Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо няма интерес към старите Шкоди?


Guest vankovarnata

Recommended Posts

Шкодата е Шкода до 1989 :mrgreen: после става Фолксваген :lol:

 

Най-показателно е, че на съборите, семки се лющят около старите, а при новите никой не ходи :P :mrgreen: Но и за тях има надежда ... след 30 години :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм и влизам в положение, разбирам преимуществото на новите коли, ама пусто да остане , тва предно предаване не ми легна на сърце.....

Ако пуснат Окти със задно , веднага ще си купя... :mrgreen:

Не ми харесва, водещите колела да са пред мен , съвсем друго е да ги чувстваш зад гърба , така мисля и затова харесвам старите Шкоди.

(Щото нямам пари за Порше... ;)

-стига глупости-ти дрифтиш с нея сигурно

 

mitaka_vn-ти не си фен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mitaka_vn-ти не си фен

 

Вярно е,не споря.Не съм фен на шкода.Ако ще си правя кола за кеф това ще е Москвич 408 с 4 фара.Все пак съм отраснал в Москвич 2140 и накрая го карах 2 години.Шкодата не е лош автомобил,но не ми е по сърце ;)

Във форума ме доведе нуждата,не толкова интерес към марката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, стига де! Не всеки който кара Шкода (за съжаление де) е фен на марката. В крайна сметка - свят широк, идеали разни. Просто не го коментирайте, а се придържайте към темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото при мен е,че нямам подкрепа :(-бащата само като усети,че ще правя нещо по колата,или правя и само мрънка-че колата е направена да ти бъде слуга на теб,а не ти на нея и тн!.Т

питаш ли ме мен с моя днес ще му сурна още една в двора ама само с мрънкането си остава кво да направи човека даме изгони ли :D .....

аз пък се радвам че сяка втора щкода не е лачена или ретро ами то и сега неможе да се вреди човек за едно боя пък кво става инак :lol::lol: нека си карат колегите новите коли наработа с кво да ходиш насело или пък да марсуваш по кърищата :D

 

БАЩИ мен ЖЕНАТА щеше да ме изгони от собственната ми къща като чу за поредния дарак. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРИМЕР-КАК ДА КАРАШ СТАРА КОЛА :?: :?: :?: :?:

Аз например искам да карам красива,в перфектно състояние ,бърза стара кола и имам такава,ама как да я карам,като преди година 1 с 1 ауди ме удари и като отидох при застрахователите му ,направиха оглед и след месец ми платиха 30 лв.Отидох и питах,а те ми отговориха ,че колата ми била 79 година и струвала цялата 300лв.Ремонта ми излезе 800.И аз плащам г.о колкото този с аудито/КОЛАТА МИ Е РЕГИСТРИРАНА 150 КОНЯ 2000КУБИКА/, ама ако аз го ударя той ще вземе не 30 а 3000лв.А и как се намират стари части :?: Със страх карам и за това си карам новата кола

 

вкарваш е в сервиз и им връчваш фактурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, аз мисля, че доста хора биха последвали твоя пример (бидейки собственик на ново поколение Шкода да си купиш олдтаймер), но ако имаше по-благоприятни условия за реставрации и съхранение. Днес пазарът на стари коли не е еквивалентен на разходите за възстановяване и съхранение. Ти знаеш колко плащаме с теб на месец само за съхранение, също знаеш колко малко майстори са способни да реставрират качествено и т.н. А пък не всеки е майстор-всичко-може...

 

точно. мисълта ми беше, че имат пари/25-35/ за 2-3 коли а една вехта се прави за около 5-8 и с останалата разлика си строиш гараж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва, водещите колела да са пред мен , съвсем друго е да ги чувстваш зад гърба , така мисля и затова харесвам старите Шкоди

 

Вярно е.Аз още нямам опит с моята на сняг,но чувам добри отзиви,че трудно закъсвала с едни добри гуми.

И на мен не ми харесва кой знае колко предното,но свикнах.Научих се да карам на коли със задно и после ми беше малко терсене на сняг с реното на бащата,ама се приспособих някак си,ко да прая...

 

Колега driver,мисля че за теб решението е един баварец,не е шкода,ама все пак...рапида трябва да го пазиш само за събиране на очите по улиците :mrgreen:

От 94та насам , смених доста автомобили, като започнеш от Форд 1.6д

минеш през Голф GTD и Скорпио, рено19 и Опел Kадет GSI, това е до 99г. на миналия век.После все нови автомобили , да не изреждам...не ми е проблем предното, много по- лесно е от задното, тръпката я няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mitaka_vn-ти не си фен

 

Вярно е,не споря.Не съм фен на шкода.Ако ще си правя кола за кеф това ще е Москвич 408 с 4 фара.Все пак съм отраснал в Москвич 2140 и накрая го карах 2 години.Шкодата не е лош автомобил,но не ми е по сърце ;)

Във форума ме доведе нуждата,не толкова интерес към марката.

....Бих те разбрал ,ако е 412 с четирите фара, още ми е под г-за!

Класика, и оная стрелка на таблото като се надърви ......... :mrgreen: (и аз съм се цапал с АЗЛК...)

(много ме кефеше прозорчето на карбуратора, как се плицурка бензина....ех, времена.... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е напълно нормално да няма интерес към старите автомобили като цяло.И това защото всеки иска да има най-новото и най-хубавото.Както каза един колега по-горе,във старите автомобили,били те и Шкода,самото управление е свързано с невероятни усещания и емоции. Именно затова аз предпочетох да вдъхна живот на моята Шкода,вместо да си купя някоя Корса примерно за тия пари,които дадох за ремонти и чудесии.Според мен не е нужно да слагаме всички под общ знаменател.Никой не е длъжен да харесва ретро автомобили,в крайна сметка всеки си има вкус и харесва различни неща.По-важно е колата да е поддържана и да й се отделя нужното внимание,за да ни служи вярно.И на мен ми се иска да карам Октавия и 120ката да я карам само Събота и Неделя,когато останалите хора си изкарват Поршетата и Ламборджинитата,ама за сега нямам възможност за О2 и си се кефя на 120ката почти всеки ден :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................

 

точно. мисълта ми беше, че имат пари/25-35/ за 2-3 коли а една вехта се прави за около 5-8 и с останалата разлика си строиш гараж.

 

Е ...нямам думи за това изказване просто :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................

 

точно. мисълта ми беше, че имат пари/25-35/ за 2-3 коли а една вехта се прави за около 5-8 и с останалата разлика си строиш гараж.

 

Е ...нямам думи за това изказване просто :evil:

 

защо? нима немога да си купя нещо последно ами се занимавам с вехтории :P и наливам пари в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................

 

точно. мисълта ми беше, че имат пари/25-35/ за 2-3 коли а една вехта се прави за около 5-8 и с останалата разлика си строиш гараж.

 

Е ...нямам думи за това изказване просто :evil:

 

защо? нима немога да си купя нещо последно ами се занимавам с вехтории :P и наливам пари в тях.

 

Много е просто Ванко ;) Всеки предценява сам за себе си.Задължително ли трябва ако имаме интерес към старите Шкоди да имаме по една такава в гаража?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.