Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чанта за вещи в багажника на О2 !


димон

Recommended Posts

В лявата част на багажника на О2 има ниша , в която при някои колеги се монтира чейнджър... При други , като мен - няма нищо. Оригиналната чанта за О2 ми се видя бая парички , но вчера в Метро се сдобих с доста сполучлив аналог , изработен от същата материя като мокета в багажника . Дори на цвят пасва и всичко за 13 лв. На дъното и на гърба има зашити "котешки езици" чрез които става закрепването- само натискаш и готово. Капака се залепва по същия начин. Може да побере бая джунджурии , литър масло , литър антифриз G12+ ( полезно за NightSpirit ) и др. разни. :)

 

и снимката :

 

 

007188274.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изглежда доста добре - най вече евтино :-) Като се прибера и аз ще си закупя едно такова, особено като знам винаги как имам нещо в багажника и се търкаля постоянно. :-)

 

Има ли някой идея този фабричен номер на какво е - 1UO 861 867 ????

Вчера го поръчах поради простата причина, че струваше 1 евро в иБей и утре го чакам. По описанието (понеже пишеше на италиански) подразбрах, че е нещо като мрежа за багаж в багажника - виждал съм такива но така и не намерих този номер никъде из ЕТКА и т.н. Според мен е такова, но не съм много сигурен - мрежи които се опъват и държат багажа притиснат наляво, надясно или надолу към пода на багажника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да побере бая джунджурии , литър масло , литър антифриз G12+ ( полезно за NightSpirit ) и др. разни. :)

 

smile073

 

Много горина изглежда чантата. Как точно се води "артикулът" и от авто секцията на Метро ли го взе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я посетя тази секция в най-скоро време. Дано само да се закрепва достатъчно здраво и да не е много меко за да задържа каквото има вътре. Всъщност залепя ли се за тапицерията? Ако има нещо малко по-тежко да не си прави кръгчета из багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посетих МЕТРО след като прочетох това - там не намерих такава чанта, но открих подобна в Mr. Bricolage. Пак там имаше и други модели, които не са толкова подходящи.

 

Ето как изглежда това което аз взех - пак струва 13 лв.:

 

trunk_organizer_outside.png

 

Дано само да се закрепва достатъчно здраво и да не е много меко за да задържа каквото има вътре. Всъщност залепя ли се за тапицерията? Ако има нещо малко по-тежко да не си прави кръгчета из багажника.

 

Струва ми се, че доста здраво се залепя - направо няма мърдане. Аз имам огромен пожарогасител, който поставях в мрежичката от дясно, но е доста тежък и ми се виждаше, че не е добре там. Сега го преместих в чантата и е идеално:

 

trunk_organizer_inside.png

 

А ето как изглежда и мрежата за багажник за Octavia 1 liftback в една от възможните конфигурации:

 

original_skoda_trunk_nets.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изглежда доста добре - най вече евтино :-) Като се прибера и аз ще си закупя едно такова, особено като знам винаги как имам нещо в багажника и се търкаля постоянно. :-)

 

Има ли някой идея този фабричен номер на какво е - 1UO 861 867 ????

Вчера го поръчах поради простата причина, че струваше 1 евро в иБей и утре го чакам. По описанието (понеже пишеше на италиански) подразбрах, че е нещо като мрежа за багаж в багажника - виждал съм такива но така и не намерих този номер никъде из ЕТКА и т.н. Според мен е такова, но не съм много сигурен - мрежи които се опъват и държат багажа притиснат наляво, надясно или надолу към пода на багажника...

Правилно си подразбрал кат № е сменен с 1U0867689B . В магазините за автоаксесоари ги има по 5-6 лв. А оригиналната на SKODA-AUTO няма да споменавам каква цифра е че някой може да се задави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

и аз си взех такава чантичка, не е лошо, определно запъла една огроман дупка в багажника ... ;) ...

абе да има , може да не ти трябва, ама да има :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не намерих... :(

 

Ееееее, верно ли? Кофти. Малък жокер, ако ходиш на Метро Младост във София - чантата е във формата на чаршаф :mrgreen: - в смисъл, ако гледаш за нещо като на снимката - няма - сплескана е като лист хартия или парче чаршаф и е на нивото на кръста, та и по-надолу, на закачалките за автоаксесоари. Цена - 13,89, описание - органайзер за багажник. Купих такава за колега от форума в края на септември. Дано съм бил полезен.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сдобих с тази кутийка :D

 

Точно ми събра 5 литровата туба с течност за чистачките...

 

"Лепките" от долната страна се лепнаха добре, но няма начин да се лепне към кората отзад... просто кората има наклон в обратна посока...

 

Ще трябва да измисля някакво укрепване откъм гърба на кутийката, че на някой завой може да се претърколи заедно с тубата :D

 

Някой да го е измислил вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така и не намерих... :(

 

в метро при авто аксесоарите ... ама са само един ред и все едно са скрити между многото други неща та трудно се виждат - гледай по внимателно ... ще ги намериш! ... сгънати в една прозрачна чантичка ...цвета е подобен на мокета в багажника ... ;)

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , измислено е вече . :)

Ползвах парче изолация за тръби с дължина колкото е гърба на чантата и с диаметър 50-60 мм. По цялата дължина на тръбата от двете страни се залепват с хелметекс 2 ленти котешки езици ( като оригиналните на чантата) . Жените знаят къде се продават и струват стотинки.

Тъй като изолацията е много лека , а същевременно относително здрава върши добра работа и компенсира разстоянието , което остава зад гърба на чантата и мокета на багажника. След поставянето и залепките държат в 2 равнини хоризонтална и вертикална и вече няма място за притеснение от падане при завой :D . Довечера може да кача снимка на доработката.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , измислено е вече . :)

Ползвах парче изолация за тръби с дължина колкото е гърба на чантата и с диаметър 50-60 мм. По цялата дължина на тръбата от двете страни се залепват с хелметекс 2 ленти котешки езици ( като оригиналните на чантата) . Жените знаят къде се продават и струват стотинки.

Тъй като изолацията е много лека , а същевременно относително здрава върши добра работа и компенсира разстоянието , което остава зад гърба на чантата и мокета на багажника. След поставянето и залепките държат в 2 равнини хоризонтална и вертикална и вече няма място за притеснение от падане при завой :D . Довечера може да кача снимка на доработката.

Поздрави!

 

дам и мен това мн ме подразни, ще бъде хубаво да пуснеш някоя снимка , да го направя и аз ...

мерси предварително!

 

намерих си изолация, сега остана лепилото и котешките езичета ... и май до края на деня ще съм готов :) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То бива бива чист багажник, но това на нищо не прилича вече :-) Хвана ме срам, днес пускам прахосмукачка и ще подреждам..... smile121

 

А идеята и изпълнението за закрепването са доста добри :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм готов ... стана супер, не че ако сложа 10кг вътре нема да се отплепи де, ама както казах по горе, може да не ти трябва, ама да има :П ...

браво за идеята с изолацията за тръби, наистина и при мен пасна супер!

а ако ще слагате тежки неща в чантето, направо с две три види за калника - отдолу и отзад и няма мърдане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а ако ще слагате тежки неща в чантето, направо с две три види за калника - отдолу и отзад и няма мърдане :)

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Иначе - благодаря за страхотната идея колега Димон, ще я реализирам и аз през уикенда...

 

...да не би това на пода на багажника да е шумоизолация? Защото знам, че си с отличен слух и предполагам нещо те е подразнило откъм отзад. Ще споделиш ли моля.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към kalata :

 

За моя радост от багажника не чувам шумове :D . Скоро пренасях чупливи неща и затова бях подложил този дунапрен с формата на кора за яйца.

 

...отзад нищо не дразни... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Колеги здравейте

 

Тъй като темата е доста стара , реших да попитам дали някой скоро да е срещал такава чанта .

До момента съм обиколил Метро , Практикер , Бриколаж , Карфур и намирам единствено по продълговати не влизащи в въпросната ниша .

 

Ако някой наскоро е намерил такава ще съм благодарен ако сподели от къде

 

Поздрави :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте

 

Тъй като темата е доста стара , реших да попитам дали някой скоро да е срещал такава чанта .

До момента съм обиколил Метро , Практикер , Бриколаж , Карфур и намирам единствено по продълговати не влизащи в въпросната ниша .

 

Ако някой наскоро е намерил такава ще съм благодарен ако сподели от къде

 

Поздрави :smt017

 

Колегата rgc продава оригинални такива, попитай го на лични !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.