Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda felicia 1.3 MPI или 1.9 D


magnolia33

Recommended Posts

Здравейте,

искам да купя на жена си Шкода Фелиция след 1999г ,та въпросът ми е кой мотор да избера.По принцип аз карам дизел и дизеловият мотор на VW ми изглежда по-добър вариант,но пък бензиновият е доста по-евтин като цена.Спрял съм се на 1.3MPI(мисля че е изцяло разработен от VW) и ако някой има по-подробна информация относно разход на бензин и др. моля да ми отговори.Колата ще изминава по около 150км на ден и мисля да и слагам газова уредба,подходящ ли е този мотор за обикновена уредба или трябва да се слага ГИ,защото ако се слага ГИ,цената на бензинова кола и дизелова в голяма степен се изравнява.Относно 1.3MPI - казаха ми че този мотор имал скъпа поддръжка?.А мнения за 1.6 MPI ?И ако може цялостни впечатления относно автомобила.Благодаря ви предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето почти всичко което са ти казали е невярно :) 1.3MPI си е чешки двигател с много евтина поддръжка. Гори малко като за бензин 5-6 извън града и около 8 градско. 1.6 си е изцяло немски, много по добре върви колата с него, гори повече, по здрав е, по скъпа поддръжка. 1.9 си е здрав непрентециозен двигател, гори малко (5-5.5 извънградско, 7-8 градско) и му е по скъпа подръжката от бензиновите. Това е накратко.

п.с. за газовите уредби. За 1.3 е много препоръчително газов инжекцион, за 1.6 е задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро всеки от трите варианта си има плюсове и минуси и е според зависи от предпочитанията и нуждите... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на 1.3МПИ, това е пълна инжекция поставена на обикновен 781.135 чешки мотор с който са оборудвани почти всички от Фаворит още нагоре и прекрасно се слага обикновена газова уредба. за 1.6 - задължително газ. инжекцион /с пластмасови колектори е/, за дизела нямам преки наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.