Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Маншон


ikonoma

Recommended Posts

Здравейте!

 

Видях, че ми е скъсан маншона на лявата полуоска. Какво ме чака сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го "хванал" навреме - добре, сменяш само маншона (+ почистване и грес). Ако не, ако има потропване при остър завой - ти си решаваш. Аз съм изкарвал почти 100к с леко потропващо каре, ама беше доста отдавна, нямаше части, нямаше пари и т.н.

Фабия не съм карал, но е едно и също при всички коли с предно предаване.

Успех в ремонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е станала поразия още. Не трака при завой. Цепнатината е малка, покрай гривничката, която го стяга към полусоката. Случайно го хванах като си мих подкалниците за да ги намажа антикорозионно. Търках по носача и гъбата стана мазна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При смяната на маншона трябва да се промие много добре карето, както и сачмите.

По възможност си намери "силиконов" маншон.

Също така, не знам дали е добре да разчиташ на греста от комплекта с маншона, може да сложиш някаква с гарантиран произход.

Ако улеите на карето за подбити, можеш да минеш тънко като размениш лявото и дясното каре. Това разбира се си е компромис ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В еуратек маншона ти е около 30лв. Тои е се продава със скобите, грес и нова гаика за полуоската. Ако не си се занимавал със сервизна деиност Потърси си маистор. Като цяло процедурата не е сложна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е станала поразия още. Не трака при завой. Цепнатината е малка, покрай гривничката, която го стяга към полусоката. Случайно го хванах като си мих подкалниците за да ги намажа антикорозионно. Търках по носача и гъбата стана мазна.
Абе Икономайзере,тва да не е ВАЗ-а,че да го мажеш антикорозионно?! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е станала поразия още. Не трака при завой. Цепнатината е малка, покрай гривничката, която го стяга към полусоката. Случайно го хванах като си мих подкалниците за да ги намажа антикорозионно. Търках по носача и гъбата стана мазна.
Абе Икономайзере,тва да не е ВАЗ-а,че да го мажеш антикорозионно?! :mrgreen:

 

Аз да си вържа гащите. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.