Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изчезнаха ми късите светлини


medium33

Recommended Posts

Скоро сложих ксенон на късите . Сега имам само дълги и габарити . В момента ще проверя за изгоряло реле или бушон , но ми се ще някой ако подозира за друг проблем да сподели . Също така ако е изгоряло реле или бушон дали трябва да направя нещо допълнително (заради ксенончето ) за да не гори пак ... Много разчитам на вашата помощ , колеги , щото тая електрика просто ме ужасява!!!

Между другото , по повод страховете ми , скоро ще водя бате Райчо на жичкаджия за следните процедури :

1. връзване на 4 фара за мъгла

2. пускане на кабел за реотаните на задната врата

3. поправка на вентилаторчето на парното

4. принудително пускане на перката на радиатора

5. поравка на прекъсващ десен мигач - заден

6. свързаване на странични мигачи

7. пускане на кабел за трети стоп ( който ми е на рууфспойлера)

8. връзване на запалката

9. поправка на прекъсващ ляв габарит

Те поне половината работи са ми напълно по силите , ама после да не се червим като ни викне майстора : " А бе , кой се е правил на майстор тука , бе , що се не занимава с квото разбира , ми токове че ми бара " . Та се и притеснявам , че и след майстора може да стане такъв гювеч , че после цяла зима да вия тука за това и онова . Ае , че пак се раздрънках...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за майстора ти е правилна. Но не позволявай "некой разбирач" да пипа по бате Райчо само защото има сервиз. Има един сервиз на ъгъла на околовръстното и бул Европа (долу до караулката). Ама не те съветвам да ходиш там при Боби. Нещо не съм доволен от работата му. А пък и за извеждане на кабел от стопа за третия ми стоп и свързване (ама много дърводелско) на втори клаксон ми поиска 30 кинта. Така че не ходи там.

От опит и мнения на много мои познати ти препоръчвам да отидеш при Стамбата (до зала Фестивална). Току що му пуснах адреса в Бял списък. На него му обясни подробно какво и защо. Той според мен е правилния доктор за бате Райчо.

Успех и сподели впечатления ако отидеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C2H50H , благодаря за препоръката . Аз вече съм се ориентирал към един майстор на Красно село , че там уж съм с препоръки , пък да видим . Ако я окъка нещо , отивам при твоя човек да поправя . При всички случаи ще споделя впечатленията си . А релето го смених и се давръндисаха фарчетата , че и САМ го направих , да ми се ненадяваш у майсторо :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БраО, браО "Майсторе".

Оня не е мой човек. Просто е един от най-добрите в София (така го водят по конкурентните форуми). Това, което знам за него е, че си върши работата много прецизно, достатъчно бързо като за спецификата на работата и освен това не се държи като... ааа "пеперудка". Т.е. като ти каже дата и час - там си и те почва и те свършва. Но понеже такива като него не са много, просто човекът е заринат от работа и ако му се обадиш нищо чудно и за след 10 дни да те запише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

1. връзване на 2 фара за мъгла

2. пускане на кабел за реотаните на задната врата

3. поправка на вентилаторчето на парното

4. поправка на моторчето на задната чистачка

5. поравка на прекъсващ десен мигач - заден

6. свързаване на странични мигачи

 

7. връзване на запалката

8. поправка на прекъсващ ляв габарит

Плюс сериозна профилактика , смяна на крушчици , поприбиране на кабелчета , всичко 250 левчета . Добра работа , не съжалявам , само дето преди имах вентилаторче на парното с три степени , а сега е с две и не можаха да ми обяснят що така , и отзад са им хартисали два три винта , та подрънкват корите , ама нейсе , това да е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Това кой майстор ти го извърши? Твоя на Красно село или Стамбата.

 

Освен това нали знаеш, че по нашенски нещо за да работи безупречно трябва да артиса някоя част. При теб са винтчета - това значи, че няма да имаш грижи повече с инсталации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. поправка на вентилаторчето на парното - това доколкото знам не подлежи на ремонт, като му се разбият лагерите плаче за ново, най-евтиното китайско е 50+ лв... то в тия твоите 250 надявам се са включени и нови части, че иначе бая дебело ми се види само за труд :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

250лв. за тези дреболий???? smile020Уважавайте парите бе хора!!!

 

Колега!!! Направо съм разочарован. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С частите барабар е толкова , а пък за паричките да кажа , че по - добре да ги изкарам , вършейки работа , която разбирам , и да ги дам да ми свърши работа някой , който я разбира. Инак и на мен скъпичко ми дойде , ама ... бачкам по 14 часа на ден кажи - речи всеки ден , кога да се уча , кога да приложа наученото :oops: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега medium33,радвам се че колата е станала което в общи линий е най-важното,но се дразня от факта че си платил твърде висока цена.(мъчно ми е когато по такъв брутален начин ограбват съфорумник)Давай го тоз майстор лично аз да го вкарам в черния списък и друг път когато имаш нужда от електричарски съвети и ремонти пускай смело теми.Сигурен съм че има доста хора за които би било удоволствие да помогнат.Лично аз бих свършил цялата таз работа без една стотинка,но за жалост си ми твърде далеч.

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте колеги. Но и medium33 е прав. Кога и защо на собствената си Шкода да се учи. Наистина по-добре е да я даде на майстор. А някои на това разчитат. Че не си в час. Ето по тази причина препоръчах Стамбата. Може би, medium33, трябвало e да му се обадиш за сверка на цените.

Иначе и аз да кажа - тоя Боби (викат му Жицони) на ъгъла на бул. Европа и Околовръстното ми поиска за поставяне на втори клаксон (ама не с реле) и свързване на трети стоп (аз си го бях монтирал вече) 30 (тридесет) кинта!!! Освен това дърводелската му работа имаше нужда от дооправяне на паркинга пред блока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Това кой майстор ти го извърши? Твоя на Красно село или Стамбата.

 

Освен това нали знаеш, че по нашенски нещо за да работи безупречно трябва да артиса някоя част. При теб са винтчета - това значи, че няма да имаш грижи повече с инсталации.

На Красно село , че ми е по - близо до работата .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.