Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

загрява бавно Felicia 2000 1.3 карбуратор


cbf657

Recommended Posts

Здравейте,

 

става въпорс за следното

 

преди два месеца си купих фелиция 2000 година 1.3 с карбуратор но имам едно питане

 

колата загрява мн.бавно (или поне на мен така ми се струва). Сутрин за 10 км каране без мн.задръствания и чакане по сфетофарите качва най-много до 70 градуса и не мога да разбера дали е нормално в предвид че времето е малко студено. Все ми се струва че трябва да загрява до 88-92 градуса за да влезе в работна температура. кажете според вас дали е нормално да загрява толкова бавно?

 

мерси на отговорилите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени термостата и ще почне да загрява повече , но търси Walther или нещо различно от френските Вернет.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, The Best Forman ти го е казал. И моята беше така, като я взех.

 

Термостатът не е скъп (особено ако сменяш само патрончето, струваше 15-20 лв. в Еуратек, иначе го имаше и за по-малко). При по-новите Фелиции (моята е '95) обаче май се сменя с пластмасовата черупка (виж линка по-долу).

 

Иначе нормално е да загрява за 4-5 минути. Освен това в този лош температурен режим разходът ти е доста по-висок.

 

Линк:

http://skoda-felicia.5go.ru/html/5_4.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

El comandante що бре? И моята е '95 но е само с клапанчето. А и на баджанака е 2000 год. 1.3 карбуратор със същото клапанче. Смених го, защото пък моята загряваше повече от необходимото. В момента е ОК но в задръстванията по София ми се включва перката доста често. Само като пусна парното като че ли започва да работи в по-нормален режим. Иначе клапанчето (термостата) го купих от ЕТ за 10.80 без ДДС - към 13 лева. Много е важно кой модел е точно термостата.

Аа! И един съвет cbf657. Не си играй с нагряване, изваряване и други побългарявания. Ще те изненада в най-неподходящия момент. Обикновено на голям баир, през Юли или Август, в 3 след обяд на по 100 км напред и на зад от първото населено място или на връх Шипченския проход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.