Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да обжалвам ли акта?


Pesho

Recommended Posts

Значи: писаха ми акт в населено място - 74 км/ч при ограничение 50. Като имам свидетели, че това не беше моята скорост, която ми показаха на радара. Въпросите са ми:

1. Колко точки се отнемат за това?

2. За свидетел е писан съответно другия полицай в патрулката, а на мен ми отказаха да впиша свидетел от моя страна-правилно ли е това?

3. Съставителят на акта не е написал: званието преди името си и адреса на свидетеля /както пише в изискването на акта/-нарушение ли е това?

4. Има ли смисъл да ходя по съдилища според Вас.

 

Хайде компетентните да се изкажат и Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако има разминаване в часа, отбелязан на радара, а щом имаш и свидетели, може да обжалваш първо с възражение в КАТ, после в съда. Точките са 3, а глобата е 100 лв за в населено място.

Ако ти се занимава и имаш време при положение че и свидетели имаш, ще спечелиш делото със сигурност.

Практиката е да се пише другия полицай за свидетел. Ако някой от твоите свидетели е изявил желание са щели може би да го впишат.

Обикновено полицаят е младши или някакъв друг автоконтрольор, а щом има пропуски можеш да ги използваш в съда разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. За свидетел е писан съответно другия полицай в патрулката, а на мен ми отказаха да впиша свидетел от моя страна-правилно ли е това?

3. Съставителят на акта не е написал: званието преди името си и адреса на свидетеля /както пише в изискването на акта/-нарушение ли е това?

4. Има ли смисъл да ходя по съдилища според Вас.

 

2. -> Нарушение е, но ти си си виновен. Преди да подпишеш акта е трябвало да напишеш (в него), че си имал свидетел. Да не говорим, че имаш място да пишеш забележки в които си могъл да го пишеш...

3. Щом не е написал ВСИЧКО което изрично е написано, че трябва да присъства, акта е невалиден. BTW има ли ЕГН на свидетеля?

4. Ако ще обжалваш имаш 3 дневен срок. Единствено по точка три можеш да ги атакуваш. А дали ще спечелиш зависи от адвоката и до колко наистина е липсваща информацията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказът да впишат името и адреса на сведетел-очевидец в акта е процесуално нарушение,тъй като това води до неправилно изясняване на фактическата обстановка,при която е извършено деянието-използвайте го като основание за обжалване,но за това трябва да водите очевидеца в съда и да го разпитате за тези обстоятелства. Освен това,този свидетел може да свидетелства и за обстоятелствата,при които е извършено "нарушението".Може и той да се окаже единствен свидетел пред съда,тъй като обикновено катаджиите не се явяват в съда.

Вписването на ЕГН на свидетеля на е задължително. За вписване на адреса на свидетеля-приема се,че това се прави,за да може свидетеля да бъде призован след това,но не е процесуално нарушение,което да "опорочи" акта.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. За свидетел е писан съответно другия полицай в патрулката, а на мен ми отказаха да впиша свидетел от моя страна-правилно ли е това?

3. Съставителят на акта не е написал: званието преди името си и адреса на свидетеля /както пише в изискването на акта/-нарушение ли е това?

4. Има ли смисъл да ходя по съдилища според Вас.

 

2. -> Нарушение е, но ти си си виновен. Преди да подпишеш акта е трябвало да напишеш (в него), че си имал свидетел. Да не говорим, че имаш място да пишеш забележки в които си могъл да го пишеш...

3. Щом не е написал ВСИЧКО което изрично е написано, че трябва да присъства, акта е невалиден. BTW има ли ЕГН на свидетеля?

4. Ако ще обжалваш имаш 3 дневен срок. Единствено по точка три можеш да ги атакуваш. А дали ще спечелиш зависи от адвоката и до колко наистина е липсваща информацията...

 

В акта написах че това не е моята скорост.

Има ЕГН на свидетеля /полицая/, след като поискахме с моя свидетел да впишем още един, куката твърдо отказа и веднага раздели копията на акта и ми дадие моят екземпляр.

Адаш според мен сега не се обжалва, а чак след като излезе НП, сега единствено мога да дам допълнителни показания и разяснения.

 

Благодаря на всички, ако някой се сеща нещо друго да казва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам,при обжалване повечето актове падат.

В твоя случай не знам дали си заслужава да се занимаваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи: писаха ми акт в населено място - 74 км/ч при ограничение 50. Като имам свидетели, че това не беше моята скорост, която ми показаха на радара. Въпросите са ми:

1. Колко точки се отнемат за това?

2. За свидетел е писан съответно другия полицай в патрулката, а на мен ми отказаха да впиша свидетел от моя страна-правилно ли е това?

3. Съставителят на акта не е написал: званието преди името си и адреса на свидетеля /както пише в изискването на акта/-нарушение ли е това?

4. Има ли смисъл да ходя по съдилища според Вас.

 

Хайде компетентните да се изкажат и Благодаря!

 

1. като не е писъл звание изчакай нп.

2. при разлика в нп и акт в съда пада.

3. заинтересувай се какво е званието и кой отдел е. КОНТРОЛ НА ПЪТА ИМАТ ПРАВО САМО КАТ-ОПП/имат шерит отстрани/ И РПУ-ПК/пътен контрол/.

3. много полицаи от рпу застават на пъта и глобяват без да имат права и хуните на пътя кат не си знаят правата им се кланят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. при разлика в нп и акт в съда пада.

3. заинтересувай се какво е званието и кой отдел е. КОНТРОЛ НА ПЪТА ИМАТ ПРАВО САМО КАТ-ОПП/имат шерит отстрани/ И РПУ-ПК/пътен контрол/.

3. много полицаи от рпу застават на пъта и глобяват без да имат права и хуните на пътя кат не си знаят правата им се кланят.

 

По т.2 дано си прав братле.

По т.3 трудно ще разбера какво е званието но най-вероятно е полицай само, но длъжността май си е баш КАТаджия защото е писал мл. автоконтрольор.

 

Благодаря на всички пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време на сам няма ЗВАНИЯ в МВР за които вие си мислите.

Това младши автоконтрольор отговаря на това за което ти питаш а именно звание. Прочети законн за МВР и ще видиш че вече се водят. Мл. полицейски инспектор, полицейски инсп. , гл. пол. инсп. и т.н. Скорост и алкохол много трудно отпадат освен ако няма някой много големи разминавания в документацията. След като е имало радарно устройство има и подписан свидетел и то за скорост кофти работа. Прочети ЗАНН и ще видиш къде може да търсиш пропуски в акта и последващото НП .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време на сам няма ЗВАНИЯ в МВР за които вие си мислите.

Това младши автоконтрольор отговаря на това за което ти питаш а именно звание. Прочети законн за МВР и ще видиш че вече се водят. Мл. полицейски инспектор, полицейски инсп. , гл. пол. инсп. и т.н. Скорост и алкохол много трудно отпадат освен ако няма някой много големи разминавания в документацията. След като е имало радарно устройство има и подписан свидетел и то за скорост кофти работа. Прочети ЗАНН и ще видиш къде може да търсиш пропуски в акта и последващото НП .

 

попитах за длъжност защото горе не е посочил. освен длъжност трябва да пише и към каде е. за да избегна по нататъчен спор си направих труда да прочета чл.52 от ЗМВР както чл.11 от ППЗМВР и не на последно място чл.12 от ППЗМВР.

 

при положение, че полицаите не отговарят действието им/наказанието/ се обявява за нищожно и за капак ще получи някой лев. като плюс е свидетелски показания. никой няма как да докаже /без снимка/ че той е засечен при движение на няколко коли/всичко е до преценка на полицая/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много време на сам няма ЗВАНИЯ в МВР за които вие си мислите.

Това младши автоконтрольор отговаря на това за което ти питаш а именно звание. Прочети законн за МВР и ще видиш че вече се водят. Мл. полицейски инспектор, полицейски инсп. , гл. пол. инсп. и т.н. Скорост и алкохол много трудно отпадат освен ако няма някой много големи разминавания в документацията. След като е имало радарно устройство има и подписан свидетел и то за скорост кофти работа. Прочети ЗАНН и ще видиш къде може да търсиш пропуски в акта и последващото НП .

 

Не съм компетентен, но имам колега който също е с акт в момента и на него там където пише /звание преди името/ куката е писал "пол."-според мен това е полицай, а в моя акт няма нищо преди името за това ми направи впечатление.

 

Има подписан свидетел но от негова страна, а на моя му беше отказано да се разпише, плюс това имам още един в колата.

 

Поздрави и мерси на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казах че тия звания които вие знаете ( сержант, старшина, капитан, майор и т.н.) вече не съществуват и ако някой му се занимава има закон за МВР да си прочете какви са сегашните звания и това м автокотрольор и полицай са новите звания така че не търсете под вола теле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Е, обжалва ли?

 

Аз съм в 100% твойта ситуация, но ще обжалвам до дупка! В обжалването е истината! Да повисят малко полицайте по съдебните зали пък да им мирне главата! smile150 ВСИЧКИ актове/НП трябва да се обжалват според мен. Аз вече спечелих едно дело :-) Огън още две :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, обжалва ли?

 

Аз съм в 100% твойта ситуация, но ще обжалвам до дупка! В обжалването е истината! Да повисят малко полицайте по съдебните зали пък да им мирне главата! smile150 ВСИЧКИ актове/НП трябва да се обжалват според мен. Аз вече спечелих едно дело :-) Огън още две :-)

 

Нямах време да обжалвам. И не ми се занимаваше, защото трябваше да се разхождам поне 3-4 пъти до Карлово и обратно + др. разходи и реших че не си заслужава. Но ако мислиш, че имаш шанс - действай смело. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, обжалва ли?

 

Аз съм в 100% твойта ситуация, но ще обжалвам до дупка! В обжалването е истината! Да повисят малко полицайте по съдебните зали пък да им мирне главата! smile150 ВСИЧКИ актове/НП трябва да се обжалват според мен. Аз вече спечелих едно дело :-) Огън още две :-)

За някои неща съм съгласен с тебе, ама как така невинен пък няколко пъти по съдебни инстанции :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безсмислено е, повярвай ми :-) и двете неща дето си писал (за длъжността на актосъставителя и за отказа да впишат твои свидетели са нарушения), но ако не си писал възражения в самия акт или в тридневен срок по номера на акта - просто ги забрави. освен това съдилищата приемат, че няма проблем друг полицай да е свидетел. А и специално за София (не видях откъде си) имат неформални инструкции да потвърждават наказателните постановления и ги спазват. имам познати съдии в софийски районен съд та оттам го знам това. Същото е и в Административен съд София-град- където ти е втората и последна инстанция. (обжалва се не акта, а наказателното дето ще получиш). А за точките не знам колко са точно, но не са много :-).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Може моето спечелено дело да е изключение, НО там дори нямах свидетел! Бях аз срещу двама полицай и съдийката реши, че аз говоря истината...Какво са говорили полицаите - не знам. smile091

 

В момента чакам повиквателни по две дела, а иначе вярвам (засега) в съдебната система и не чак толкова в безпогрешното око на българския полицай!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.