Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръчайте ми WiFi рутерче.


joeless

Recommended Posts

Искам да взема един уайърлес рутер за у дома, че станахме трима с лаптопи и с един кабел просто не става вече.... не че и преди ставаше :evil:

Та .. трябва ми рутер, който

1. Да не е скъп

2. Да може да се инсталира и настройва с елементарни познания

3. Да не е наложително да роботи компютър към който да се свързва за да предава сигнала от кабела (а трябва ли всъщност изобщо някой моде да е свързан към ПК за да работи?!)

 

Малко са ми неясни уайфайчетата, така че приемам и всякаква информация и съвети. :oops:

 

Това което заглеждам към момента е

http://get.bg/catalog/product_info.php? ... s_id=31359

http://get.bg/catalog/product_info.php? ... s_id=28541

http://get.bg/catalog/product_info.php? ... s_id=18906

 

Знам, че на linksys са добри, но пък са малко по-скъпи ... и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано нищинко не разбирам, но от опит мога да споделя че от около две години съм с един Canyon и до момента не е давал никакви ядове, а като цена на тази марка нещата като цяло се водят достъпни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Linksys WRT-54G2 - това е ново отроче на Линксис със скрита антена и е около 90лв. Има към него софтуер, който ти преслушва всичко и общо-взето трябва само да вържеш правилно кабелите

D-Link DI-524 за 65 лв - същото като горе /ама не е линксис:)/

на въпрос 3 - не, не трябва

ако нещо не е ясно - питай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото имам спомени от цени - с по-малко от 60лв няма да се оттървеш. Освен ако не си купиш рутер без кутия (и такива съм виждал :lol: ).

Към изброените мога да добавя още една бюджетна марка TP-link

Иначе simichoil ти е написал верния модел. Цената му по спомен беше 100лв в Технополис, т.е. в компютърните фирми не трябва да е по-скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D-Link DI-524 за 65 лв - същото като горе /ама не е линксис:)/

 

това ми се вмества в предвидените финансии, повече от 65-70 жълтици не ми се дават.

 

Благодаря за съветите :) утре отивам да пазарувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм точно с D-Link DI-524, но да те предупредя - със оригиналния фърмуер ми създаваше проблеми поне веднж месечно ;) .

Сега съм с руски фърмуер и не съм имал никакви проблеми повече от година.

Ако купиш такъв най-вероятно ще е с нова версия.

Ако имаш проблеми пусни ми на лични с каква версия си и евентуално ще ти пратя моята или ще потърся друга подходяща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с TP-LINK за 60лв.Засега няма ядове. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да взема един уайърлес рутер за у дома, че станахме трима с лаптопи и с един кабел просто не става вече.... не че и преди ставаше :evil:

Та .. трябва ми рутер, който

1. Да не е скъп

2. Да може да се инсталира и настройва с елементарни познания

3. Да не е наложително да роботи компютър към който да се свързва за да предава сигнала от кабела (а трябва ли всъщност изобщо някой моде да е свързан към ПК за да работи?!)

 

Малко са ми неясни уайфайчетата, така че приемам и всякаква информация и съвети. :oops:

 

Това което заглеждам към момента е

http://get.bg/catalog/product_info.php? ... s_id=31359

http://get.bg/catalog/product_info.php? ... s_id=28541

http://get.bg/catalog/product_info.php? ... s_id=18906

 

Знам, че на linksys са добри, но пък са малко по-скъпи ... и така...

 

реално и трите са кофти. трима като се накачите става кофти. вземи нещо по-добро към 100лв. и добра скорост иначе ще ти свърши бирата докато чакаш. при стандартните скороста/в добър случай/ е макс 80-100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв капацитет (скорост) ще постъпва в рутера ти, но в масовия случай вероятно е по-малко от капацитета на WL. Не знам кой Интернет доставчик ще ти осигури повече от 54-те Мб, които ти осигурява рутера. Така че не се притеснявай за скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се прекара повече от 20-25 Mbps през 802.11g връзка :!: .

Ако тове ще ти е проблем, ще трябва да ползваш 108 Mbps, но и тогава ограничението е 30-35 Mbps. Вероятно няма да имаш такива големи нужди, защото решението тогава е три отделни Access Point след жичен рутер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 54Mbps, които ги пише в документацията са общата пропускателна способност на радиоканала. Като се вземе предвид, че информация се предава не само в една посока, че освен полезната има и служебна, че има и "грешни" пакети - получава се горе-долу това, което е писал chavdarlk.

Но пак казвам, надали доставчика ти осигурява и гарантира такива скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За WRT-54G мога да кажа следното (ето го, стои на един метър пред очите ми) 008137070.jpg.

Няма никакви проблеми при ползване с един или два лаптопа.

Но... при три започват проблемите...

Не знам как ще се държат другите споменати модели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dlink - като спира тока после само като суич работи, а през безжичната не може да се закачиш докато не го ресетнеш още няколко пъти, но може и да са ги оправили

Linksys - На някои модели като wrt54GL може да се сменя фирмуера и да се заобикаля ТТЛ=1 ограничение от доставчика при което нямаш интернет след рутера а само до него (датабг и знаини и незнаини доставчици). А този без антената 54GC мисля че неможе да се справи с ТТЛ=1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.