Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предаванията на BBC в София спират


stenly

Recommended Posts

Предаванията на BBC в София спират

 

Съветът за електронни медии (СЕМ) разгледа на редовно свое заседание искането за предсрочно прекратяване на договора за излъчване на емисиите на ВВС. В съобщението на СЕМ се казва, че "подаденото заявление изхожда от управомощено лице и, че в закона е предвидена възможност лицензия да бъде предсрочно прекратена по искане на лицензианта, счита че следва да постанови исканото прекратяване.

 

Българските власти чрез СЕМ от 3 години правят опити да отнемат честотата на BBC в София, тъй като тя според запознати лица представлява интерес за медийни магнати в България, съобщава econ.bg. Претенциите към честотата на BBC в София започнаха веднага след закриването на Българската редакция на Световните служби през октомври 2005, подчертават от медията.

 

Британската корпорация водеше продължителна съдебна битка със СЕМ, но в крайна сметка реши да се откаже от намерението си да продължи предаванията в София, за да спести средства.

 

Българските власти обосноваха искането си за отнемане на лиценза на BBC с това, че в него е предвидено да се излъчват определен брой предавания на български език, което стана невъзможно след закриването на Българската редакция, съобщава сайтът kafene.net. Това е единственият случай в историята на Световната служба на Би Би Си, когато корпорацията се отказва доброволно или под натиска на местните власти от своя честота в европейска столица.

 

 

Що за идиоти живеят в тази държава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо идиоти?

Какво толкова има по радио ВВС и кога реално си го слушал? Щеше ли да мислиш по същия начин ако новината беше, че спират радио Истамбул, защото нямат предавания на български? Законът е закон за всички. Жалкото е, че в БГ не е за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че в нашата държава се подвизават идиотоподобни властимащи няма спор. Ама пък точно за ВВС никога няма да ми домъчнее - хубаво са решили да се махнат, нека си ходят, прав им път. Това е медията, която непрестанно се стараеше да прави и излъчва компромати за България през последните години, така че е хубаво да се махнат и да си гледат бакиите на острова, не да се ровят в нашите. Имам впечатления колко зле се държат британците и как са далеч от образа си на възпитани хора и джентълнени когато идат в чужбина, няма какво да въздишам за тях и за радиото им. След като няма достатъчно предавания на български език, какво прави медията в БГ, пропагандира английския ли? Лично мнение, не задължавам никого с него.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спред мен да се занимават със станции, които никои не слуша е абсолютно безпредметно. Мисля си че ще е далеч по-продуктивно ако господата от СЕМ се замислят по какъв начин да ограничат турските радиостанции по северното черноморие (нищо против тях нямам), но тръгвайки от Варна на север е почти невъзможно да хванеш българска радиостанция освен Хоризонт, но за сметка на това ефирът изобилства от турски радиостанции (поне 5-6).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо идиоти?

Какво толкова има по радио ВВС и кога реално си го слушал? Щеше ли да мислиш по същия начин ако новината беше, че спират радио Истамбул, защото нямат предавания на български? Законът е закон за всички. Жалкото е, че в БГ не е за всички.

 

Слушах го от време на време (предимно вечер, когато пътувам с кола). Имаше интересни и забавни предавания, със странен английски хумор. Когато ходя в Англия, просто щраках на сайта на ББС-България и се запознавах с новитите в страната ни.

 

То не са виновни само нашите идиоти, а и тези в ръководството на Би Би Си, които решиха да затворят 10 езикови редакции, сред които е и българската. Доста странно решение за редакция, която започва да излъчва на български език от 7 февруари 1940 година. Та затова ми е малко тъжно.

 

Каква ли ще е съдбата на Дойче веле (не ми харесва изобщо) и RFI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубави спортни новини имаха :?

 

Между другото като прочетох темата доста време се чудих какви са тия предавания на Военно-въздушните сили и какво общо има СЕМ с армията.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано и аз съм останал с впечатлението че тази програма (говоря като цяло и за телевизията) в последните години паднаха на много ниско ниво. или ще поддържат приятелски отношения и ще отразяват коректно събитията или да си ходят. в крайна сметка медиите не са само за оплюване и вадене на кирливи ризи ами и за културно развитие... жалко че в бг няма журналистика и когато в англия ни оплюват ние си траем и си даваме лявата буза на грозните дебели англичани да ни удрят и после се кефим щото е оставил с 20лв повече в кръчмата (което между другото също подлежи на сериозен анализ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е да се намери начин да престане излъчването на Радио Франс Интернасионал. Хей тогава клубът има няколко каси бира от мен :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е да се намери начин да престане излъчването на Радио Франс Интернасионал. Хей тогава клубът има няколко каси бира от мен :mrgreen:

 

smile091 Поясни от какво е продиктувано желанието ти(аз знам, но останалите не са наясно), че току виж някой го отдал на франкофобията ти! :mrgreen: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.