Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене при пуснат климатик в О2 !


димон

Recommended Posts

Интересно масово явление се наблюдавало в "братска" Русия :) , при собствениците на бензинови Октавии 2 , които са все още гаранционни.

При включване на климатроника на охлаждане започва да се чува виене , което е пропорционално на оборотите на мотора. При натискане на копче ECON - звука изчезвал. Съмненията падали на компресора , муфата или шайбата . Интересно обаче , че при захлаждането на времето този вой изчезвал.

Дали на някой колега у нас се е случвало такова нещо ?! :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При О1 на Боби има едно леко виене при пускане на климатика, а отскоро и при първоначално пускане май и при мен се чува и то не винаги, но почти веднага изчезва.

При екон компресора на климатроника е изключен, та затова и виенето изчезва. Има една фатка за която наскоро научих, пак от Боби. Климатика да се пуска при обороти на празен ход на двигателя, за да няма голямо натоварване на компресора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно масово явление се наблюдавало в "братска" Русия :) , при собствениците на бензинови Октавии 2 , които са все още гаранционни.

При включване на климатроника на охлаждане започва да се чува виене , което е пропорционално на оборотите на мотора. При натискане на копче ECON - звука изчезвал. Съмненията падали на компресора , муфата или шайбата . Интересно обаче , че при захлаждането на времето този вой изчезвал.

Дали на някой колега у нас се е случвало такова нещо ?! :o

 

 

За съжаление от 2-3 дена и при мен го има това виене :( все едно е влязъл боклук при венилатора. При изк. на климатика и повторно вкл. обикновено изчезва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При О1 на Боби има едно леко виене при пускане на климатика, а отскоро и при първоначално пускане май и при мен се чува и то не винаги, но почти веднага изчезва.

При екон компресора на климатроника е изключен, та затова и виенето изчезва. Има една фатка за която наскоро научих, пак от Боби. Климатика да се пуска при обороти на празен ход на двигателя, за да няма голямо натоварване на компресора.

 

 

Хич не е леко - ЯКО си е. Даже понякога имам чувството, че карам тролей, ама не Икарус, а от ония руските, квадратните и колата (климатика де) издава звук досущ като при тях (на спиране) smile137 . На 99 % съм сигурен, че е шайбата със съединителя причината, защото компресорът си работи добре (винаги си духа студено), демек - върти фреона и прави налягане. Точно поради тази причина си търся само шайбата. Не съм много спец по хладилни и климатични инсталации, но в едно съм сигурен: ПОВЕЧЕ ОТ ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е ако сте с климатик при включването му наистина да се стремите това да става при минимални обороти на мотора. Представете си 5К об. на коляновия вал (баш на смяна на предака) и в тоя момент електромагнитният съединител да направи "ТУП" на шайбата. Сигурно не се чувства много добре :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: При климатроника бирата е друга - включвайте си го КОГАТО ПОИСКАТЕ (ECON - Off/On). Там вече електрониката САМА следи постигането на МИНИМАЛНИТЕ безопасни обороти и ЧАК ТОГАВА включва електромагнитния съединител. При това - ПЛАВНО.

 

Само сега да не започнат спорове - а дали е така. Проверяал съм го 100 пъти и на едната кола (климатик) и на другата (климатроник).

 

 

Пък и в края на краищата (ако не ви побърква звукът от тролея) - аз вече 3-та година се каня да я сменям тая шайба и все не съм сколасал да го направя. По-добре никога няма да стане, ама поне не се разваля и повече. Пък вие-не вие - аз си карам вътре на хладничко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.