Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дайте съвет...


burziqvlak

Recommended Posts

Решил съм да пооправя звука на фабията си (рс е ). Нов член съм в форума и се опитах да намеря тема за гърнета,генерации изобщо всичко свързано,но не успях да открия... Та,може ли изобщо нещо да се пипа по тея нафтови колици да звукнат малко по спортно или такова животно нема? Другия ми въпрос е за разтоварващия клапан,гетауей ли там как се казва. Имам приатели които пипат нещо и турбината започва да се чува много приятно...Като ги питам за мойта колица-еми 600лв струва и може и да няма ефект... Моля някои ако има инфо или е пробвал такова нещо да сподели. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да ти отговоря на въпросите! :mrgreen:

 

1.Генерацията-за Фабия РС -Милтек (Milltec) правят генерация,която е много добра,но и цената и е около 700Е.

-друг вариянт е:първо разкарай катализатора,а после и задното гърне

Доста колеги от Англия карат с прави тръби-но тук съм се питал как ще се отрази на турбината-понеже правата тръба може да доведе до "изсушаване" на двигателя и претоварване на турбото.(колегите от Англия я ползват при Стейдж 2 турбо-питал съм-казаха,че нямат колега със сток турбо с права тръба-едва ли ще има проблеми с турбото,но.......)

-колегата iph83 беше махнал задно гърне на фабията си 1.9 СДИ-много зверски и яко звучеше,но като говорихме ми каза-Не е работа това брат......за подробностти не съм питал!

 

2.Блоу оффа-на Фабия е безполезно да се сложи Блоу офф-причината е (черпя инфо от Бришкода),че се губи малко мошност за сметка на ефекта-съскането на клапана!

Ако е за гъзария е ОК-но ако искаш повече пауър-не е това най-удачния вариянт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек,нищо не праиме...Поне кажи дали знаеш колко мощност свяля тва нещо?Все ми се струва че бих прежалил някои друг кон за сметка на кефа(не гъзарията).Познаваш ли някои които го е слагал,имам предвид българин,каде да го купя и тн..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не се е случвало някой познат да си сложи болу-офф на дизела-Шкодаджия,Голфаджия ....и тн.В Чехия видях 1,2 "колеги" с такива.

 

Иначе разтоварващия клапан,може да се вземе от всеки тунинг шоп-даже в тунинг.бг сега се продава един.Незнам как се слага.

Ако искаш поразрови се в Биршкода,свържи се с някой от членовете там с наточени РСки-те ще ти обяснят-мн готини и отзивчиви колеги са!

 

А за генерацията-мможе да се понаправи това онова,зависи какво искаш......

 

Като начало друг въздушен филтър и разкарване на катализатора ще окаже ефект върхи звука :mrgreen: .

Не сме говорили на тази тема с Георги(вотолом)-мисля,че не си е махал катализатора преди да ти я продаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.