Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откъде да взема 12В от таблото при пуснати габарити на О2 ?


simichoil

Recommended Posts

Здравейте, интересува ме откъде мога да взема 12 волта при пуснати габарити на колата - вътре в купето. Опитах от ключа за аварийните - понеже там ми се стори най-лесно, но се оказа че май до там не стигат 12 волта, а по-малко. Имам една лампичка с която пробвам - която е 12 волтова, и светеше доста слабо, затова си мисля, че там не са 12 волта. Другия вариант е някъде от осветлението на бутоните на таблото, но не ми се рискува, знам ли точно от къде какво да взема. Най-лесно би било ако има някъде кабел, който просто с контактна обувка да си взема 12те волта.

Мислех си и отляво където се намира панелчето с бушоните, но исках първо и Вас да попитам :-)

Мерси предварително :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ми 12те волта да ги има само когато са пуснати габаритите..... Запалката ясно, мъчих се като грешник да я разглобя, но така и не успях....ще се мъча пак. Може от осветлението на запалката да си взема ток....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитах от ключа за аварийните - понеже там ми се стори най-лесно, но се оказа че май до там не стигат 12 волта, а по-малко.
Не волтовете са малко, а токът. Така е, защото "лампичката" в бутона е СВЕТОДИОД!

Взимаш ДИРЕКТНО от превключвателя на габарити/къси. Внимавай, защото са разделени на групи (от ключа излизат ДВА кабела - ляв и десен). Взимаш само от единия (да не обединиш и двата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такива мъки.....1 час се мъчих да разглобя ключа за светлините.....още толкова се опитвах да махна запалката и просто да си взема ток от там....не и не. Как е хванато всичко просто идея нямам. Ще ми писне и как хубаво ще си дръпна едно кабелче от фаровете вътре в купето....колкото и да е смешно така май ще стане най-бързо и лесно. Ако някой има идея как мога да разглобя или запалката или ключа ще съм му много благодарен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, я кажи все пак за какво ти е тоз ток при пуснати габарити, какво си намислил :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В каталога на новия Супърб има екстра която лично на мен доста ми допадна. При пуснати габарити - отзад има една лека амбиентна светлинка в краката на хората - т.е. под предните седалки.

Ето как изглежда на каталога оригинално :

 

27124360kk3.jpg

w531.png

 

Купих си две текива лентички със СМД светодиодчета.

 

kategoriebild_smdstrip.jpg

 

 

само че зелени. Светят доста приятно и не силно - точно както е на снимката - само че по дълга светлинна ивица - точно по цялата дължина на седалката.

produkt_smd_gruen.jpg

 

Е точно за тези лентички ми трябва само когато са пуснати габаритите да светват......но доста трудна се оказа задачата :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в такъв случай вземи от плафона-да светват когато се слиза или качва в колата :!: те така са на другите коли ;)трямва да има управляващ комфорт блок под таблото за плафона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такива мъки.....1 час се мъчих да разглобя ключа за светлините.

Клю4ът се раглобява като в нулева позиция го натиснеш навътре,завърташ надясно и после дърпаш към теб.

това е за ок1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такива мъки.....1 час се мъчих да разглобя ключа за светлините.

Клю4ът се раглобява като в нулева позиция го натиснеш навътре,завърташ надясно и после дърпаш към теб.

това е за ок1

 

Златен си - точно така стана и при мен на О2 :-) Мерси много за информацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Може ли някой да каже как се разглобява таблото на О2. Искам да си препкарам кабел за Гармин-а и да го свържа постянно към 12В. Откъде е най-удачно да се вземе напрежение? Директно от акумулатора? Накрайника на зарядното не се разглобява и ще трябва да си купя някаква запалка за него, която разбира се трябва да остане скрита в таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има нещо по темата:http://www.forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=30296&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Ех, защо не беше на английски :D . Значи тука са взели ток от някаква букса зад жабката, но за какво е тя? А и на мене ще ми се наложи да сваля и цялото табло, защото ГПС-а стои в средата. Май няма да е толкова лесна операцията :? Иначе осветлението на багажника много е готино. Ключето за какво служи дето са го сложили в жабката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

По принцип не е полезно за батериите постоянното захранване.

Аз на моя навигатор често му правя пълни цикли разряд-заряд.

Карай си го на батерии (трябва да изкара 4-5 часа), после го включвай на зарядното за няколко часа и т.н.

---

А и защо питаш за включени габарити? Сигурно търсиш + при контакт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва за габиритите не съм го аз питал :) , просто използвах темата, понеже се сетих, че имаше такава. А за навигатора - когато е на зарядно и е включен не зарежда. Зарежда ако го изключиш да не работи. А като се замисля, наистина трябва да има + само при контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е при другите марки и модели, но всички автомобилни Garmin-и се зареждат със сигурност когато са на зарядно или USB, независимо дали са активни, или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Аз пък се чудя колегата simichoil дали успя да сложи онези LED ленти отзад :-k

 

Нищо не съм слагал....но много скоро като се стопли ще ги монтирам и ще пусна снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.