Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подсоляване на акумулатор.


The Best Forman

Recommended Posts

От няколко места ми казаха , че щипка сол във всяка една от клетките на акумулатора удължавала живота му и реших да пробвам днес т.к. го свалих да го заредя за зимата и като сложих солта / обикновена готварска сол / взе нещо да ври и кипи вътре , в момента се зарежда добре - започна от около 2А , което значи , че не е много разреден и вече след 4 часа е паднал на около 0.8 А ... какво прави таз сол ако е вярно твърдението ?

Самия акумулатор е на 7 години и това му е едва второ зареждане , но преди няколко дни , когато беше по - студено малко клекна при първия старт и да не ме изненада зимата / ако я преживее / реших да пробвам и таз рецепта , пък да видим ... той е вече експериментален плъх :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една друга рецепта.Изпробвах я когато ми открадаха акуто на жигата (ееех младост :mrgreen: ) Тогава ми дадоха едно аку, което го бяха отписали и не беше ползвано около година и ми казаха за тази рецепта с аспирина.Сложих във всяка една клетка по един и го включих да се зарежда.На другата сутрин го слагам и ооо чудо !!! Колата запали от раз. Ползвах го два сезона но накрая издаде бого дух.Незнам колко са му помогнали аспирините но ефект имаше.Може пък и да си втълпявам че са помогнали :roll: Но това със солта сигурно ще е ХИТ :mrgreen: Ей? Ще вземем да измислим някоя нова наука. :mrgreen: Нека химиците и физиците да дадът разумно обяснение щото ми заприличва цялата тази история с аспирини и сол на онова предаване по дискавъри "ловци на митове" :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и специални десулфатизатори за тази цел. Имам схема и описание ако ви представлява интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе - хора!!!... Не правете такива експерименти... Ще вземете да си извадите очите бе! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Не измисляйте химията - тя вече е измислена - Вие само я ползвайте за мирни цели :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Сега - сериозно - Гена ти просто си му е**л мамата на акуто... :lol: :mrgreen: Сярна киселина и натриев хлорид... ](*,) позабравил съм я химията, човече, но да ме поправят ако бъркам натриев сулфат и солна киселина... :oops:

Естествено, че ще заври и закипи. ( :?: замириса ли ти на белина :?: )

Според мен си сдухал електролита...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби , аз не съм сипвал с лопатата сол - по една щипка колко за вкус :mrgreen: и което е странното противно на очакванията ти все още работи , а колко ще живее ще разберем на -20 / ако достигнем такива стойности на термометъра / ;)

Единствената разлика , която забелязах преди и след солта е , че мътилката стана на малки парцалчета и явно до сутринта се беше утаила , ама кво е станало вътре да казват химиците :mrgreen:

Акумулатора както казах вече си е изпял песента и вече е на доизживяване , тъй че може само да даде едно рамо на науката , па ако вземе да изкара не една , а 2 - 3 зими още може да я патентоваме таз рецепта :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих следната формула:

 

NaCl + H2SO4 ==> NaHSO4 + HCl

 

Не съм химик, но последното нещо във формулата никак не ми харесва - хлороводород.

Ето тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4

има нещо за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих следната формула:

 

NaCl + H2SO4 ==> NaHSO4 + HCl

 

Не съм химик, но последното нещо във формулата никак не ми харесва - хлороводород.

Ето тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4

има нещо за него.

 

Е нали това казах и аз - хлороводород (а познайте как се казва водният му разтвор - СОЛНА КИСЕЛИНА) и натриев сулфат... По-качествено сулфатизиране не съм виждал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сол, аспирин... -> царска туршия или кисели краставички :lol:

Добавяйте зеленчуците!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смърт за акомулатора са всякакви метални йони . както и кислород , включително и от въздуха . най добрия лек за акомулатора е смяна с нов - всичко останало е кокошкария .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз доколкото си спомням от химията киселината се неутрализира със сол. т.е. май съсипваме електролита!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз доколкото си спомням от химията киселината се неутрализира със сол. т.е. май съсипваме електролита!
Айде и аз да изкарам малко ученически спомени : киселина + основа = сол , но натриевият хлорид не е сол в този смисъл , това са соли , едни такива неутрални съединения , мамка му :oops: . А като си омажа кожата със сода каустик (основа ), веднага я неутрализирам с лим. сок или оцет (киселинни разтвори ) солчицата с нищо не въздейства на киселината , иначе като си посолите салатката ще ви неутрализира оцета и няма да е киселко :mrgreen: . Такива ми ти работи :lol: . Ае вече някой химик да се намесва , че много глупости надрънкахме всички...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие от хумор май не разбирате... По-горе съм написал на два пъти резултата. Нищо, че монтирам СОТ... Леко съм завършил ХТИ! Ако некой измисли друго - да го представяме за Нобелист smile151

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.