Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странични лайсни


biser.or

Recommended Posts

Замислил съм се доста сериозно за монтаж на странични лайсни.Целта е да си опазя колата от вандалските ми съседи, които спират колите си плътно до моята и отварят вратите си на хаус :evil: Вече колата има няколко белега по ръбовете на вратите :evil: Сутринта пък едвам се вмъкнах в нея. Представям си уродливия ми съсед с голф-2 как е слязъл и колко е вардел колата ми докато се смъкне от неговата. :evil: Ееех... защо не си купих гараж навремето ](*,)

Некви предложения да имате, относно монтажа на такива лайсни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е гаранцията ,че там където ги монтираш ,точно там ще опират ръбове на врати на други коли.За мен е никаква,едни коли са по-високи ,други по-ниски и пак ще има удари на незащитена част.Ако ги залепиш ,може да се разлепват или някое хлапе да рече да си свали някоя,ако пробиваш за болтчета ,често на отворите се случва да не са защитени и от ръждата започва да гние и да се разширява и лайстните да вибрират.

Но както си решиш ,така направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги купих и монтирах в ЕТ. 50тина лева са лайсните, идват за 1-2 седмици, монтажа в ЕТ е 35кинта, но повечето колеги ми казаха, че може и сам... Колата изглежда по-добре, лайсните пазят наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е гаранцията ,че там където ги монтираш ,точно там ще опират ръбове на врати на други коли.За мен е никаква,едни коли са по-високи ,други по-ниски и пак ще има удари на незащитена част.Ако ги залепиш ,може да се разлепват или някое хлапе да рече да си свали някоя,ако пробиваш за болтчета ,често на отворите се случва да не са защитени и от ръждата започва да гние и да се разширява и лайстните да вибрират.

Но както си решиш ,така направи.

Тоше , този път не съм съгласен с теб .

1 . Лайсните за Форман/Фаворит са със сериозна дебелина и се слагат на нивото на горния ръб на бронята - така стават най - изпъкналата част от колата откъм вратите и пазят супер !

2 . След боядисването аз ги залепих с двойно залепващо гумено тиксо и веднага става толкова здраво , че ако не прецениш добре -запечатваш някоя глупост за поколенията , така се случи при мен , ще видиш . Съответно болтчета не се налагат , а и за хлапетата ще е трудничко.

3 . Лично за мен са красиви , но това е много субективно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих гумени лайсни със широчина 5см. По принцип на тях има монтирано двойно лепещо тиксо ,което е супер некачествено.Решил съм да ги залепя за по стабилно със силикон. Ще пусна снимки като свърша работа да видите какво съм сътворил. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих гумени лайсни със широчина 5см. По принцип на тях има монтирано двойно лепещо тиксо ,което е супер некачествено.Решил съм да ги залепя за по стабилно със силикон. Ще пусна снимки като свърша работа да видите какво съм сътворил. :mrgreen:
Голяма грешка ще направиш със силикона - то ше е едно мърляне , притискане , кривене , мани , бегай...

С риск да бъда досаден и натрапчив пак ти казвам - двойно залепващо гумено тиксо от магазин за автоаксесоари , има различни широчини , купи 10 м дължина , слагай по долния и горния ръб , мери , бележи , лепи и бъди рахат ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих гумени лайсни със широчина 5см. По принцип на тях има монтирано двойно лепещо тиксо ,което е супер некачествено.Решил съм да ги залепя за по стабилно със силикон. Ще пусна снимки като свърша работа да видите какво съм сътворил. :mrgreen:

Ако ще ги лепиш, не го прави със силикон, а с полиуретан (не пяна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих гумени лайсни със широчина 5см. По принцип на тях има монтирано двойно лепещо тиксо ,което е супер некачествено.Решил съм да ги залепя за по стабилно със силикон. Ще пусна снимки като свърша работа да видите какво съм сътворил. :mrgreen:

Ако ще ги лепиш, не го прави със силикон, а с полиуретан (не пяна).

Последно и повече няма да се обаждам : при смесването на определени вещества ( например изоцианат и полиол ) се получава полиуретан , който се разширява с доста атмосфери налягане . За да се получи равномерно плътна екструдирана плоскост с 97 % затворена структура се използват здраво затворени форми , където полиуретана се "отлива" . Така , че ако се ползва в среда където се разширява свободно може добре да уплътни дупки защото е и силно леплив , но си се превръща именно в полиуретанова ПЯНА . Как точно го съветваш Бисер да го влага тоя полиуретан в средата на вратите ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посипвам си главата с пепел.

 

Говорих, че съм слагал на фабията.

 

Иначе на Фелицията ми ги ОТКРАДНАХА, а като отидох в магазина на сточна гара, цената им беше 92лв. и ме отказа. Така и не можах да отстраня мучетата от предишните 3 години, докато не я продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за полуретаново лепило, което не се разширява.

Изрично споменах, че не става въпрос за пяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бомба ! Можеш да се похвалиш в "Направи си сам" :mrgreen: . Ама и по - красива е станала така колицата , нали ? С какво ги лепна , ако е със силикон си доста по- сръчен от мен ... А за полиуретаново лепило , което не се разширява , не бях чувал , извинявам се на колегата Чавдарик .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бомба ! Можеш да се похвалиш в "Направи си сам" :mrgreen: . Ама и по - красива е станала така колицата , нали ? С какво ги лепна , ако е със силикон си доста по- сръчен от мен ...

 

Още ми е трудно да свикна с визията и, но по важното е че вратите са защитени.Лепнах лайсните със силикон (прозрачен), тъй като това имах под ръка. Стяга за 10-15 мин. Почистих най-старателно излишния силикон след около 2 часа. И така ....за по малко от 10лв. си имам вече лайсни. smile152 Необходими ми бяха точно 4 метра. Там от където ги купих ми ги продадоха по 1.5лв. на метър ,тъй като двойно лепещото било скапано. Съответно лайсните преоценени. :mrgreen: Не разполагаха с други и се принудих да купя тези.Иначе цената по принцип на линеен метър е 5лв. Относно силикона, лепил съм доста неща подложени на атмосферни влияния и оплаквания нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали са като оригиналните, щото имам свалени такива - по-добре е - няма спор, обиквовено се чуква точно там вратата на изпъкналото, добре си ги наложил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали са като оригиналните, щото имам свалени такива - по-добре е - няма спор, обиквовено се чуква точно там вратата на изпъкналото, добре си ги наложил.
Не са като оригиналните , ето ги и тях , пребоядисанки и лепнати със тиксо :

008507477.jpg

008507475.jpg

008507470.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия лайсни ще задържат вода и след няколко годинки ще има много неприятна ръждица по колата. Почти е невъзможно да ги залепиш толкова добре че да не задържа вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тури и на задните калници, ще изглеждат по-добре, сега са като недовършени :idea: а и това за ръждата е вярно, на жигулката ни и изгниха праговете заради лайстните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия лайсни ще задържат вода и след няколко годинки ще има много неприятна ръждица по колата. Почти е невъзможно да ги залепиш толкова добре че да не задържа вода.

 

Сменяме вратите след това. :lol: Предполагам че тази корозия ще се появи след 2-3 год. ако изобщо се появи . В интерес на истината лепило не съм жалел и доста плътно съм ги залепил.Имах на помощ и един гумен чук.По добре да изгният вратите след време от колкото да карам очокутена кола.Живот и здраве времето да сядам зад собствена октавия-2 наближава,но това е друга тема. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... на жигулката ни и изгниха праговете заради лайстните
До колкото си спомням лайсните на праговете на този модел ВАЗ не са лепени ами бяха захванати с някакви щипки и то доста некачествено.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Днес ми доставиха лайстните за вратите които бях поръчал за фабия 1, не са лоши, цената им е 58 лв и некви стотинки:) да се надяваме че ще пазят вратите от комшийските коли, чийто врати се отварят с крак:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.