Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Заби" ми радиото.За втори път.


gogata

Recommended Posts

Получава се следното нещо - паля колата, дисплея на радиото се включва, но от колоните не излиза ни звук, ни стон. Независимо дали е в режим "Радио" или "ЦеДе" пак си мълчи. Оправя се след като изгася колата, извадя ключа и запаля пак. Някакви идеи на какво може да се дължи. Става въпрос за "Skoda Dance". Звъннах преди малко в ЕТ и някой от приемчиците ми каза, че нямало от какво да се притеснявам. Така ли е все пак? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то, че няма какво да се притесняваш, може и да е така...

Ама те не трябва ли да се притесняват поне малко :?: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получава се следното нещо - паля колата, дисплея на радиото се включва, но от колоните не излиза ни звук, ни стон. Независимо дали е в режим "Радио" или "ЦеДе" пак си мълчи. Оправя се след като изгася колата, извадя ключа и запаля пак. Някакви идеи на какво може да се дължи. Става въпрос за "Skoda Dance". Звъннах преди малко в ЕТ и някой от приемчиците ми каза, че нямало от какво да се притеснявам. Така ли е все пак? :roll:

 

На мен също ми се е случвало и то по време на движение. При слушане на СD внезапно спира при друсване и след това ни CD ни радио. И при мен се оправя само след гасене на двигателя и изваждане на ключа. За съжаление нямам никакви идеи. Първия път се шашнах, но понеже се случва много рядко (от май до сега мисля три пъти) не се наканвам да пришпоря пичовете в ЕТ. Имам още година и осем месеца време :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на два пъти се получи друго в Октавията - много силно усилване на звука (май до край) за части от секундата (можеби около 0.1-0.2 секунди). Много кофти шашка :evil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи веднъж за 6-те месеца откакто притежавам колата - Roomster Comfort, Skoda Dance радио. Единственото решение беше изваждане на ключа.

Освен това два пъти в движение ми изчезва всякаква индикация на дисплея на борд-компютъра, който не е Maxi-dot, а другия вариант. Решението пак е изваждане на ключа.

 

:? :? :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не попиташ в Еуратек дали има нов софт за радиото и ако има да отидеш да ти го качат. Само дано попаднеш на точния приемчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стенли, благодаря за съвета! Не бях се сещал за това. А относно точния приемчик - мисля, че знам кой е :P.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да се оправи проблемът с радиото Гога. Драсни после един ред да кажеш има ли нов софт и дали в това е бил проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Кво стана бре Гога?Оправи ли се проблема?

 

Нямам време в момента да отида до ЕТ. Като има развитие на нещата ще пиша. Май наистина е от софтуера на радиото или поне така ми обясниха по телефона от ЕТ. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В briskoda има тема със абсолютно същите симптоми, само че за по-старите Октавии II.

Оправя се с ъпдейт на фърмуера на радиото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Абе на колегата му прави същия проблем, при мене не се е проявявало досега. Явно наистина е нещо по софтуера. Полезно ще е да се намине към ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То с това тракане и вибриране на дизеловия двигател искате хем да ви е икономично, хем радиото да работи.

Е не може така ;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора ,

 

не ви ли се е случвало понякога да ви увисне компа !!???!!!

 

Тогава какво правите ?

1. Звъните на дилъра ,

2. Шашкате се ...,

3. Рестарт !

 

аз правя - (3) :mrgreen: ....

 

 

ами предтавете си , че CAR радиото освен че е радио има немного съвършен компютър , който се управлява от още по-несъвършен софтуеър. ...за какво повече да говорим !!!

Дърпайте ключа и тва е ...!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

п.п. при мен например често идват клиенти , които се оплакват от следните неща: " Понякога звука на телевизора се усилва до край ...телевизора спира и тръгва ..."

/ понякога - значело веднъж на няколко дни.../

Няма страшно бе !!! ;) ...няма оправяне , няма и отказване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време по този повод звънях в ЕТ . Поискаха ми номера на шасито и казаха , че съм с последна версия на софта. Става дума за СТРИЙМ - МП3 .

Това обаче не му пречи от време на време да припуква силно, да надава яко пишене с 3-4 KHz , или да се усилва докрай. :D Наистина е много рядко и не ме дразни чак толкова , че да се разправям. Оправя се чрез "reset" :mrgreen: .

Абе да сме живи и здрави !!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Колеги, не разбрах на някой оправи ли му се радиото след смяна на софтуета в ЕТ Шкода ???? Малко скептично съм настроен към това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не разбрах на някой оправи ли му се радиото след смяна на софтуета в ЕТ Шкода ???? Малко скептично съм настроен към това....

 

Бях забравил за тази тема :roll:. При мен се оправи, да. От края на 2008 , когато се отбих в ЕТ за този "проблем", не се е е получавало :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. Искам само да питам само диагности4ната букса ли ти забиваха , без да разглобяват нищо и да слагат нещо допълнително или да подменят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През ВАГ-КОМ се прави, доколкото знам, тоест - през диагностичната букса. Нищо не разглабяха или сменяха, за половин час свършиха :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

С ВАГ-КОМ не може да се сменя софтуера или да се префлашва!!! Могат само да сменят кодировките с него относно програмирането. А и официалните сервизи не ползват ВАГ-КОМ, имат си техен софтуер за Шкода!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.