Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Самоизключва се задната скорост?


Nuclear

Recommended Posts

Здравейте! От доста време 120-ката има този проблем - при движение на заден ход при по-голямо натоварване, задната скорост се самоизключва. Под по-голямо натоварване имам предвид ако дам повечко газ или трябва да изкача някакъв наклон. Понякога е доста дразнещо и реших да попитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм чувал това се случва защото зъбите на задната са прави а не наклонени и като се износят се получава тоя ефект. Не е фатален, дръж я с ръка иначе смяната на зъбното колело е много гърч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дръж я с ръка

 

Така да се придържа поне при мен не ставаше.

Иначе варянта е смяна на паразитното зъбно колело + добра настройка за зацепване. Стига разбирасе да не са изтъркани много другите две з. колела. Иначе може и до смяна на вал да се стигне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина провери първо дали не са се поразхлабили болтовете на конзолата и пробвай да наместиш лоста така, че да влиза по навътре като включиш задна... Ако пак изключва идва голямата разправия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем със самоизключването и се оказа една разхлабена гайка която свързва предавателния механизъм с една шанга-някъде между седалките беше достъпа. Когато е разхлабена тази връзка не може задната скорост да се включи правилно-тя и затова се изключва сама.Аз мислех да сменям кутията, но след притягането на гайката нямам проблеми. Преди да се ориентираш към по- сериозни ремонти провери този възел, според мен е по- вероятно там да е причината. Успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имах тоя проблем просто погледни конзолата на скоростния лост развии четирите гайки и я намести така че задната да влиза по плътно и мисля че тва е проблема ти :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава и ако са удряли колата ти отзад.Изместването на блока двигател/скоростна кутия напред води до същото.Съвета ми е да разхлабиш закрепването на двигателя и след това дръпни задния носач на двигателя докато опре на твърдо.За целта трябва да си повдигнал колата на трупчета и да си свалил задните колела. Ако имаш канал проблема ти е решим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.