Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да вкарам кабел 12V в купето на О2 - НАПРАВЕНО - Снимки


simichoil

Recommended Posts

Здравейте, аз отново имам въпрос. Тъй като съм замислил инсталиране на малко допълнително озвучаване, ми е необходимо да вкарам един кабел - 16 мм2 от двигателния отсек в купето. Става дума за О2. Има ли някъде удобно място откъдето да мине такъв кабел....и изобщо дайте ми идея как е най-лесно и добре да се прекара такъв кабел. Не съм надигал все още тапицерията на колата и разните му там кори и т.н., но предполагам няма да е лесно.

Мерси предварително :-)

 

Така - след консултация с колегата Marvel - и доста подробно обяснение от негова страна - кабела е прекаран. За целта е необходимо да се махне акумулатора, както и "кутията" в която е поставен. Също така се маха и кората под волана и тази над педалите. На показаната снимка по-долу се вижда един сноп с кабели който влиза в двигателния отсек през едно доста еластично гумено уплътнение - което с помощта на нещо остро спокойно може да бъде пробито и да се прекара кабел (дори и много по дебел от 16 мм2.

 

 

dsc00298nh5.jpg

w800.png

 

 

Ето някъде тук излиза кабела в двигателния отсек :

 

 

dsc00297ke7.jpg

w800.png

 

 

Самото пускане на кабела е мн лесно - за целта залепих със здраво тиксо края на кабела за едно шило - промуших шилото (като в същото време пробих и уплътнението) и след това издърпах кабела от другата страна - 1 минутка работа :-)....Много повече време отнема махането на акумулатора, кутията му и корите в купето.

 

И още веднъж - благодаря за помощта на колегата съгражданин - Marvel :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.