Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с уплътненията на вратите


ivan_kostov

Recommended Posts

Здравейте колеги. От известно време насам при скорост над 80км/ч се чува отвратително свистене отзадната страна, без да мога конктретно до локализирам звука. Обадих се в ЕТ и от там ми казаха че това е... често (!) срещан проблем-при често миене на ръчни автомивки уплътненията се скапвали и пропускат въздух който влиза в купето и предизвиква този меко казано отвратително дразнещ звук. Въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем и горе долу колко време отнема в сервиза. Доколкото разбрах се слага силикон и цялата операция е не-повече от 50тина лв. но може да отнеме и 2 дена ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята трета година я мия ръчно на автомивки и не се е появило още. Обаче - ако имаш и милиметър незатворено задно стъкло свисти неприятно. Т.е. ако от вибрациите при каране леко изпуска механизма на задното стъкло ще си свисти. Проверете. Иначе толкоз да са нежни уплътненията - е.а си и колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в уплътнението на малкото прозорче на задните врати.

Повдига се гуменото уплътнение ( не откъм стъклото- от другата страна) и се маже с черен силикон. След това се пуска и се забърсва излишното.

За да се убедиш , че е оттам налепи отвън цялото стъкло с хартиено тиксо, свистенето трябва да изчезне. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше същия проблем. В ЕТ установиха,че идва от уплътненията на задното стъкло.Взеха ми около 40лв. за силиконизиране и се оправи.Явно е често срещан проблем,защото взеха колата без да я карат за да установят откъде идва свистенето,а направо я вкараха в сервиза.Колата тогава таман беше направила 2год.,та затова е хубаво,че сега ще дават 4год.гаранция ,поне да не се плаща за такива дреболий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви 4 г става въпрос coverdale ? Нещо не разбрах... :)

 

Във "всеки за всичко" беше писано по темата. Накратко - предлага се срещу заплащане за автомобили закупени след 01.10.2008. И в сайта на ЕТ има инфо по въпроса ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какви 4 г става въпрос coverdale ? Нещо не разбрах... :)

 

Във "всеки за всичко" беше писано по темата. Накратко - предлага се срещу заплащане за автомобили закупени след 01.10.2008. И в сайта на ЕТ има инфо по въпроса ;) .

 

 

Точно това имах предвид. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в уплътнението на малкото прозорче на задните врати.

Повдига се гуменото уплътнение ( не откъм стъклото- от другата страна) и се маже с черен силикон. След това се пуска и се забърсва излишното.

За да се убедиш , че е оттам налепи отвън цялото стъкло с хартиено тиксо, свистенето трябва да изчезне. Успех!

 

Определено съвпада с това което ми казаха от сервиза. Въпроса е колко време отнема в самия сервиз и дали представлява нещо сложно, което аз самия не бих се справил. Доколкото разбирам взимам един черен силикон за двигател (поправи ме ако лъжа, май така се води), повдигам,намазвам, бърша и съм ОК... изглежда ми меко казано елементарно. Защото звука ме влудява вече а нямам много време през деня да ходя до ЕТ.

Колата си е шуми в рамките на нормалното, не е от незатворени задни прозорци илинещо такова... чисто и просто "детска болест" която сигурно при новопроизведените октавии е изчистено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така . Това е една от детските болести. Не ти трябва да ходиш в сервиз за такава дреболия. А и никой няма да ти го направи по-добре от теб самия.

Силикона е универсален , само че черен за да не се различава много от уплътненията. Но първо за да се увериш къде е мястото налепи с хартиено тиксо отделни участъци... за по лесно :) . Успех и пиши !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Точно така . Това е една от детските болести. Не ти трябва да ходиш в сервиз за такава дреболия. А и никой няма да ти го направи по-добре от теб самия.

Силикона е универсален , само че черен за да не се различава много от уплътненията. Но първо за да се увериш къде е мястото налепи с хартиено тиксо отделни участъци... за по лесно :) . Успех и пиши !

 

Взех днеска черен силикон, обаче гледах, чудих се, маях се но никъде по оплътненята не видях и и най-мъничък отвор. като бетон изглежда всичко.може би в крайна сметка ще трябва да отида до сервиза. може би първо няма да е зле да пробвам и тиксо ама то това значи голяма играчка. и каране извън софия защото се чува при скоророст от над 100км/ч.

и друго въпроче, когато карам съвсем бавно например изкачвам тротоар или по-голяма неравност се чува едно ужасно скърцане също. това ли е което всички съветват да се пръска с WD 40 уплътненята? нямам много време да ровя из форума а и съм малко лаик откъм автомобила, добре че вие сте добри хора и ще ме насочите :oops: :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да помогна за скърцането - намажи уплътненията с глицерин за 60ст. от всяка аптека и ще изчезне (поне до следващото миене на ръчна автомивка) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и друго въпроче, когато карам съвсем бавно например изкачвам тротоар или по-голяма неравност се чува едно ужасно скърцане също. това ли е което всички съветват да се пръска с WD 40 уплътненята? нямам много време да ровя из форума а и съм малко лаик откъм автомобила, добре че вие сте добри хора и ще ме насочите :oops: :oops:

Отиваш в Бриколаж, купуваш Silicone Spray - Motip, и пръскаш навсякъде - вътрешните уплътнения, външните уплътнения (включително между вратата и уплътнението), уплътнението на багажника. Трае поне 6 месеца, може и много повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в Бриколаж, купуваш Silicone Spray - Motip, и пръскаш навсякъде - вътрешните уплътнения, външните уплътнения (включително между вратата и уплътнението), уплътнението на багажника. Трае поне 6 месеца, може и много повече.

 

 

По-не цапащо е да пръснеш на парче домакинска гъба от спрея и да го нанесеш така на уплътненията ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.