Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Project SKODA 105 RS SOUND


Recommended Posts

Здравейте колеги,реших да понапиша някои неща за моето проектче,пък и да се съживи малко този раздел :mrgreen:

Първо искам да кажа какво съм намислил,пък после с удоволствие ще чета мненията и препоръките,тъй като за сега само съм си набавил компонентите,а към края на седмицата мисля да ги монтирам.

Другото което искам да кажа,е че проекта ми е по-скоро бюджетен с примеси на СПЛ и СК :mrgreen:

 

1.За плеър съм избрал Пайнер ДЕХ-3900 МП - мисля че е достатъчно известен,за да давам някакви подробности за него.

 

2.Предната линия съм я замислил със една компонентна системка на Херц - ЕСК 165.Ето и малко характеристики :arrow: http://www.hertzaudiovideo.com/Doc/pdf_esk165s.pdf

 

3.Задната линия ще е по-скоро за мид-бас със 2 говорителя Radimex 8" прекарани през филтър на около 100-тина херца.

 

4.Баса още не съм го решил как точно ще бъде изпълнен,но се състои от Boschman AXZ W12 TPO :arrow: 2x350 RMS @ 4ohm,захранван от Thunder TCA 4110 на бридж (2х200 вата)

 

5.В последствие мисля да взема един кондензатор 1 фарад на Dietz,че сега няма много финанси :?

 

Както всички знаем Шкодата не се слави със стабилно захранване,така че мисля да взема един 60 А-часа акомулатор с по-голям пусков ток и някакъв мод на алтернатора евентуално.

 

Това е за сега,очаквайте скоро снимки и развитие по темата.

Очаквам мнения и препоръки относно монтажа на елементите.

 

П.С. Помислил съм и за изолиране на купето,но за него ще ви споделя малко по-нататък във времето,че иначе няма да ви е интересно :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • SKODA 105 RS

    34

  • Favorit

    18

  • skoda120l1980

    2

  • b0n3v

    2

Най-много писали в темата

Успех с проекта и пускай снимки да гледаме. Изолацията е задължителна, особено на вратите. Може да я направиш с битуселф, лесно и евтино се получава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нещо развитие има ли проекта, да взема аз да пусна един че много застой в тоя раздел :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега само съм изолирал предните врати и прекарах кабелите.Другата седмица трябва да взема още изолация и да измисля кутия за баса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Материала е много специален :mrgreen: FLASHBAND се казва.Аз си го купих от Практикер.Още не съм правил тест-драйв,но и самия шум от затварянето на вратите стана по-плътен и го няма онова гадно дрънчене.Като цяло съм доволен от ефекта,но си е играчка,докато стане всичко като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма какво да споделям.Отивай,купувай и лепи.По-лошо няма да стане със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Колеги,имам един въпрос.От къде в София мога да си намеря силови кабели по 16-20 квадрата? Че вече трябва да връзвам усилвателя :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си почнал изолацията на вратите но я довърши. Не само отвътре ами и отвън. Ето това имам предвид -.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това също съм го направил,само че с малко по-различен материал :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия въпрос. Тия мидбас говорители ще имат ли собствен обем или просто ще са на кората? При втория вариант се губи смисъла от тях. И следващото нещо след кондензатора което трябва да ъпгрейднеш е сидито. Успех. Пускай снимки като има развитие. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имат собствен обем,ама нещо ми се струва,че свирят малко дървено,не знам,може и от плеъра да е.А по принцип за плеър съм си харесал Пайнер 8600 :mrgreen: Ама не се знае кога ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че свирят дървено е и от тях и от плеъра ;) А този пайнер който си си харесал е много добър. От малкото хубави пайнери :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми защото е с много изчистен дизай,ама ще видим тая седмица,като взема заплата,може да си направя един подарък за коледа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и принципното разположение на суб-а.Точната позиция ще се изясни след многоброини тестове,до постигане на оптимално качество :mrgreen: http://www.skoda.snimka.bg/photo.php?photo_id=9312017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile176 smile176 smile176 Искам и аз такв бас :evil: :evil: :evil:

Замислял ли си се, да изолираш отзаде целият багажник със същият материал, с който си изолирал и вратите - Флашбанд-а ... и отдоре, върху него да маунтнеш ватица ?! Ама според мен ще е хубаво да олепиш и кората и всичко....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замислял съм се за много неща,но все пак това е стара кола и още има приоритетни неща за доизкусуряване,а и времето ми е кът :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:roll: Това какво е? Да не си намислил седалките и багажника за тях да играят ролята на бокс?!? Отсега да ти кажа че нищо няма да свирне така. Говорителя му трябва хубав бокс, може по мястото отзад да се направи и рефлекса или порта да се изведе нагоре към купето. А пък баса ако се извади на седалката и в шкодата ще стане лудница. Но така, ще се разочароваш, особено ако знаеш как свири говорителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пробвам,затова почвам от най-лесното. :mrgreen: Ще има и 1 или 2 порта,но ще видим как ще свирне :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е известен начин да се направи бас с акустично късо съединение в автомобил :roll: .

Favorit е прав - така нищо няма да стане! Най-добре остави тази работа на някой, който разбира.

---

Вижте обаче, какво може да се направи с акустично късо за домашна употреба :mrgreen: :

http://www.jamo.com/Default.aspx?ID=5966&M=Shop&PID=17139&ProductID=17649

R909_detail_3_med.jpg

Frequency Range 25 - 30000

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич да не е,имам някакъв опит в тая област.Не казвам,че съм голям разбирач,ама ще видим,аз най-обичам когато някой ми каже,че еди какво си няма да стане :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай снимките от Шкода събора 2007 и виж задните седалки на една зелена русенска 120-ца. Беше с Pioneer 305C и направен по този начин който ти казвам. Подвижна дискотечка беше шкодата, могат да потвърдят колегите които бяха на събора. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам я тази кола,даже я послушах малко,но просто не ми се жертват Фелициевите задни седалки :) Иначе наистина добре свиреше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.