Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Станаха известни финалистите за „Car of the Year 2009”


gogata

Recommended Posts

Днес журито на европейския конкурс „Автомобил на годината 2009” обяви списъка със седемте финалисти.

 

Това са моделите между които ще бъде избран следващия победител в популярния конкурс. Досега претендентите бяха 38, от тях сега продължават само седем - Alfa Romeo MiTo, Citroen C5, Ford Fiesta, Opel Insignia, Renault Megane, Skoda Superb и VW Golf VI.

 

Сега предстои крайното гласуване при което всеки член на журито ще разпредели 25-те точки с които разполага. В журито влизат 59 души от 23 европейски държави. Те са задължени да разпределят 25-те точки с които разполагат поне между 5 автомобила и да обосноват избора си.

 

Победителят и носител на титлата „Кола на годината 2009” ще бъде обявен на 17 ноември.

 

Да напомним победителят от миналата година - Fiat 500. На второ място беше Mazda2, а в тройката влезе и Ford Mondeo.

 

 

http://news.automedia.bg/read/5171.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная - мисля, че ще е Insignia- та. И аз съм за нея.

Бях в шоурума на ЕТ - видях Супърба. Тая кола не може да ме грабне и т'ва си е. Старият модел не ми харесва, новия - също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го харесвам C5-цата. Само ако не беше глупавия волан с неподвижна централна част ](*,) Никога не мога да свикна да вътря волана и пред мен нищо да не мърда, както и на някои други коли таблото да е посредата. Караш и пред теб... НИЩО, равно табло. Иначе C5 е много красив. Всички в класацията да добри, само защо е включен Меган, а не Лагуна и какво прави до тези коли Форд Фиеста. Инсигния да се сравнява с Фиеста? WTF?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чуството че Супърба ще е от първите... :) На мен лично, много ме кефи новия супърб, като единственото което не ми допада е молата с тази толкова малка централна част... Само че ми е странно да сравнямат коли от различни класове. Не виждам как ще е обективно точно... Фиеста и Супърб примерно :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще поживеем, ще видим, на мен Insignia-та не ми харесва въобще като дизайн, още не съм я карал, като пътно поведение и тн не мога да кажа. Superb е невероятен автомобил и ще се радвам да спечели, заслужава си го. Засега съм за Шкода-та, Golf VI (много ми харесва според това, което съм видял, макар и не на живо), другият ми фаворит е Ford Fiesta (леко странен дизайн отвън, но страхотен интериор и гениално пътно поведение, преди една седмица я карах, въодушевен съм). Ситроен С5 също го бива, но поради франкофоБията ми ще се въздържа... :mrgreen:

Пък и конкурсите, които не са разделени по класове, какъвто е този, и какъвто е българският му вариант, са силно относителни за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.