Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло в скоростите.


The Best Forman

Recommended Posts

Имам един дребен "проблем" , който всъщност не ми е голяма болка , но ми е интересно вшето мнение какво е ... та маслото в скоростите е опелско полусинтетика W80 или там както се води , но не е стандартното 75W90 + добавка на ABRO и е на около 60 000 км. и малко над 5 години ... от скоро ми прави впечатление , че когато е топло скоростите се включват маааалко по - трудно отколкото на студено когато влизат като в масло и сега се чудя дали не му е време да отиде в кофата ... и още нещо някой да знае колко му е реалния пробег на трансмисионното масло ... за оригиналните съм чувал , че карат по 300 000 , ма тва е далечко от него :mrgreen:

 

П.П. Няма проблеми с течове и нивото :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моито си тече постоянно и си му доливам от време на време като чуя петата да вие(ставам като тролей) и си карам с ЕР90(най-простото диференциално масло) ама съм доволен и скоростите ми влизат супер

 

ПС.: Честно казано ама ВЪОБЩЕ не съм се замислял колко кара аджаба маслото в скоростите и трябва ли да се сменя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опелското масло ,във опелските кутии не се сменя: заредено за целия период на експлоатация на автомобила. изключваме случаите на теч и последващо доливане... а на фаворитчето и фелицията е препоръчително да се смени на 80 -100 000 км.. само,че обикновено 99% кутиите им текът така,че проверявайте редовно и доливайте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съвсем наскоро смених на Пежо-то с полусинтетика Esso 75W80. Казаха ми, че по спецификация се сменя на 50-60 хил. км или период от 2-3 г. - което дойде първо. Абсолютно недопустимо било смесването и доливането на друг тип масло, примерно минерално - може да доведе до пресичане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 75/80 зимата става лято. Не се сменя посмъртно освен ако по някъв начин не е влазла при него вода или неква мръсотия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз кога правих съединителя-по-точно майстора кога го прави преди 2 г ми каза че на такива стари коли се слагало само 80W90 тогава сложих такова,зимата малко по-трудно влизаха скоростите но после се поотпусна и сега си е като чиста водица,но още не е почерняло,а само леко потъмняло,но по книжката го дават на 40 000км ако не се лъжа да се сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде сега пък доживотно масло за ск.кутии измислихте smile037

сменя се на 200000 най много ако ще не опел ами и ферари да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Джетата ми маслото не се сменя според производителя.

Пише само проверка на нивото и доливане при нужда.

Разбира се, това ако няма някакви проблеми, които да водят до принудителна смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде сега пък доживотно масло за ск.кутии измислихте smile037

сменя се на 200000 най много ако ще не опел ами и ферари да е

 

И на Фабиите е до живот според Elsa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде сега пък доживотно масло за ск.кутии измислихте smile037

сменя се на 200000 най много ако ще не опел ами и ферари да е

 

И на Фабиите е до живот според Elsa.

да знам какво пише ама на такситата ми фабии на 250000 спряха да им влизат скоростите,след като смених маслото си станаха перфектни,така че стига с вечното масло :!: :!: :!: :!:а се бях подготвил да ги отварям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не са много производителите дето си мислят, че колите ще изкарат по 1милион километра ...

 

Накратко съм съгласен с bega4kata - след 200к е желателно да се смени. А относно цвета - че как да почернее като нищо не отделя сажди в скоростната кутия?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми незнам как ще почернее явно от самото масло е такова,пък на ск.кутия отгоре нали има отдушник и все влизат някакви мърсотии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ние имахме Опел кадет 1983 г. производство.......Като го купихме беше на 10 години през 1993 г. и оттогава до миналата година когато го продадохме маслото в скоростната кутия не сме го сменяли, а и преди нас едва ли някой се е занимавал да го сменя.......Ама до последно не сме имали никакви проблеми със скоростната кутия, нито виене нито тракане, нито пък трудно включване на скорости...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.