Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

КАЛЪФ ЗА ПРЕДНИЦА НА ШКОДА ?!?


unclejack

Recommended Posts

има ли такова нещо, и къде може да се купи или поръча?!?

като тези дето ги слагат по мерцедесите и джипожете да ги пазят зимата от каъчета и сол, по-бързо загрява колата, абе добре е да си имаш нещо такова ... покрива предната броня и част от предния капак, и някак си прави колата да изглежда по тежка ...

но най-важното е , че я пази от ... гадните точки от какво ли не които се появяват на предницата след всяка зима ...

ако някой знае къде, колко и как, да сподели ...

благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме дори в България тунинг - студия , които се занимават с вътрешен дизайн и правят разнообразни и много красиви кожени тапицерии . Едва ли ще е проблем да ти ушият това , което искаш , все пак трябва да ти вземат по някакъв начин парите , а ти с тази красавица с Лаурин и Клемент едва ли им даваш други възможности да блеснат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я преместя тази тема във Всичко за всички, щото няма нищо общо с рекламните материали, пък и да я видят повече хора - може някой да знае къде се поръчват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто не карай с висока скорост ,близо зад автомобила отпред.То и лятото хвърчат камъчета,а за загряването-най много да я прегрееш.Тя колата си има термостат,който не отваря големия кръг на охладителната с-ма,т.е радиатора не работи по просто казано за неразбиращи много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъхъ, това с прегряването си е така. случи ми се веднъж, късно есента беше ..... бахъра, че и нощ беше, и си викам не може тъй да се живее, спирам слагам един картон на радиатора отпред.. ама *** и аз - покрих го целия - грам въздух да не минава.. а как загря да знайш ... ей така си преспахме на магистралата към варна миналия октомври :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто не карай с висока скорост ,близо зад автомобила отпред.То и лятото хвърчат камъчета,а за загряването-най много да я прегрееш.Тя колата си има термостат,който не отваря големия кръг на охладителната с-ма,т.е радиатора не работи по просто казано за неразбиращи много ;)

 

май си мн учен, съглсих се с теб, ама всеки знае, че дизела зимата трурдно дига температура, и не ми се чака сека сутрин на -15 пред нас да ми загрее колата и да почне да духа топло... те хората , по големи специлаисти и от мен и от теб взети заедно не са го измислили напразно...

а нема да прегрее защото решетката си остава отворена ... а най модерните калъфи са с прегради, които даже могат допълнително да се отворят, ако времето не е чак толкова стуъдено...

така че въпроса си остава ... :П

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ми се чака сека сутрин на -15 пред нас да ми загрее колата и да почне да духа топло...

 

Е те тука ти е грешката, че чакаш по 15 мин, дизела на място не загрява и 2 часа да седиш да го чакаш :mrgreen:. 2-3 мин, ако е кучи студ, са ти напълно достатъчни преди да тръгнеш.

 

По въпроса за калъфа - някой правилно по-горе беше отбелязал да се обърнеш към някоя авто-тапицерска работилница, със сигурност ще измислят нещо за теб. Дали има смисъл от такова нещо, всеки сам си преценява (освен, ако не караш някъде из Скандинавия, където сигурно е задължително да си имаш такава шукарийка :mrgreen: ) :) . Поздрави!

 

П.П. И добре дошъл във форума! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа за загряването-зимата както каза Гогата чакаш 2,3 минутки и търгваш,но докато не ти се отлепи стрелката на температурата караш си спокойно и бавно до 60 някъде без да првключваш на много високи обороти.Т

Това са ми го казвали рали пилоти.

"То колата е като човека"-т като се занимаваш със спорт свързан със движение (не хоризонтален :mrgreen: ) примерно футбол -загряваш преди мач-че иначе може да стане голяма поразия.Това абзатче беше образно казано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямах предвид да загрее колата за да върви, то и без това в тези задръствания не можеш да караш с повече от 40-50км/ч, а по скоро да почне да затопля купето, че като навън е -10, в колата е -15 поне ...

че на този студ, ще се попикая в някое задръстване ...

добре поне че кожата се чисти лесно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто не карай с висока скорост ,близо зад автомобила отпред.То и лятото хвърчат камъчета,а за загряването-най много да я прегрееш.Тя колата си има термостат,който не отваря големия кръг на охладителната с-ма,т.е радиатора не работи по просто казано за неразбиращи много ;)

 

май си мн учен, съглсих се с теб, ама всеки знае, че дизела зимата трурдно дига температура, и не ми се чака сека сутрин на -15 пред нас да ми загрее колата и да почне да духа топло... те хората , по големи специлаисти и от мен и от теб взети заедно не са го измислили напразно...

а нема да прегрее защото решетката си остава отворена ... а най модерните калъфи са с прегради, които даже могат допълнително да се отворят, ако времето не е чак толкова стуъдено...

така че въпроса си остава ... :П

да дизела трудно загрява-така е,но този калъф няма да ти помогне за това по-бързо да загрее колата ти-повярвай ми в това.Аз живея на вила извън града и имам същия проблем с бавното загряване,загрява чак като стигна в града около 10 км.Ако я чакаш на място може да брадясаш докато загрее :D .Колегите ти казаха как да експлоатираш студена печка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто не карай с висока скорост ,близо зад автомобила отпред.То и лятото хвърчат камъчета,а за загряването-най много да я прегрееш.Тя колата си има термостат,който не отваря големия кръг на охладителната с-ма,т.е радиатора не работи по просто казано за неразбиращи много ;)

 

май си мн учен, съглсих се с теб, ама всеки знае, че дизела зимата трурдно дига температура, и не ми се чака сека сутрин на -15 пред нас да ми загрее колата и да почне да духа топло... те хората , по големи специлаисти и от мен и от теб взети заедно не са го измислили напразно...

а нема да прегрее защото решетката си остава отворена ... а най модерните калъфи са с прегради, които даже могат допълнително да се отворят, ако времето не е чак толкова стуъдено...

така че въпроса си остава ... :П

да дизела трудно загрява-така е,но този калъф няма да ти помогне за това по-бързо да загрее колата ти-повярвай ми в това.Аз живея на вила извън града и имам същия проблем с бавното загряване,загрява чак като стигна в града около 10 км.Ако я чакаш на място може да брадясаш докато загрее :D .Колегите ти казаха как да експлоатираш студена печка ;)

 

основната ми идея беше да я паза от камъни и сол, че много нема вариант да карш на дистанция по задръстванията в софия, а понеже нема кой да чисти снега само меткат ситен песък и сол и мислят че всичко е ок, некой обаче пред теб като забускува леко и все едно те стреля с къртечница от камъчета и песок ;) ... а все пак количката ми е само на 8-9 месеца, и ... кофти е някак си, разбира те ме надявам се :П, да стане целата отпред на фурнир ... :П

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се притесниш за такива глупости, фащай обществения превоз.

 

smile197

Модератора, благодаря предварително

 

PRR: Моля! BTW да си прочел раздела с правилата и тези му части отнасящи се за разводняване на темите и личните нападки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се притесниш за такива глупости, фащай обществения превоз.

 

smile197

Модератора, благодаря предварително

 

PRR: Моля! BTW да си прочел раздела с правилата и тези му части отнасящи се за разводняване на темите и личните нападки?

 

нищо лично, ама ако и ти изсипеш 50 000 лв. за нова Л&К, ще те дразни и най-малката точка по колата :) ... поне първата година докато не и се порадваш ... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и за 15к да си я взел пак ще те е яд. Мойта има свален лак от 5к км. Е, яд ме беше, но пък все пак това е кола купена за каране. И ако ще трябва да я гледам всеки ден "облечена" предпочитам да има някоя и друга точка. Но това си е лично мнение и е малко off-topic та се замислям дали да не се самоцензурирам ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм фен на тези кожени калъфи и мисля да си поръчам на един тапицер във Варна да ми направи по колата, че защо не и на 2те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм фен на тези кожени калъфи и мисля да си поръчам на един тапицер във Варна да ми направи по колата, че защо не и на 2те.

 

надявам се да има после и снимки, че аз още не съм се ориентирал ...

казах ми че може да си сложа и фолио, може с цвета на колата или някаква картинка на предния капак, ама ще е някъде около 300 лв., и нещо фирмата дето питах не ми вдъхна много доверие...

калъфа няма да е по евтин, но можеш да го слагаш и махаш докато си имаш колата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калъфите са за да пази от камъчета и мизерия, но не и за да загрява по-бързо ;) Иначе на Порше трябва да му е на друго място калъфа, нали? Обаче, калъфа е "нож с две остриета" - така че, когато дойде момента да го мехнете след зимата, не е изключено да се изненадате кофти от останалите следи от него. Дори и малка забележка да е имало по боята /драскотинки до ламарината имам впредвид/ преди да го сложите - поразията може да е полемичка. Все пак солта и водата ако влязат отдолу ще си работят... Понеже няма оригинални за Октавия /тук на ФВ и АУДИ съм виждал/, този, който ще го шие, трябва да го направи ПЕРФЕКТНО! Ако има хлабинки и се намъкен някое камъче, от вибрирането на мотора и притискането на калъфа, нали се сещате, какво да очаквате... Лично на мен, единственната кола на която ми хареса как стои е Корвет... Така че - помислете, преди да сложите това модерно чудо, което всъщност баща ми имаше на Жигата още докато ходех прав под масата! И си беше с коланчета и отвори за решетката /2 броя/, за да може да го правиш да пази "по желание" - отворено само малко или цялата решетка да е открита, а всичко друго - под кожата ;) Абе гъзария! Сигурен съм, че в Русия още си ги ползват!

А относно чакането на колата да загрее и студа в нея: колегите са ти писали - карай, а не го чакай да затопля ;) И...не ти ли работи подгряването на седалките бре? На мен ми върши чудесна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата zloQQ е прав,за това ,че и да е перфектна колата,затворената м/у калъфа и колата мизерия ще повреди боята.Най добре е с безцветно фолио правил съм го на 2 коли,изобщо не си личи и във всяка рекламна агенция могат да ти го сложат,излиза около 50 лева-какви са тея 300 :?: :?: :?:Даже и върху фаровете ми сложиха-става за 30 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бат Венцо-ти направо им уби желанието на колегите :)

 

Сега по въпроса-аз съм човек който много си пази колата-зимата про натоварен трафик оправия няма.

Както каза bega4kata не трябва да се навираш зад г..а на предния автомобил.А иначе поразия става и при разминаване с друг автомобил-може и странично-хвърчат гадните камъчета мамка им :(!

 

Аз миналата зима като падна големия сняг си измих колата и си я вкарах в офиса и там си седя 2 седмици :) (но това не е решение-моята е лесна в Добрич-работата на 10 мин с кракомобила)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бат Венцо-ти направо им уби желанието на колегите :)

 

Сега по въпроса-аз съм човек който много си пази колата-зимата про натоварен трафик оправия няма.

Както каза bega4kata не трябва да се навираш зад г..а на предния автомобил.А иначе поразия става и при разминаване с друг автомобил-може и странично-хвърчат гадните камъчета мамка им :(!

 

Аз миналата зима като падна големия сняг си измих колата и си я вкарах в офиса и там си седя 2 седмици :) (но това не е решение-моята е лесна в Добрич-работата на 10 мин с кракомобила)

оооо,като има сняг и аз съм със старата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм фен на тези кожени калъфи и мисля да си поръчам на един тапицер във Варна да ми направи по колата, че защо не и на 2те.
И после непременно да пуснете снимки , щото според мен ше станат яко . Кожените елементи винаги носят топлота и уют когато са кафяви или стил и елегантност когато са черни или бели . Само да не са нещо в цвета на колите , че супер тиня ще стане ...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата zloQQ е прав,за това ,че и да е перфектна колата,затворената м/у калъфа и колата мизерия ще повреди боята.Най добре е с безцветно фолио правил съм го на 2 коли,изобщо не си личи и във всяка рекламна агенция могат да ти го сложат,излиза около 50 лева-какви са тея 300 :?: :?: :?:Даже и върху фаровете ми сложиха-става за 30 мин.

 

ами моля те тогава да кажеш къде, защото както писах по горе и аз мислех , ама като ми казаха тая цена - ВАСКОНИ ДИЗАЙН е фирмата малко ме заболя...

мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка рекламна агенция,която се занимава с реклама и облепянето и по автомобили,ще ти свърщи тази работа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка рекламна агенция,която се занимава с реклама и облепянето и по автомобили,ще ти свърщи тази работа. :)

 

да де, и точно такава ми иска 300 кинта ... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди при други,във Варна такситата целите ги облепват с едни "чаршафи" за 60 лева.Рекламна агенция ГАРЕТ-РЕКЛАМА до колхозния над градинката,точно е в блока на бат Миро-Хашек-инфо за варненци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.