Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Project SKODA 105 RS SOUND


Recommended Posts

Вчера вързах системата и наистина се разочаровах,затова днес набързо спретнах една кутиика и нещата се подобриха доста,но ще има още финосване,че малко твърдо свири и прави доста налягане :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • SKODA 105 RS

    34

  • Favorit

    18

  • skoda120l1980

    2

  • b0n3v

    2

Най-много писали в темата

Ти тоя говорител трудно ще го накараш да свирне меко, все пак комбинацията бошмен с усилвател тъндър си предразполага към такова ;) Нямаш представа каква разлика в звученето има само от различните класове усилватели.... Все пак ако му намериш оптималната каса и я направиш с рефлекс (цилиндричен) а не с порт и накрая много вата вътре ще се подобри работата мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя кутията сега е около 52л. или 44 литра чисто (той говорителя заема към 7-8литра) и с рефлекс 110 на 200мм. Ама стана много късно и не съм си играл с рефлекса. Иначе мисля да я тапицирам и да й вкарам малко вата.Лошото е че има много малко място отзад и се изгърбих докато направя кутия,пък ако е малко по-голяма,няма да имам място за усилвателя :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ти нямаш много избор тогава. Поиграй си с рефлекса и като сложиш вата ще има малък ефект. Оттам насетне за да подобриш звученета на този суб не остава друго освен смяна на - усилвател и/или плеър. Ама не говоря да сложиш примерно Магнат усилвател за 100лв повече или пайнер 4-5-та серия, нали....Говорим за малко по-сериозен ъпгрейд. Успех...

п.с. А защо точно този бас избра, при положение че си ограничен откъм пространство и след като явно харесваш по качествения звук, ми се струва че по добър избор можеше да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и един Херц ЕС 300,ама него си го слушам унас :mrgreen: Ще видим какво ще стане и накрая може да вкарам него.А тоя говорител беше на един приятел и го взех преди година и нещо и нямах много представа как ще стоят нещата със саунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче най-интересното е,че извън колата не се чува почти нищо.Всичко остава вътре.Изолацията си казва думата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Малко ъпгрейд-че на баса. Днес ще взимам един Херц HX300 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето направих дръстична промяна в озвучаването.Освен Херца,взех и един плеър Аlpine 9886,но нещо не мога да накарам тоя Херц да свирне. В кутия около 55 литра с рефлекс 110 на 200 мм никакъв го няма,докато стария суб се справяше по-добре ](*,) Чудя се в каква кутия да го вкарвам,че да свирне мазно :mrgreen: Някакви предложения?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Херц е SQ- говорител при това добър. Не очаквай джангър като някой Бошмен! Ти му гласиш кутия за сила, а на него май му ходи малък затворен обем в който ще свирне много вярно! Попитай в тунинг.бг колегата Maxbass той има такъв а и това е работата му, ще ти даде съвет ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Херц е SQ- говорител при това добър. Не очаквай джангър като някой Бошмен! Попитай в тунинг.бг колегата Maxbass той има такъв а и това е работата му, ще ти даде съвет ;)

Попитал съм го вече,но нещо не отговаря :( И не очаквам джангър,а точно обратното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай и Ktanev той има същия и на всяко състезание последните години е първи в класа си. Чува ги работите доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да увеличиш обема и умекотиш баса/да не кънти и дразни с ревибрации/вата вата вата в кутиятаи 1 идея по голямо фи на рефлекса

от кар аудио не разбирам,но на домашно хай-фи съм маниак :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Събота и Неделя мисля да си поиграя с няколко вида кутии,пък да видим какво ще стане,че почвам да се изнервям вече :smt019 Колкото по-добри компоненти слагам,толкова по-трудно ги карам да "свирнат" :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Проекта напредва и гадния Тъндър е заменен с JBL GTO 755.6 мисля,че беше модела,остава само да захраня предната линия през него,та да чуем какво ще излезе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не системизираш малко нещата от тая тема в една нова тема с актуални снимки в проекти че тука стана доста объркано?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да си направя хубава кутия за баса,че ме е срам да я снимам тази :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

И последния ъпгрейд,който мисля да направя е с едни елипси ДЛС Р964 :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро като си наредя нещата както трябва ще направя една нова тема и на тази ще й теглиш ножа :smt019 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елипсите отпадат,понеже продавача ме изгърби :smt019 и се отказа да ги прати в последния момент!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така си е добре :) Мен ми хареса звука :) е все пак аз не съм критерии за добра музика, така че продължавай в същия дух.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Когато всичко стане готово,ще те викна пак да чуеш,къде е истината \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75Ah акомулатор + 55А алтернатор от фав и няма грижи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.