Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новия фейслифт на Октавия се задава !


димон

Recommended Posts

Дочува се "отнякъде" ... :lol: информация , че ценовата листа на новия фейслифт на Октавия ще се появи в края на септември. Рестайлинговите Октавии ще започнат да се произвеждат чак през ноември..., а презентацията ще бъде едва през октомври на изложението в Париж .... 4.10 - 19.10.2008г.

Информацията е на 97% вярна . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дочува се "отнякъде" ... :lol: информация , че ценовата листа на новия фейслифт на Октавия ще се появи в края на септември. Рестайлинговите Октавии ще започнат да се произвеждат чак през ноември..., а презентацията ще бъде едва през октомври на изложението в Париж .... 4.10 - 19.10.2008г.

Информацията е на 97% вярна . :)

 

Е, точно започнах да се навивам да купувам... И къде може да се види (прочете?) за новия фейслифт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официалното представяне ще бъде на автосалона в Париж, най-вероятно още през септември вече ще има първи официални снимки и информация (специално когато става дума за фейслифт, а не за изцяло нов модел, производителите обикновено разкриват доста подробности преди официалната премиера).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща фейслифт, беее smile176

Така моята ще изглежда демоде

 

И аз не ща , ама света се развива - прогрес smile190 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ща фейслифт, беее smile176

Така моята ще изглежда демоде

 

 

Споко, колега.... Практиката показва, че фейслифта обикновенно прецаква визията колата отколкото да гяподобрява....;)

 

А като гледам какви са дизайнерските тенденции напоследък при ШКОДА направо ме побиват тръпки...имайки се в предвид дизайна на СУПЕРБ и навата ФАБИЯ, който е меко казано абсурден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че фейслифтовете стават по-добри.

Проблема понякога идва при смяната на поколенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко официални снимки на Октавия-та която се очаква да е на пазара в началото на 2009. Или аз нещо не съм в час или нямам толкова набито око и не виждам разлика. Я и Вие си кажете думата :

 

 

002.jpg

 

003.jpg

 

004.jpg

 

005.jpg

 

006.jpg

 

007.jpg

 

008.jpg

 

009.jpg

 

010.jpg

 

011.jpg

 

012.jpg

 

013.jpg

 

014.jpg

 

015.jpg

 

Аз малко се поу..... а ? ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

simichoil, приятелю , това са "нашите" Октавии - старите. Не ти е достоверна информацията ;) . Новата отпред е по-усмихната... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко официални снимки на Октавия-та която се очаква да е на пазара в началото на 2009. Или аз нещо не съм в час или нямам толкова набито око и не виждам разлика. Я и Вие си кажете думата :

Мойто супер-ултра набито око вижда очевадна разлика - няма калобрани :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честно казано не знам колко е достоверна и колко не но ето и текста към "ревюто", което е писано и побликувано на 20.08 - преди 9 дена. Който разбира испански да превежда и да пише за какво става дума :-)

 

La gama 2009 del Škoda Octavia está a la venta en España con dos tipos de carrocería: cinco puertas («Berlina») y familiar («Combi»). Existe también una variante del Octavia Combi que está adaptada para circular fuera de carretera. Škoda la denomina «Scout» (más información sobre este modelo).

 

El Škoda Octavia es un vehículo que desde su primera generación, que comenzó a venderse en 1997, destaca por su maletero y su espacio interior (aunque no es muy ancho). Tiene una buena relación entre precio y equipamiento (precio, ficha y equipamiento del Berlina) (precio, ficha y equipamiento del «Combi»).

 

Škoda ofrece cuatro niveles de equipamiento diferentes para éste modelo. Estos son: «Active», «Trend», «Elegance» y «Laurin&Klement». Las versiones más potentes disponen de unos detalles y acabados más deportivos y Škoda las denomina «RS» (prueba RS TFSI y prueba RS TDI).

 

 

Ето и една снимка която изнамерих - дали ще е това един Господ знае :-)

 

Skoda_Octavia_2_Phase_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно испанския translate.google.com казва ето това

През 2009 г. кръг от Шкода Октавия е за продажба в Испания с два типа тяло: пет врати ( "Лимузина"), както и семейство ( "Комби"). Има и вариант на Октавия Комби, който е подходящ за шофиране извън пътя. Skoda наречена "Скаут" (повече информация за този модел).

 

В Шкода Октавия е превозно средство, тъй като му от първо поколение, която започва да бъдат продадени през 1997 г., се откроява за своите междуселищни и интериорни пространство (макар и не много). Имат добра връзка между цената и оборудване (цена в раздела и екипиране на Лимузина) (цена в раздела и екипиране на "Комби").

 

Skoda предлага четири различни нива на оборудване за този модел. Това са: "Активна", "Солид", "Елеганс" и "Laurin & Klement." Колкото по-мощни версии имат повече информация и завършва спорт и Skoda наречен "RS" (RS TFSI тест и тест RS TDI).

 

Доста напомня на превежданите книжки с инструкции, които ни дават с колите, така че няма да се учудя ако са ги превеждали в гугъл :lol::lol::lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега simichoil,

 

испанската статия изглежда по-достоверна ;)

 

Дано "на живо" да изглежда добре, че съм настроен малко скептично към тия нови фарове... но не мога да отрека, че ще има доста злобен вид отпред :mrgreen:

 

А иначе за снимките по-горе - ЕВАЛА ПИЧ !

 

С удоволствие си попълних галерията с много и качествени снимки. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Извинявам се, че ще разширя малко темата, но поразгледах сайта, от който stenly публикува снимките и вижте какво открих по-долу. Каква е тази странна приумица - Octavia L (удължена база) :lol::lol: То тя и сега Октавията отзад предлага доволно място за краката на пътниците. Някой колега, разбиращ чешки ще може ли да ни осветли за какво става въпрос ето тук

 

Skoda-Mula.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Извинявам се, че ще разширя малко темата, но поразгледах сайта, от който stenly публикува снимките и вижте какво открих по-долу. Каква е тази странна приумица - Octavia L (удължена база) :lol::lol: То тя и сега Октавията отзад предлага доволно място за краката на пътниците. Някой колега, разбиращ чешки ще може ли да ни осветли за какво става въпрос

 

Тази Октавия е " тестово муле" на новия Супърб. С 2 думи - техника на супърб е присадена в купе на Октавия, за да се тества за евентуални проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето някои снимки на фейслифта на Октавиа

 

 

 

FAce-volant.jpg

 

Octavia-combi-facelift.jpg

 

Octavia-facelift.jpg

 

 

Това си е баш новия супърб само че комби - или поне на вид отпред си е като супърба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, вътре освен волана и уредите друго не виждам. А иначе е позаоблена и макар сегашната Октавия 2 да не ми е най-любима, тая облата май още повече не ме влече. Пък предницата наистина все едно е взета от Супърб. Честно казано малко заобляне на сегашната предница щеше да е по-удачно отколкото copy-paste от Супърб. Въпрос на вкус.

 

Иначе задницата прилича на Ауди ;), ама е по-добро ;) Сега само да предложат 4х4 + DSG и сменям мойта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби,видя ли че не е по хубава ;)

анти табло-прилича на нискобюджетен корейски пластмасов автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Това си е баш новия супърб само че комби - или поне на вид отпред си е като супърба.

 

 

Не, това е фейслифтът на Октавия 2. Всичко тръгна от формата на Руумстър, премина през новата Фабия и после през новия модел на Супърб и сега когато е време да се лифтне лицето на Октавия 2, това е резултатът. Явно това е новото лице на Шкода. На мен лично тази политика не ми допада особено, но сега няма да ви занимавам с това :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.