Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бензинова помпа


OGOFOGO

Recommended Posts

Здравейте!Извади се щуцер от бенз.помпа,мога ли да го залепя с двукомпонентно лепило за метал?Благодаря! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Извади се щуцер от бенз.помпа,мога ли да го залепя с двукомпонентно лепило за метал?Благодаря! :roll:

Ако си с разглобяема бензинова помпа по добре вземи помпа от 120-ка и комбинирай. Горните части са еднакви.Разликата е че диаметъра на на щуцера на входа при 120-ката е по малък(Ф6) а при фаворита е 8.В интерес на истината съм лепил радиатор за охлаждане с такова лепило и още държи.Не знам в твоя случай при бензина как ще действа.За това не ти и препоръчвам да пробваш, но все пак от опит глава не боли. Дано не се възпламениш :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата на Фаворита ми е неразглобяема и преди да я монтирам беше с изваден щуцер.Залепих с Поксипол и работи отлично.Зачисти хубаво,обезмасли с коресилин ,с шкурка матирай мястото,за по добро залепване и залей с лепилото.За по сигурно след 30 мин можеш да обработиш механично и да оправиш формата и след това монтираш и караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помата е капсулована,затова мисля да опитам,но бих се вслушал във всяко мнение.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в тоз случай бих се ръснал 60 -тина лв. за нова помпа най - малкото при навиване на резба ще се напълни всичко със стружки и в най - добрия случай ще блокира клапан , а може и платното да се пробие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм лепил щуцер на бензинова помпа с лепило от типа на течен метал на Бизон и не е имало оплаквания. Не става въпроса за Шкодова помпа, но този проблем с ваденето на щуцерите не е зазазена марка само за нашия форум. На твое място щях да го залепя и да си свиркам. Ако искаш мога да ти дам временно помпа от 120ка /малко по-малък дебит има/, ак си решил твърдо да купуваш нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички!От два дена карам с моментно лепило,но смятам да го залепя с 2 комонентно,пък дано устиска! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.