Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пререгистриране на автомобил..


joeless

Recommended Posts

Ъмм..

Фактите: Не съм ходил още да си регистрирам Щурек-а в КАТ.

Въпросите:

1. Трябва ли по адрес от Лична карта да ходя в КАТ (В.Т-во), или има някаква врътка да го направя тук, в Сф? Например ако отида в общината и си сменя адреса (не постоянния, а се издава едно свидетелство че настоящия ти адрес е едикъде си. Или може да им кажа в кат че тук си живея и карам, и там нещо да се попълни евентуално?

2. Ако не може тук, и трябва в ВТ наистина ле ще трябва да се сменят софийските номера с търновски (т.е. 50-60 лева плюс)?

 

Проблема ми е най-вече че не мога да намеря време, а и не ми садава т пари и за път до търново, и пари за нови табели.. това са си към 100-150 жълтици ненужно, според мен...

Та ако някой е купувал кола от друга (по постоянен адрес) община и я е регистрирал, да сподели опит ...

Благодаря предварително за всяка достоверна информация :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става. Виж чл. 16

http://www.kat.mvr.bg/Nar_I-45.txt

 

Но нищо не ти пречи да си смениш постоянния адрес. Ти не си задължен да живееш на него. Той служи за кореспонденция с държавни органи и т.н. Може да бъде където го посочиш. Недостатък е, че ще трябва да си сменяш личната карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 3. (1) (изм. доп. ДВ бр. 57/2007 г.) Моторните превозни средства и ремаркетата се регистрират в 14-дневен срок от придобиване на собствеността или оформянето на вноса (постоянен или временен) от съответния митнически орган.

(2) Срокът по ал. 1 не се отнася за придобитите с цел продажба, нерегистрирани в страната моторни превозни средства и ремаркета от стопански субекти.

(3) Временно внесените моторни превозни средства и ремаркета се регистрират за срока на временния внос, но за не по-малко от 3 месеца.

4)Всяка промяна в данните за регистрирано превозно средство и собственика се заявява за регистрация пред съответните сектори "Пътна полиция"в 14-дневен срок от настъпването

това са двете алинеи които ме касаят, но съответните сектори означавали - секторите по опстоянен адрес?!

 

пп Текста от линка ми го изкарва целия на някаква маймуница, но го намерих ето тук - http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/18355.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.