Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

дрънчи ми отпред вляво...


joeless

Recommended Posts

Вчера се покатерихме до хижа Алеко, на слизане обаче, нали е павето 10км си изключих радиото и ... ебати, как дрнънчешеее...

едно такова като призвъняване, не като от дебело желязо.. отпред вляво се чува само, отдясно го няма - и като бутна леко спирачката - изчезва звука...

преди да съм я завел на доктор - някой има ли идея от ккаво може да се е получава това?

 

амортисьор няма откачен, видимо всичко е стабилно хванато - спирах да гледам, ритах по гумата - чува се ама се не види, да му се не види... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачен апарат или някоя ламарина около колелото...........Дигаш я на крик( най добре на канал) и клатиш едно по едно, колело, ламарини и така............докато установиш откъде идва звука........ :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно имаш камъче между ламарината и спирачния диск. Свали гумата и огледай добре. И аз съм си вадил така акъла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачен апарат-водач

Ъ? :oops: :roll:

адна ос,която държи спир.цилиндър с накладките ,към супорта.Имаш по 2 на апарат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водачите са по 10-на лева. Сменяш 4-те, нова грес и изчезва дрънченето ;)

стига да не са им разбити леглата.Тогава разпробиване на струг и направа на нови водачи по размер на струг от шестограм

много коли страдат от този проблем-Рена,Алфи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите апарати дрънчат от 10 години , па няма проблеми върви и спира ... по - бих се притеснил ако бяха като на Опелите да блокират тез водачи , щот тогаз по - гляма беля ;)

 

П.П. bega4kata , нищо лично просто съм карал и Опел и съм се борил и с техните проблемаций.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На водачите ако им се прави профилактика със разглобяване и смяна на греста при всяка смяна на накладки, проблем няма да има. Без значение дали е Опел или Алфа или Фаворит. Ако само се сменят накладки и не се пипа нищо друго е ясно, че в един момент разполагаш със запецнали апарати.

 

Междудругото като съм правил тази процедура винаги съм се чудел каква грес е по-удачно да се сложи - литиева или графитна или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да има един вид апарати главно на по слаби мотори и по старите модели при Опелите ,които често запичат ,особено ако им липсват едни капачета

вече ни ги правят така.Ама други глупости правят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,това притропване се получава когато телчицата на някоя от накладките се счупи :!:

при мен ми се счупиха на всички накладки та и по 3 пъти,можеш и сам да си навиеш нова тел от щипка за пране напр :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята (снимката по-долу) и дрънчат и двата спирачни апарата. Бате Мишо каза, че не е страшно, но не приятно и скъпо за ремонт. Щом спира обаче ми препоръча да не се занимавам. Хаха. Поне било сигурно, че няма да ми блокират водачите (кат на Опел).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...каква грес е по-удачно да се сложи - литиева или графитна или нещо друго.

Трябва да издържа на температура поне 500 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята (снимката по-долу) и дрънчат и двата спирачни апарата. Бате Мишо каза, че не е страшно, но не приятно и скъпо за ремонт. Щом спира обаче ми препоръча да не се занимавам. Хаха. Поне било сигурно, че няма да ми блокират водачите (кат на Опел).

 

а кой е бате Мишо? и доколкщо мога да му се доверя че няма да залепна на някой завой, предстои ми 1000 км трип до борето и обратно следващата седмица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

а кой е бате Мишо?

 

Подозирам, че е бате Мишо от Симеоново(май те пращах при него за смяна на ангренаж) ;) . Ако наистина е той, можеш да му имаш пълно доверие :). И все пак, докато не я види някой майстор, който да потвърди, че дрънчи от това имай едно на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,това притропване се получава когато телчицата на някоя от накладките се счупи :!:

при мен ми се счупиха на всички накладки та и по 3 пъти,можеш и сам да си навиеш нова тел от щипка за пране напр :mrgreen:

 

Аз го имах този проблем.Най-интересното беше,че шума идваше като че ли от таблото и три пъти го разглабях :oops: Накрая случайно видях,че едната скоба е счупена и като я смених дрънченето изчезна :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хей джо, аз го нямах този проблем, но една сутрин нещо престана да спира...въртях са суках са сичко си е наред.ама един ден ми писна та реших че е от феродото! купих си накладки и запретнах ръкави! та както си разглобявам и на лявото клелои двата водача блокирали(стария собственик е бил само на ключа)мъчих да го раздвижвам ама беля...счупи се цялото ухо(по моргите фелиций да ти кажа "валяло")навъртях сумати километри със служебната огромна сметка за телефон и разгеле намерих една очукана фела в пазарджик и от едно феродо за 25 кинта станаха 125

ако още се движат разглобявай и тъпчи грес,че процедурата е гадна(особенно с холендърчетата на маркучите)аз предвидливо апаратите ги взех направо с тръбите до сервото(сещаш се нали?) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Вчера се покатерихме до хижа Алеко, на слизане обаче, нали е павето 10км си изключих радиото и ... ебати, как дрнънчешеее...

едно такова като призвъняване, не като от дебело желязо.. отпред вляво се чува само, отдясно го няма - и като бутна леко спирачката - изчезва звука...

преди да съм я завел на доктор - някой има ли идея от ккаво може да се е получава това?

 

амортисьор няма откачен, видимо всичко е стабилно хванато - спирах да гледам, ритах по гумата - чува се ама се не види, да му се не види... :evil:

 

 

ИМАХ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ - оказа се чеса счупени фиксиращите пружини на накладките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.