Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Octavia Facelift


yohi

Recommended Posts

Привет.

 

За съжаление прецакаха хубавия намръщен вид... заоблянето е факт... започна се с Румстър, Фабия (без да обиждам колегите с тези модели)... но нямаше как да подминат и Октавията.

 

Жалко, на мен не ми харесва. Ще си карам моята и ще и се радвам колко хищно гледа напред :D

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    11

  • kalata

    5

  • VALDO

    5

  • Redline__

    3

Най-много писали в темата

Още нещо не мога да преглътна след като прочетох тази статия:

 

В интериора прави впечатление новото табло, което сега се оцветява с бяла светлина

 

Да се отвърнат от десетилетната традиция на марката за зеленото подсветление на таблото... Това вече е супер тъпо. Имам чувството, че умишлено обезличават новите модели :!:

 

П.п.: Тази идея я прокраднаха още във фейслифт-а на стария Суперб :smt46

като свети бяло таблото,другите уреди пак в зелено ли ще са или и те в бяло :?: И в двата варианта ще е тъпо :!: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен по-скоро ми харсва такава http://www.superskoda.com/octavia-ii/fr ... tm-spoiler

предница с такъв ръб отдолу и мисля да потърся някъде в БГ да ми го направят със залепване върху стария

http://www.cp.octaviacup.cz/getimg.php?id=6742

http://www.cp.octaviacup.cz/getimg.php?id=6750

http://www.cp.octaviacup.cz/getimg.php?id=6562

http://www.cp.octaviacup.cz/getimg.php?id=6454

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната броня е от Supreb ама фарът не ми се връзва :-k

 

faceliftoiigarazbf1.jpg

octyfaceliftfrontquarteee7.png

octanew1.jpg

octanew2.jpg

octanew4.jpg

octanew3.jpg

octanew5.jpg

octanew6.jpg

octanew7.jpg

octanew8.jpg

octanew9.jpg

octanew10.jpg

index.php?act=attach&type=post&id=99221

newocta11.jpg

newocta12.jpg

newocta13.jpg

octanew14.jpg

15ccg.jpg

index.php?act=attach&type=post&id=99223

16.jpg

17.jpg

20.jpg

Предната броня на 17-та снимка,която е показана от близо е друга.Различава се от на горните снимки примерно ,както и на вс.останали

както и задната на 16-та снимка.В долната част са разл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко Роска, MiloTec все ще измислят някакви тунинг вежди за фаровете, които да закриват излишната част от фара :roll: . Нам не поне в това ми е надеждата 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега само да не ме набиете....предния път като сложих големички снимки имаше хора които се зарадваха....Ето малко по-големички снимки на новата Октавия - в случай, че някой си колекционира :-)

 

001.jpg

 

002.jpg

 

003.jpg

 

004.jpg

 

005.jpg

 

006.jpg

 

007.jpg

 

008.jpg

 

009.jpg

 

010.jpg

 

011.jpg

 

012.jpg

 

013.jpg

 

014.jpg

 

050.jpg

 

051.jpg

 

052.jpg

 

053.jpg

 

054.jpg

 

055.jpg

 

056.jpg

 

057.jpg

 

058.jpg

 

100.jpg

 

101.jpg

 

102.jpg

 

103.jpg

 

200.jpg

 

201.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега се сетих, че и mercedes-benz развалиха sl с подобни фарове след фейслифта, там също не се е получило добре според мен...

от вътре обаче octavia изглежда много добре, материалите, до колкото може да се прецени от снимки, ми се струват доста по - добри, и по - добре съчетани - осветление, цветове, всичко... и особено модификацията с черните панели :D обаче тия фарове... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен на корейска ми прилича с тия фарове,губи се малко шкодовото излъчване ,не мога да свикна с тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам предни паркинг сензори. Интересно можем ли да очакваме "автопаркинг" като на Суперб (поне като екстра) :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали забелязвате но блока с навигацията изглежда много странно....Екрана е много малък и не е като на Колумбус или МФД - 7'' а доста понамален....Поне на мен това заедно с фаровете никак не ми допада. Спор няма обаче, че отвътре изглежда наистина много добре.... :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и малко wallpapers на новата октавия и то с различни рез.

http://www.netcarshow.com/skoda/2009-octavia/

http://www.netcarshow.com/skoda/2009-octavia_combi/ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ги видяхте колеги тези по-качествени материали :roll: :?: :?: :?: Същите са -това на снимката е L&K-какви да са материалите.Вище от сайта класика и амбиентето какви са-същите.Много тъпо е че само таблото свети бяло ,а всичко останало в зелено.Няма ги и двете дисплейчета за темп.на климатроника,които много ме кефят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ги видяхте колеги тези по-качествени материали :roll: :?: :?: :?: Същите са -това на снимката е L&K-какви да са материалите.Вище от сайта класика и амбиентето какви са-същите.Много тъпо е че само таблото свети бяло ,а всичко останало в зелено.Няма ги и двете дисплейчета за темп.на климатроника,които много ме кефят.

 

 

... определено и мен стария климатроник с дисплейчетата ме кефи повече. Този новия ме кара да си мисля, че май програмата за намаляване на разходите работи в пълна сила.... За съжаление същия климатроник се наблюдава вече и в новия Голф и в Пасат СС..... :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали забелязвате но блока с навигацията изглежда много странно....Екрана е много малък и не е като на Колумбус или МФД - 7'' а доста понамален....Поне на мен това заедно с фаровете никак не ми допада. Спор няма обаче, че отвътре изглежда наистина много добре.... :-)

Тази навигация е "Амундсен" и наистина е 6.5"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко Роска, MiloTec все ще измислят някакви тунинг вежди за фаровете, които да закриват излишната част от фара :roll: . Нам не поне в това ми е надеждата 8) .

 

И аз съм на същото мнение - даже си поиграх десетина минути на фотошоп-а и наистина би могло да се възвърне намръщената муцуна с добре направени вежди...

 

Пък ако и нещо по долната част на предната броня измислят ще е супер :D

 

edit: може и да си променя малко мнението за фейслифта... ако е в черно или в антрацитено като моята ще се смекчат малко заобленостите... но при всички случаи веждите за фаровете остават задължителни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още малко снимки директно от Париж.

http://news.auto.cz/pariz-2008/skoda-oc ... viste.html :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Споко Роска, MiloTec все ще измислят някакви тунинг вежди за фаровете, които да закриват излишната част от фара :roll: . Нам не поне в това ми е надеждата 8) .

 

И аз съм на същото мнение - даже си поиграх десетина минути на фотошоп-а и наистина би могло да се възвърне намръщената муцуна с добре направени вежди...

 

Пък ако и нещо по долната част на предната броня измислят ще е супер :D

 

edit: може и да си променя малко мнението за фейслифта... ако е в черно или в антрацитено като моята ще се смекчат малко заобленостите... но при всички случаи веждите за фаровете остават задължителни :D

 

Привет.

 

Нека да си допълня още малко мнението с още няколко снимки и размисли :D

 

На първата снимка - ясно ;) Официална снимка, кофти цвят за мен, изпъкват всички неща, които не ми харесват - фарове, маска... абе заоблено отвсякъде :lol:

 

Втора и трета снимки - започва малко да става по-интересно... даже съм си го написал преди:

 

edit: може и да си променя малко мнението за фейслифта... ако е в черно или в антрацитено като моята ще се смекчат малко заобленостите...

 

 

Четвърта и пета снимки - особено петата :D То и тук съм си го написал преди това:

 

...Пък ако и нещо по долната част на предната броня измислят ще е супер :D

 

До тук се подреждат добре нещата... в тъмен цвят, с допълнението към предната броня (+ едни готини прагове) големи джанти, ниски гуми, и само чакам да измислят хората едни хубави веждички... та ще заприлича на кола тоя фейслифт в края на краищата :lol:

 

 

008.jpg

 

21_48e4ff9324036.jpg

 

10_48e4ff9289d2c.jpg

 

skodaoctavia.jpg

 

89_48e4ff96963fc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бялата е с друга предна броня

и бяло и стои по добре малко

 

smile162

 

Бронята обаче си е същата - само дето са и сложили една добавка отдолу от едната до другата гума :lol:

 

Като я видя на живо ще си изградя най-пълно мнение ;)

 

От AMS скоро я тестваха и предполагам скоро ще пишат... а аз ще се опитам да науча подробности предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бронята обаче си е същата - само дето са и сложили една добавка отдолу от едната до другата гума Laughing

да де

но дава промяна в +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен колата ми харесва на живо, на снимки промените по екстериора ми изглеждаха със съмнителен ефект и като цяло не ми харесваха, по специално в предната част, но поне според личните ми разбирания на живо колата изглежда дори по-добре отпреди. За интериора мисля че няма две мнения и е по-добър отвсякога. Имах щастието да изпробвам един от първите пет екземпляра от фейслифта, появили се в България и определено съм с добро впечатление - дизайнът е по-модерен, интериорът е убийствен, поведението на пътя продължава да бъде чудесно, изобщо една добре позната Октавия с по-съвременен облик, по-качествен салон и внимателно пипната техника. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.