Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акумулатор-каква марка да избера?


biser.or

Recommended Posts

Момчета ,искам в тази тема да изкажа голямото си възмущение от качеството на акумулаторите МОНБАТ.За две години и четири месеча успя тотално да се скапе.Държа да подчертая че вината за скапването му не е моя. Експлоатиран е нормално и не е съм имал проблеми нито с алтернатора нито пък със стартера.Да ама не :evil: Една от клетките се е скапала за този период на ползване. И така....предстои ми покупка на нов акумулатор и съм изправен пред дилемата Бош или Варта .Ако се сещате за нещо по качествено давайте смело предложения.Условието е да не е български.В момента карам инцидентно с Варта която е на 8 години.Е??? 8 годишна и работи безотказно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувам Варта. Гледай обаче да не е някой стоял с години по складове. Впечатленията ми са от доста отдавна, но 1000 МВ-то изкара 10 (правилно - десет! :mrgreen: ) години с акумулатор Варта, който даже не беше свалян за зареждане. От време на време само му се доливаше дестилирана вода. :)

 

За Exide Excell също съм чувал много добри отзиви от познати :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам таксита и следователно много проблеми с акомулаторите.Българските за нищо не стават,САМО ЕКСАЙД :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за една кола взех Schneider....доста ми ги хвалиха и до момента нямам никакви забележки - верно само една година е ползван.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен класацията е ACDelko , Varta и Bosh ... с Делко карам вече 8 -ма година , за Варта не съм чул лоши отзиви , а Бош зависи от де ще купиш , че висят по щандовете с години ... сега се е наводнило с някакви Gigawat , но за тях само се говори , че са добри.

Успех в покупката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде е упомената годината на производство на даден акумулатор.Т.е как да разбера че не ми набутват залежал акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега се е наводнило с някакви Gigawat , но за тях само се говори , че са добри.

Ако под "добри" разбираш 2 години и срив... :lol: Купих си такъв преди 2 години и вече съм го зареждал около 5 пъти. Не го препоръчвам.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Varta :smt017 - има един много точен човек, който ги продава и поставя в Надежда на Ломско шосе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде е упомената годината на производство на даден акумулатор.Т.е как да разбера че не ми набутват залежал акумулатор.
?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа една марка, която изкара почти 10 (десет!) години на старата шкода (120Л), но нямам идея дали все още съществува и има ли евентуално наследник - TREPCA SOMBOR. Продукт на западните ни съседи. По памет, на лепенката, която покриваше капачките пишеше "акумулатор без одржавание". Иначе си беше с нормален електролит. В момента тази кола е с TOPLA - пак от комшиите. Препоръча ми го познат, който продава акумулатори. Този обаче е още "млад" за да давам оценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде е упомената годината на производство на даден акумулатор.Т.е как да разбера че не ми набутват залежал акумулатор.

 

Сигурно има някъде писан ДОТ по кутията на акумулатора или в книжлетата лепнати по него , но най - сигурно е да си го вземеш от магазин , където имат голям оборот т.е. не застояват ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не знам що се е скапал Монбата ти, ама при мене десетина парчета и частни и служебни с различен капацитет се юркат всички по над 5 години и нито един досега не е създавал проблем. Ся ако некой се е скапал след 5 тата година това не го броим. 4 от тях са на дизели. Всички са с електролит- от простите, 2 пъти в годината се доливат. Слушал съм че необслужваемите им не били стока.

- Вносните марки са Варта, АЦ Делко и Магнет-Марели. За Бош има и добри и недобри отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като гледам тук, това е адреса който ти препоръчах (БУЛ.ЛОМСКО ШОСЕ № 155 Б).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от около година и половина съм с МонБат 65 ампера и нямам никакви проблеми. Имам едно зарядно за батерии на Варта и не съм доволен...

Бош много ми паднаха в очите след като спонсорираха проектът "Митът Батак"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от около година и половина съм с МонБат 65 ампера и нямам никакви проблеми. Имам едно зарядно за батерии на Варта и не съм доволен...

Бош много ми паднаха в очите след като спонсорираха проектът "Митът Батак"

Всеки е прав за себе си ;) Не оспорвам нищо, просто споделям моя случай с монбат . Другият варянт е да съм е@ати каръка , но силно се съмнявам :mrgreen: Вече не съм толкова богат за да купувам евтиното ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение:

1. Bosh Silver

2. Varta

Препоръка:

Избери си сух(необслужваем) акуулатор. От предните две марки съм доволен, като един Bosh Silver го карах 7 години. Без да пипна нищо по него.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.