Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с реле 109 на Октавия 1 1,9 TDI - решен.


klarnetko

Recommended Posts

Скъпи колеги, бих искал да споделя с вас какво ми се случи преди десет дни. На няколко пъти, както си карам, колата гасне за секунда, светва лампата за подгряването и пак тръгва. Но една вечер давам контакт да запаля, лампата не светна и колата не запали. Пробвах стария номер - един кабел от + на акумулатора до клапана на нафтовата помпа, контакат и всичко е ОК и така се прибрах. Оказа се проблем с реле 109, за него четох във форума и затова реших да пиша. Попаднах на добър майстор, приятел на братовчед ми. Той ми обясни, че това реле е проблем при повечето коли от каталога на ВАГ - студена спойка - оправи го за секунди, но ми каза да си търся втора ръка такова реле и ако пак се случи, да го сменя. Така и направих, сега всичко е ОК, Шкодето пее.

Забравих да ви кажа, че когато пуснете кабела от акумулатора, колата влиза в сервизен режим и над 2000 об/мин. е все едно без турбо - не върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

здравей колега и при мен стана така сменихме релето но установих ,че това реле грее много и ,че се е развалило самото реле проблема е другаде обаче не е нормално да пари така релето нали а другаде от каде може да е проблема.Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

колеги ,къде точно се намира че маи съм със същите симптоми.

Благодаря предварително.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

под волан, сваляш решетката и отдоло има няколко релета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Малко и от мен по темата. Колата загасна при потегляне от един светофар. Запалих я и всичко уж беше ОК, но след 100 метра отново загасна и...до там. Днес Пепи я погледна с vag-com-а и се оказа, че няма захранване до компютъра на колата. Свали реле 109, което е отговорно за т'ва, пусна едно мостче между краче-30 и краче-87 на релето и всичко си дойде на място. От магазина на Сточна гара взехме едно реленце за 15 лева и работата заспа! Та, ако се случи на път - мостче му е майката - да знаете :)

Благодарности на Пепино - вчера му звъннах, днес колата е на пътя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възмжно ако придърпва колата. Ако "цъка" релето, а то се чува - направо го сменяй! Може да провериш и на запалена кола, като го почукаш - ако не е в час, ще почне да прекъсва колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.