Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Oil Service"


fabia_man9353

Recommended Posts

Здравейте,Колеги появи ми се надпис "Oil Service" при оборотомера.Много интересно масло имам,не е дошло време за смяна дали не е някой датчик?Моля някой ако може да помага!Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бордовия казва, че е дошло време за смяна на маслото. Нищо страшно. Изчистваш го и караш, стига наистина да не е станало за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Колеги появи ми се надпис "Oil Service" при оборотомера.Много интересно масло имам,не е дошло време за смяна дали не е някой датчик?Моля някой ако може да помага!Благодаря предварително!!!

в книшката ти пише как се изчиства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам от Autodata с бутона при оборотомера,но не става.след като върна ключа пак се появява.откачих и акумулатора да видим какво ще стане!а иначе нямам книжка от къде да намеря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам от Autodata с бутона при оборотомера,но не става.след като върна ключа пак се появява.откачих и акумулатора да видим какво ще стане!а иначе нямам книжка от къде да намеря?

 

Еми пробвай с бутона при скоростомера, след като не става с този под оборотомера ;) А иначе - ето, какво пише в книжката:

 

"Нулирането на сервизните интервали може да се извърши и с помощта на бутона на дневния брояч за изминати километри по следния начин:

1. При изключено запалване натиснете нулиращия бутон на дневния брояч за изминати километри под скоростомера и го задръжте.

2. Включете запалването и отпуснете нулиращия бутон. На дисплея се появява един от сервизните интервали

3. Завъртете при желания сервизен интервал с обслужващото копче за сверяване на часовника в посока надясно. На дисплея се изобразява "service - - - -"

4. Изключете запалването. Едва сега съответните данни се привеждат към нулата."

 

Ако не стане от първия път - пробвай пак!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата перфектно ти е обяснил,аз да поясня,че като завъртиш надясно се нулира след което го натискаш пак за да изпише другия сервизен интервал ,като пак въртиш надясно за да се нулира

да си ги нулира и двата човека ;) пък кога ще черпи.... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Колеги появи ми се надпис "Oil Service" при оборотомера.Много интересно масло имам,не е дошло време за смяна дали не е някой датчик?Моля някой ако може да помага!Благодаря предварително!!!

 

Щом борда го казва значи е време за смяна. Смяната се прави на 15к км или една година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане от първия път - пробвай пак!

Успех!

 

И при мен не се нулира.

Ако някой не вярва ще му докарам колата да се убеди сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При колите с удължен интервал ръчното нулиране води до превключване към фиксиран интервал.

При тези автомобили нулирането става само през VAG-COM, освен ако не се откажете от удължения сервизен интервал.

Трябва да се знае, че удължения сервизен интервал не се отнася само до смяната на маслото на двигателя, а включва всички течности(без горивото и тази за чистачките smile169 ), накладките и акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.