Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се отваря багажника при свален акумулатор ???


simichoil

Recommended Posts

Здравейте, днес стана нещо много интересно.....

 

Свалих си акумулатора понеже си монтирам малко допълнителна музика в колата...и забелязах нещо много странно. Без акумулатор не мога да отворя багажника, натискам, натискам и просто релето или там каквото и да е не сработва понеже няма ток. Не можах да отворя и задните врати понеже преди да сваля акумулатора бях заключил колата....

Съответно ако забравя колата отключена и смъкна акумулатора - не мога да заключа 3-те врати без шофьорската (само тя може) ....абе с две думи - пълна скръб е без акумулатор.

Та въптоса ми е - как мога да заключвам/отключвам задните врати (и дясната) и как мога да отварям багажника - ако нямам закачен акумулатор ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали може да отвориш шофьорската врата - къде е проблема не виждам ;) Протягаш се и отваряш вратите отвътре, а ако искаш да ги заключиш - пак от вътре - нали има едни пишки дет стърчат! Натикай ги обратно ;) А за багажника...кофти е, ако нямаш ключалка на него. И от купето ли не иска да се отвори? Или си пробвал само през дистанционното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали може да отвориш шофьорската врата - къде е проблема не виждам ;) Протягаш се и отваряш вратите отвътре, а ако искаш да ги заключиш - пак от вътре - нали има едни пишки дет стърчат! Натикай ги обратно ;) А за багажника...кофти е, ако нямаш ключалка на него. И от купето ли не иска да се отвори? Или си пробвал само през дистанционното?

 

На Октавия 2 няма такива "пишки" дето стърчат....съответно няма как да се заключат вратите....има само едно малко светодиодче на шофьорската врата и това е. Не мога да се протегна и да отворя вратите понеже са заключени, опитах но не стана - доста напънах дръжката - но не поддава да се отвори вратата - при отключени врати много по-лесно се дърпат дръжките... Също и на багажника няма ключалка....абе странна работа. От купето няма как да се отвори багажника - няма бутон или каквото и да било - или поне аз не знам да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавия 2 няма такива "пишки" дето стърчат....съответно няма как да се заключат вратите....има само едно малко светодиодче на шофьорската врата и това е. Не мога да се протегна и да отворя вратите понеже са заключени, опитах но не стана - доста напънах дръжката - но не поддава да се отвори вратата - при отключени врати много по-лесно се дърпат дръжките... Също и на багажника няма ключалка....абе странна работа. От купето няма как да се отвори багажника - няма бутон или каквото и да било - или поне аз не знам да има.

 

Еми да...като си говоря за О1 по енерция ;) То тя също не може да се отвори от вътре ако е заключена с алармата /са се сещам за това/, ма поне може да се заключи ако нямаш ток... Колкото до багажника - доста странно... Само от дистанционното ли се отваря? К'ви ли не коли съм търкалял, ма винаги имат некоя ръчка за отваряне от купето, която обикновенно се намира до тази за освобождаване на капачката за резервоара! Сори...немам идея, как да се отваря и няма да съм полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ок1 багажника и се отваря отвътре посредством лост4е което е монтирано на самата клю4алка. До него се стига като се махне една декоративна капа4ка, закрепена с щипки. Вси4ко това се прави от багажника. Може и на О2 да е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ок1 багажника и се отваря отвътре посредством лост4е което е монтирано на самата клю4алка. До него се стига като се махне една декоративна капа4ка, закрепена с щипки. Вси4ко това се прави от багажника. Може и на О2 да е така.

 

 

Да , така е и при О2. За целта трябва да се промъкнем през падащите облегалки на задната седалка и светейки си с автономен фенер да натиснем онова нещо , което е под капачето. Трудно е , но става за в краен случай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , така е и при О2. За целта трябва да се промъкнем през падащите облегалки на задната седалка и светейки си с автономен фенер да натиснем онова нещо , което е под капачето. Трудно е , но става за в краен случай. :)

 

За да се измъкнеш от ония двамата гавази, дето те карат в багажника да се обясняваш на "шефа" или пък директно да те свитнат... като по филмите :lol::lol::lol:

 

сори за оффъфъ-то :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kalata, направо в целта :mrgreen:

 

Това обаче е неприятно техническо решение - Октавия Тур отзад няма ключалка и явно ако нямам ток - нямам багажник :cry:

 

И Велко - няма бутон на таблото - там си е само за горивото. Като се върне тия дни колата ще погледна как е аварийния изход от багажника - къде е, има ли го и работи ли....

 

Пък не им завиждам на тия с Октавия 2 - те верно нямат пъпките за заключване и ако спре тока - колата остава на произвола на съдбата :lol: и на кефа на крадеца. Пу, да не ми се случва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Та въптоса ми е - как мога да заключвам/отключвам задните врати (и дясната) ...

 

Когато отвориш вратата трябва да махнеш едно пластмасово капаче (намира се над бравата и е голямо колкото 5 ст.) бъркаш с ключа и готово :) , след като затвориш вратата, трябва да е заключена. Отключванто отвътре с дръжката за отваряне :D.

 

Весела Коледа smile179

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е как да се отвори багажника със свален акумулатор , а предния капак със скъсано жило.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е как да се отвори багажника със свален акумулатор , а предния капак със скъсано жило.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

предния капак пък е най-лесен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Как се отваря О2 без пишките на вратите:

1. Надигате леко горния ръб на вратата с едно тънко желязце (тип стоманен секач).

2. Взимате дълга около 2м стоманена или друга яка тел и правите кука в края и.

3. Мушкате я през надигнатия ъгъл на вратата и се опитвате да я закачите за дръжката с която отваряте врата отвътре.

4. Дърпате телта и ЧЕСТИТО.

 

Как се отваря врата с пъпки:

1. Взимате едно здраво и тънко въже 0,5мм

2, Правите примка в средата тип ласо.

3. Промушвате въжето с примката от вътрешната страна на вратата с търкане по ръба на вратата.

4. Сваляте примката до пъпката и я затягате като дърпате двата края на въжето.

5. Дърпате рязко нагоре и ЧЕСТИТО.

 

Ето двата варианта нарисуване на паинт :)

 

http://dox.bg/files/dw?a=b8362e0e46


http://dox.bg/files/dw?a=9956773fdf

Редактирано от CAKA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.