Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ремонт на съединител


driver

Recommended Posts

Още докато купувах поредната 120л,79 забелязах тласъци при потегляне и проблемно зацепване на съединителя при смяна на предавките!

Това ни най -малко не ме смути, предполагах че е от палците.

(Старите шкоди са с палци ...)

Вчера ми беше свободен ден .В 10 сутринта запретнах ръкави и до обяд моторът беше долу. Бърз оглед на притискателния диск показа

неумела интервенция. Явно съединителят е бил сменяван скоро и при сглобяването неравномерно са затегнали притискалния диск, който беше поддал и се беше изкривил.

Веднага последва смяна ,проверка на елементите и центроване към маховика. След това качването на мотора и досадните водни съединения. Станах на водопроводчик, как ги мразя...и ония гадни тенекии отдолу....

( Само тва не им харесвам на Шкодите, В и К инсталацията...)

Към 19 часа ,Пловдивско време колата беше готова ,изпробвана и с регулиран педал на съединителя и заключена.

Аз удовлетворен от свършената работа , се прибрах ,ударих един душ и сипах на морното си тяло една ракийка със салатка ! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Fantastic job! Както казаха на Алонсо сутринта. Уплътнил си слънчевия ден.

Едно питане - имаше ли помощник за свалянето на ДВГ или се пребори сам?

 

ПП.Поста ти се е клонирал. Да не е от ракийката? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Fantastic job! Както казаха на Алонсо сутринта. Уплътнил си слънчевия ден.

Едно питане - имаше ли помощник за свалянето на ДВГ или се пребори сам?

 

ПП.Поста ти се е клонирал. Да не е от ракийката? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

клонингът е от скапания нет на евроком Пд-да ги е...

За свалянето не ми трябва помощ, много елегантно и нежно го смъквам

Само при качването се налага допълнително една ръка сила за да се подведе, останалото се знае....

Направил съм си една естакадка дървена ,за полеви условия, изпитана многократно, пързулваш мотора и като ръкавица... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен скоро ще ми се налага да правя тая интервенция,че нещо взе да ми отделя много долу съединителя.Регулирах го отзад,сега кара но ми се струва че няма да е за дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.