Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко шпионски снимки на Yeti


gogata

Recommended Posts

Аз си спомням,че още преди няколко години гледах за Yeti по телевизията по някое от авто предаванията и по спонем от тогава не ми приличаше на това от снимките и нямаше много общо с Румстъра.И друго,което тогава ми направи впечатление беше,че го предлагат само с предно задвиждане,но явно от тогава доста са се променили нещата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената ги бие по.... краката. Жалко, губят ме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FAV135 , каква ще бъде цената? Аз досега не съм срещал прогнозни стойности, ако знаеш нещо - сподели, моля те! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно вземаме Roomstera, качваме го с още 5 сантиметра нагоре, правим го 4х4 (Scout версия) и очакваме да се получи джип. Трудна работа. Джипа трябва да се разработва на напълно индивидуална платформа, а не да се ъпдейтва някое старо шаси... Според мен това няма да е много успешен ход на Шкода, нека да изчакаме да видим цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

filipkarolev, Румстър Скаут не е 4х4 :mrgreen:.

За шасито на Йети - няма да има нищо общо с това на Румстър. Засега, според това, което съм чел, версиите са две. Първата - да се използва платформата на Тигуан. И втората(по-вероятна) - да се ползва само системата 4х4 на Тигуан, която да се комбинира с модули от други ВАГ модели - демек мелез като Румстъра. Като цяло, идеята на Шкода е да се конкурира със Сузуки Джимни и Нисан Кашкай ;). Дали ще е успешен ход само времето ще каже, аз съм оптимист :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако излезе на пазара със целият набор от двигатели характерни за Румстера, определено ще бие сузуки джимни, който се предлага само с 1.3.

Но пък Сузукито е с цяла греда отпред и отзад, и това ми дава здравина, но за сметка на това определено вози като каруца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да може да се конкурира със споменатите марки тъй като те имат дългогодишен опит в този сегмент и са напред с материала. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Qashqai бях писал преди време, но пак пускам линка за сравнението с Octavia Scout

http://ams.bg/?act=galleries&rec=12233&PHPSESSID=efbe73c2ecfeca17a092591f021b8e5d

Между другото, базата им е почти еднаква - Scout = 2578, Qashqai = 2630, разлика = 5.2 см.

За сравнение - Румстър = 2617. За Yeti още не се знае, но може и да е повече.

Друга работа е Qashqai+2 (междуосие 2765), при който обаче цената е +5000 smile021 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама четохте ли аджеба какво ше бъде YETI-то. SUV ама нанай. Какъв е тоя SUV само с предно предаване. И защо въобще така са решили. Scout е 4х4 а Yeti ше е само с предно.

 

Справка - http://ams.bg/?act=content&rec=1657

 

Тва ако не е решение на VW Group те па на. Щото ше им умрат продажбите на VW джиповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C2H5OH , последните статии, на които попаднах в гугъл казват, че ще 4х4 :roll:. Не споря, просто казвам какво съм чел. Между другото, ако наистина това за предното предаване се окаже вярно(дано не е, разбира се), то Шкода далеч няма да са първите предлагащи "SUV"(сещате се защо са кавичките :mrgreen: ) само с предно задвижване. Може да прибягнат и до компромисен вариант - да има възможност по-малките мотори да се поръчват само с предно предаване, както е например при Рено Колеос, Шевролет Каптива и тн. :roll:

 

Между другото, относно "спора" за междуосието на Йети, сайта на Шкода казва, че ще бъде 2465мм. Наистина е по-малко от това на Румстъра. ;)

 

edit:

The Yeti will offer front- and four-wheel drive and offer a range of engines stretching from 105bhp to 160bhp for the more luxurious upper echelons.

http://www.carmagazine.co.uk/News/Searc ... el-charge/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, не мога да повярвам че ще се изложат само с предно задвижване. Тогава какъв е смисъла от това купе. Ще е достатъчно високо да не одереш гърнето на някоя градска дупка или да се качваш на бордюрите без да се замисляш, Щом ще е така, на този етап и Румстер Сакут върши съвсем същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама четохте ли аджеба какво ше бъде YETI-то. SUV ама нанай. Какъв е тоя SUV само с предно предаване. И защо въобще така са решили. Scout е 4х4 а Yeti ше е само с предно.

 

Справка - http://ams.bg/?act=content&rec=1657

 

Тва ако не е решение на VW Group те па на. Щото ше им умрат продажбите на VW джиповете.

Няма да е само с предно.Спокойно!Може да има Джуниър вариант,който да е само с предно!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga на Каптивата "Джуниър" варианта е със задно, а и не се предлага в България (ясно защо). За Рено Колеос не знам. Освен това статията е от преди повече от година. Дано са размислили защото Yeti ще стане точно толкова популярен автомобил, колкото стана СААБ 9-7, който е само със задно. Или малко по-популярен заради по-ниската цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези драми че ще има версия с предно? :roll:

Поне половината SUV-ове и Crossover-и от по-ниска категория и с преобладаващо асфалтово предназначение имат версии само с предно (или само задно) предаване. А модели като Шевролет Каптива и още куп други, на които 4х4 системата им е достатъчна за това, което хората правят със същия успех с помощта на 28-годишната си Лада 1500 да не би да се продават зле? :roll:

Този тип модели почти никога не се използват за истински офроуд, максимум за ходене на ски или риба или пикник или нещо подобно - не казвам че съм почитател на SUV-манията, но е нормално такъв модел, при това от доста нисък клас, да има бюджетен вариант само с един задвижващ мост. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the Fresh...

лошото обаче е че все по често и за шофиране в града ти е необходимо високо окачване, а когато ВиК започне да копае понякога и 4х4 не може да те спаси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.