.....но за целта трябва да се махне тапицерията на седалката...да се сложат тези "ленти" и пак да се сложи тапицерията. Откъм мощност не би трябвало да има проблеми....всяка от тези ленти е по 12,5Вт - т.е. на седалка по 75Вт. Общо двете седалки консумират 150 Вт - не смятам, че е толкова много. Притеснява ме тапицерията обаче, лесно ли се маха....как се слага след това...и изобщо може ли да стане това нещо без услугите на специализирани ателиета за тапицерия.

 

Намерих си и ето това :

 

a076_1.JPG

 

От VW е, и има хромирани елементи и съответно управление на ел.седалки и предполагам няма да е проблем да управлява тези комплекти по-горе (с малка доработка съответно).

 

Мерси предварително на всички :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина идея. Откъде се снабди с лентите? Сподели ако оби4аш, 4е Зима идва...

На пръв поглед седалките от снимката са същите като на О1. Ако са същите става лесно и можеш сам да свалиш и сложиш тапицерията.

Аз свалях мойта за да я пера. Сега като си приппомням май не могат някой детайли напълно да се отделят оба4е.

 

Що не помислиш за допълнителна тапицерия върху оригиналната?

Аз така бих направил - хем по лесно, хем си пазиш оригиналната.

 

П.С някъде из форума трябва да има мултимедийно ръководсво за О1. Там е обяснено за седалките, а и не само за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не помислиш за допулнителна тапицерия върху оригиналната?-бакшишка работа :cry:

Пък и ако има странични въздушни възглавници, мисля, че няма как да се сложат калъфи на седалките :roll:.

 

Иначе за зимата съм си харесал сигурно доста по-евтин и определено по-просташки вариант - подгряваща седалка от Метро, която се включва в запалката, срещу скромната сума от 12лв :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За страни4ните еърбегове съм съгласен, той оба4е няма(доколкото виждам от снимката)

 

Що не помислиш за допулнителна тапицерия върху оригиналната?-бакшишка работа :cry:

 

Приемам всякаква критика, стига да е обоснована :lol: .

 

Извинявам се за спама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За страни4ните еърбегове съм съгласен, той оба4е няма(доколкото виждам от снимката)

 

Що не помислиш за допулнителна тапицерия върху оригиналната?-бакшишка работа :cry:

 

Приемам всякаква критика, стига да е обоснована :lol: .

 

Извинявам се за спама.

ми грозно е просто-лично мнение :mrgreen:

все едно да си държиш дистанционното в найлонче-какъвто пример наскоро беше дал 1 колега от форума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно консумираната енергия - не би трябвало да е много. За тапицерията - защо не отидеш до някое ателие и не разпиташ кое-как-защо? Пък може и да не взимат скъпо и да се снабдиш с топло под задника скоропостижно ;)

 

...Иначе за зимата съм си харесал сигурно доста по-евтин и определено по-просташки вариант - подгряваща седалка от Метро, която се включва в запалката, срещу скромната сума от 12лв :mrgreen:.

 

Чекай малко, да ти редим една фри вариация, Гога! Меткаш гаджето да поседи у колата, но на твоята седалка - докато уж нещо си забравил у вас и след 5 минути слизаш, нежно я избутваш на студената седалка и се гътваш на затоплената ;) Даже може и да цункаш мацката - тя ше си мисли, че е от обич и ще реши да ти се реваншра по още по-топъл начин същата вечер! Мани ги тея седла от метро за 12 леа - те, такива неща дето мацката ще направи за теб...май не могат :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно консумираната енергия - не би трябвало да е много. За тапицерията - защо не отидеш до някое ателие и не разпиташ кое-как-защо? Пък може и да не взимат скъпо и да се снабдиш с топло под задника скоропостижно ;)

 

...Иначе за зимата съм си харесал сигурно доста по-евтин и определено по-просташки вариант - подгряваща седалка от Метро, която се включва в запалката, срещу скромната сума от 12лв :mrgreen:.

 

Чекай малко, да ти редим една фри вариация, Гога! Меткаш гаджето да поседи у колата, но на твоята седалка - докато уж нещо си забравил у вас и след 5 минути слизаш, нежно я избутваш на студената седалка и се гътваш на затоплената ;) Даже може и да цункаш мацката - тя ше си мисли, че е от обич и ще реши да ти се реваншра по още по-топъл начин същата вечер! Мани ги тея седла от метро за 12 леа - те, такива неща дето мацката ще направи за теб...май не могат :mrgreen:

Това последното е много добра идея,как не съм се сетил.Полезно нещо е форума :)

много я оспамихме темата :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За страни4ните еърбегове съм съгласен, той оба4е няма(доколкото виждам от снимката)

Извинявам се за спама.

 

Тези ленти са от иБей - и оттам е снимката...цената е около 50-55 Евро - комплекта. А за възглавниците - имам такива странични - пак казвам снимката е от иБей и не е на моята кола. А и тапицерски услуги в Германия честно казано не ми се търсят, имайки предвид цената която ще ми кажат, идеята ми беше дали ще мога сам да ги сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,извинете ме ама тая екстра е за мадами! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,извинете ме ама тая екстра е за мадами! ;)

 

Извинен си, колега ;) Но при -25, когато си с дънки и се метнеш на една ледено студена кожа... Все пак, не си карам колата с грейката за ски. На мен много си ми харесва и си я ползвам всеки ден, когато е студ, пък нека съм мадама :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,извинете ме ама тая екстра е за мадами! ;)
Ти имаш ли нещо против присъствието на мадами в колата :mrgreen: ? Може simichoil да създава комфорт за желани гостенки :D . А пек и колегата като живее в Германия може бая зор да вижда със зимните температури ... Между другото варианта на Гогата ме заинтригува ( щом е просташки :mrgreen: ) , но май е неприложим за двете седалки , трябва да избираш между комфорт и кавалерство . Поне аз не съм чувал за разклонител за кола :mrgreen: ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си поръчах отоплението заради моята законна "мадама", но вече два пъти си я пусках и хич не е зле :oops: .

Не е нещо задължително, но като го има е добре да се използва :mrgreen: .

---

Много е важно за тези, които биха си купили отоплителна възглавница със захранване от запалката.

Запалката в Октавия II е захранена винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,извинете ме ама тая екстра е за мадами! ;)
Ти имаш ли нещо против присъствието на мадами в колата :mrgreen: ? Може simichoil да създава комфорт за желани гостенки :D . А пек и колегата като живее в Германия може бая зор да вижда със зимните температури ... Между другото варианта на Гогата ме заинтригува ( щом е просташки :mrgreen: ) , но май е неприложим за двете седалки , трябва да избираш между комфорт и кавалерство . Поне аз не съм чувал за разклонител за кола :mrgreen: ...

 

Има разклонители за запалка за кола, колега... Пак в Германия съм ги виждал, не че има нещо общо със зимата там де!

 

И по нашите ширини се срещат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И по нашите ширини се срещат :)

Откъде бих могъл да си купя такова устройство ? Извинявам се на колегата simichoil за спама :oops: ...

 

3wayblulitsocket.jpg

 

4p12v.jpg

 

Първото го видях (абсолютно същото) в Конрад....а второто ми хареса доста като идея - и спокойно с малко повече желание и креативност може да се направи (от налично първото и празно място някъде по таблото) :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Първото го видях (абсолютно същото) в Конрад....

 

От кога има Конрад в България и къде? smile177

 

Конрад има в Русе (откъдето съм и аз) от има няма - 10 години и повече.

Плевен - ул. Димитър Константинов №23, тел.064/822-822

София - ул. "Хан Аспарух" №1 тел.02/9525144 - това е до петте кюшета.

 

За 1-2 мин из интернет това намерих - който иска повече да потърси...видях, че има магазини и в Пловдив, Стара Загора и Варна, но адреси и телефони не ми се търсят сега.

 

www.google.com му е майката - всичко има там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Първото го видях (абсолютно същото) в Конрад....

 

От кога има Конрад в България и къде? smile177

 

Конрад има в Русе (откъдето съм и аз) от има няма - 10 години и повече.

Плевен - ул. Димитър Константинов №23, тел.064/822-822

София - ул. "Хан Аспарух" №1 тел.02/9525144 - това е до петте кюшета.

 

За 1-2 мин из интернет това намерих - който иска повече да потърси...видях, че има магазини и в Пловдив, Стара Загора и Варна, но адреси и телефони не ми се търсят сега.

 

www.google.com му е майката - всичко има там.

 

И аз така съм чувал за чичко Гугъл :mrgreen: Само че като го питах, открих че това са магазини в които продават стоки на Конрад, а аз питам дали има магазин който да си е на Конрад а по темата чичкото мълчи.

 

Е то по тази логика в България няма магазини на никоя фирма или производител а само магазини които предлагат техни стоки.....

 

Шкода няма магазин в България а само фирма която има магазини и продава продукцията на завода...

Аз малко не мога да хвана каква е разликата между техен магазин (на Конрад) и магазин в България който да предлага техните стоки (по техния официален каталог) в твоя случай. Отиваш, разглеждаш каталога, харесваш си нещо, питаш дали го имат, ако го имат си го купуваш, ако го нямат си го поръчваш, чакаш, плащаш и то си идва след време. Това е процедурата в който и да е магазин на Конрад (без значение дали е техен или просто магазин който предлага техни стоки). За сведение - ходих в магазин на Конрад в Мюнхен преди 2 седмици за да си купя нещо, което бях харесал на сайта им. Нямаха го, поръчах да го доставят по артикулен номер, платих го и след 3 дена пристигна на адреса ми. Същото е и в България с малката разлика, че трябва да си го вземеш сам от магазина и доставката ще е малко по бавна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

 

В случая това ме интересуваше: че Бг магазините работят с официалния каталог на Конрад.

 

И колега питах дали има Конрад в България, а не как се пазарува в Конрад в Германия...

 

Поздрави.

 

Същото е и в България с малката разлика, че трябва да си го вземеш сам от магазина и доставката ще е малко по бавна.

 

Както се пазарува в Германия в Конрад, така се пазарува и в България в Конрад - това исках да ти кажа. Процедурата е една и съща .... И ЦЕНИТЕ СА ЕДНИ И СЪЩИ - те са си описани в самия каталог. Т.е. каквото съм си купил оттук, същото можеш да си го купиш и в БГ на същата цена с разликата от +10% за доставка (нещо от рода беше май не съм много сигурен), които 10% не са толкова много за неща, чиято цена е до някаква определена сума. Както и да е, щом си получил отговор на това което те е интересувало се радвам, че дори и малко съм помогнал ( за каталога говоря ) :-)

 

Поздрави :-)

 

п.п. И кажете как се маха тапицерията, че идва зима и искам да ми е малко по-топличко....а и факта че ще имам една екстра в повече в колата някак ми топли сърчицето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще малко спам за Конрад и Германия: Конрад имат сайт на който може да си поръчаш без да ходиш до магазина. То от този сайт може и oт Бг. естествено да си поръчаш, като не знам дали доставката няма и да е по-малко от тези 10% за които споменаваш. Иначе може да погледнеш и тук, също не са лоши!

 

Да, съгласен съм че може но има 1 изискване : The maximum weight for normal postal shipments should be lower than 31,5 kg. Parcels with a higher weight must be delivered with a transport agency.

 

Съответно : Shipping cost: 19,99 EUR incl. VAT

 

Малко соленичко идва тази цена за неща които не са много скъпи. И в случая е по-добре да се използва магазина който е в БГ, тъй като те редовно си имат доставки от Германия и твоята стока минава с всички други ( затова е и по-евтино ) :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазини на Conrad Electronic в България

София, ул. "Хан Аспарух" 1, Телефон: 02/952 51 44

София, бул. "Прага" 22, тел. 952 5144

Варна, ул "Поп Харитон" 10, тел. 60 04 24

Пловдив, ул. "Самара" 20, тел. 96 23 16

Русе, бул. "Съединение" 37, тел. 83 60 75

Стара Загора, ул. "Ген. Столетов" 113, тел. 62 45 52

Плевен, ул. "Д. Константинов" 23, тел. 82 28 22

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да оспамя още темата, но пoкрай нея а и студа който брах тази сутрин и аз се запалих на тема 'зимни' седалки. :idea: И стигнах до идеята за зимен кожен салон. Замислял ли си се колега?

Ето за какво иде реч:

zima.jpg

 

Става и за седалки с въздушна възглавница. Аз лично доста се замислям, още повече че не се налага да се сваля тапицерията, да се прекарват кабели и т.н. А и цената на кожения салон ми се струва доста добра. За повече подробности ТУК.

 

Този линк който си ми пратил не е като това на снимката...това на линка не е тапицерия а нормална постелка (подложка) или там какво се казва която постоянно ще се мести и ще има да се намества....наляво...надясно...нещо което мен ме дразни. А и се губи и вида на интериора, докато при моя вариант по нищо не може да се познае, че има подгряване на седалките.

 

А и цената на това което аз съм намерил (за двете седалки) е дори по-ниска от това което се продава на този сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Не не съм още. Седят ми тук лентите с всички кабели и чудесии но нищо не съм направил. Нещо ме мързи напоследък, сега съм на една друга вълна която изцяло ми уплътнява свободното време...фотоапарати, обективи...фотографска техника, а и никой нищо не спомена и не каза относно разтапицирването. Май като се прибера в България - живот и здраве ще го направя това нещо - и без друго в съседния вход където живея има ателие за авто-тапицерии и май те ще ми помогнат :-) То ще е минала зимата дотогава но нищо :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.