Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за кадърен чип тунинг на О2 - 2.0 ТДИ


simichoil

Recommended Posts

Здравейте, търсих из темите нещо налично за чип тунинг на О2 - 2.0 ТДИ и намерих, но там се обсъждаше варианта с DSG. Аз съм си с нормална 6-степенна кутия и въпроса ми е следния. Какво точно да избера, струва ли си или разликата е малка и не се усеща. Предпочитам вариант не със смяна на софтуера а с някакъв блок за надграждане, който може да се сваля и да се монтира пак....Бихте ли ме посъветвали и ориентирали, къде и какво да търся, все пак искам да е нещо сносно (приемливо като цена и резултат).... Колата преди 2 месеца излезе от гаранция и е на 37000 км. :-) Мерси прадварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм се интересувал по темата, защото нямам намерение нито сега, нито за в бъдеще да слагам такива неща, но ще се радвам да помогна с нещо. Ето за начало един линк към немски сайт за чип за 2.0TDI-140. Има възможност за поръчки, но незнам как стоят нещата за тук в България.

http://www.mtm-online.de/de/index.php?n ... C2140176FX

 

http://www.tuneline.at/ Избираш от горното меню продукти и след това марка и модел автомобил и двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не съм се интересувал по темата, защото нямам намерение нито сега, нито за в бъдеще да слагам такива неща, но ще се радвам да помогна с нещо. Ето за начало един линк към немски сайт за чип за 2.0TDI-140. Има възможност за поръчки, но незнам как стоят нещата за тук в България.

http://www.mtm-online.de/de/index.php?n ... C2140176FX

 

http://www.tuneline.at/

 

Аз и без друго съм си в Германия - така че това е добре дошло за мен :-) Мен ме интересуват и мнения, съвети и т.н. Четох, че на поразия един колега сменял турбини .... с две думи имал ядове с колата след това. Искам да е нещо сносно и безопасно...

Сега ще прегледам сайтовете - мерси много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е още по- хубаво, че си в Германия и предполагам нямаш проблеми с езика. Тогава бих те посъветвал да попрочетеш мненията по този въпрос в техния октавия форум, защото аз оттам взех линковете, но нямам сега достатъчно време да чета всяка отделна тема с подробности, за да разбера евентуално има ли проблеми с автомобила след поставяне на такива джаджи и заслужава ли си с две думи.

http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 17&t=32148

http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 17&t=14707 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, търсих из темите нещо налично за чип тунинг на О2 - 2.0 ТДИ и намерих, но там се обсъждаше варианта с DSG. Аз съм си с нормална 6-степенна кутия и въпроса ми е следния. Какво точно да избера, струва ли си или разликата е малка и не се усеща. Предпочитам вариант не със смяна на софтуера а с някакъв блок за надграждане, който може да се сваля и да се монтира пак....Бихте ли ме посъветвали и ориентирали, къде и какво да търся, все пак искам да е нещо сносно (приемливо като цена и резултат).... Колата преди 2 месеца излезе от гаранция и е на 37000 км. :-) Мерси прадварително.

 

 

Аз съм го написал и в моята тема: Power box от STEINBAUER.

Аз съм с такъв от 13 000 км и съм много доволен. Цената му е към 800 - 850 EUR. В E-bay можеш да намериш и по-евтин за около 300 EUR.

 

Виж www.steinbauer.cc

 

Успех :lol:

 

008209365-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В E-bay можеш да намериш и по-евтин за около 300 EUR.

 

Около 300-400 евро съм склонен да отделя, но 800-850 вече ми идват повечко, а и честно казано ме пристеснява избора от иБей - знам ли на какво ще попадна и дали ще върши същата работа. Сега ще поровя и да видим какво ще намеря. Ако трябва да има някакви спецификации или изисквания към това устройство ще се радвам да споделите - поне да знам какво да търся и на какво да наблегна при избора и покупката.

 

Мерси отново :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В E-bay можеш да намериш и по-евтин за около 300 EUR.

 

Около 300-400 евро съм склонен да отделя, но 800-850 вече ми идват повечко, а и честно казано ме пристеснява избора от иБей - знам ли на какво ще попадна и дали ще върши същата работа. Сега ще поровя и да видим какво ще намеря. Ако трябва да има някакви спецификации или изисквания към това устройство ще се радвам да споделите - поне да знам какво да търся и на какво да наблегна при избора и покупката.

 

Мерси отново :)

 

...за ebay имах предвид, че можеш да намериш и там STEINBAUER, но втора употреба и в гаранция. Едни приятел си купи от ebay и вече кара с него повече от 30 000 км. и до сега не е имал оплаквания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би трябва да погледнеш в местния форум (Германия)

из нета има доста инфо за remap, вариант който е за предпочитане

сваля са картата за управление на двигателя и се замества с нова

прави се за всяка кола индивидуално

отнема 2-3 часа и в Германия цената може би ще е в рамките на твоя бюджет или малко по-нагоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей,софта аз и един приятел сме го правили индивидуално за колата,а джантите са 17

има готови пауър боксове-ползвай тях,но да са от добра фирма-при тях няма опасност,дори понякога са по ефективни,При чипосването има вероятност да стане някоя беля ако не е достатъчно компетентен този който го прави или не му се занимава много-трябва да се прави за всяка кола различно.Кара се и се следят параметрите и се донаглася не става от веднъж

НЕЩО ВАЖНО ДА ВИ СПОДЕЛЯ-ПРИ ДОБРИТЕ пауър боксове промяната в работата настъпва след определени обороти около 2500.До достиганито им колата си е същата/турбото не е натоварено и на празен ход даже,дюзите не работят с повече гориво и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.