Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

AUX в Octavia II


tihok

Recommended Posts

Другарите от шкода много правилно са сложили AUX вход в новата октавия, но никаде по радиото в (моя случай STREAM MP3) няма копче от което да си слушам външния източник. Някой може ли да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш копчето CD, докато влезеш в режим AUX.

 

 

Да, ама преди това от MENU трябва функцията "АUX" да е включена (ON) та въобще да може да се появи. Разходи се с бутона MENU и някъде ще видиш AUX. Трябва първо от там да се включи и тогава - както ти казва колеата Chavdarlk.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама преди това от MENU трябва функцията "АUX" да е включена (ON) та въобще да може да се появи. Разходи се с бутона MENU и някъде ще видиш AUX. Трябва първо от там да се включи и тогава - както ти казва колеата Chavdarlk.

И ако искаме да сме докрай изчерпателни :mrgreen: , в менюто има и три нива на чувствителност на AUX входа.

Препоръчвам ти да нагласиш Volume-то на джаджата от където вземаш сигнала на средата, и да избереш от менюто ниво отговарящо по сила на радиото/CD.

Ако не успееш да постигнеш достатъчна сила и на най-чувствителната степен, усилваш джаджата.

Ако звука е прекалено силен и на най-нечувствителната степен, намаляваш джаджата.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама преди това от MENU трябва функцията "АUX" да е включена (ON) та въобще да може да се появи. Разходи се с бутона MENU и някъде ще видиш AUX. Трябва първо от там да се включи и тогава - както ти казва колеата Chavdarlk.

И ако искаме да сме докрай изчерпателни :mrgreen: , в менюто има и три нива на чувствителност на AUX входа.

Препоръчвам ти да нагласиш Volume-то на джаджата от където вземаш сигнала на средата, и да избереш от менюто ниво отговарящо по сила на радиото/CD.

Ако не успееш да постигнеш достатъчна сила и на най-чувствителната степен, усилваш джаджата.

Ако звука е прекалено силен и на най-нечувствителната степен, намаляваш джаджата.

Поздрави!

 

Ехей, чакай... А дали има качествена защита по вход???... Да не вземе да претовари стъпалото и "ПУК"......... Аз обикновено процедирам така - тръгвам от MAX чувствителност на уреда (било в кола или в къщи усилвателя) и минимално усилен външен източник. После евентуално намалявам уреда и усилвам ПЛАВНО И ПОСТЕПЕННО източника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата получи отговор. Я сега като знаете кажете как са ви настройките на звука - Mid, Treble и Bass.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата получи отговор. Я сега като знаете кажете как са ви настройките на звука - Mid, Treble и Bass.

 

Както ни е кеф на ушите. При мен:

Bass +7

Mid +1

Treble +9

Loud - ON

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехей, чакай... А дали има качествена защита по вход???... Да не вземе да претовари стъпалото и "ПУК"......... Аз обикновено процедирам така - тръгвам от MAX чувствителност на уреда (било в кола или в къщи усилвателя) и минимално усилен външен източник. После евентуално намалявам уреда и усилвам ПЛАВНО И ПОСТЕПЕННО източника.

Няма страшно за входа, не се бойте не може да изгори от MP3-ка, GSM, Laptop или друг подобен източник.

Иначе моят съвет води до максимално отношение сигнал/шум и минимални изкривявания. Възможни са и други комбинации, но не са оптимални. Например, ако се пусне входа ненужно на максимална чувствителност, ще се получи ненужно усилване и на шумовете от източника (собствения шум на изходното му стъпало е константен, и не зависи от възпроизвеждания сигнал). Ако пък се надуе до край Volume-то на източника (при съответно понижена чувствителност на Stream-а), ще се получи изкривяване/насищане.

---

По другия въпрос:

Bass 0

Mid 0

Treble 0

Винаги държа така настройките на аудиотехниките си, които са наистина много качествени. Правих си доста експерименти с аудиото на Октавията, и също го причислявам към много качествените. Всички корекции, които съм правил не са се задържали повече от няколко минути. Според мен тон-корекции трябва да се правят само ако наистина има нужда, а и тогава ще са нужни поне 10 банда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k Единия вика на нула, другия на десет, вие ме объркахте нацяло.

димон-е, кажи ти, нали си тонрежисьора на форума, чуваш звуците и от Международната космическа станция smile001 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип колегата е прав, че настройките най-правилно е да се държат около нулата (тогава изкривяванията са сведени до минимум). Аз даже си изключвам и лауда защото хич не съм привържаник на тая функция. Но пък те за това се направени всеки да си ги гласи както прецени за добре и в зависимост от това какво слуша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгнахме от AUX-а и стигнахме до ........... Да ни прощава колегата, ама взе да става интересно. Вместо да почиствам и аз се включвам в лекия smile191

 

:-k Единия вика на нула, другия на десет, вие ме объркахте нацяло.

 

 

Аз казах ли ти, че че е хубаво да питаш нас, а ушите (и душичката си). Въпрос на възприятие и вкус. По принцип щом

 

Е Rock N' Roll много ясно smile035 smile105

 

моят съвет е да усилиш леко MID - средните (вокала) и да намалиш Баса и Високите, но това е само съвет. Да не забравяме, че е от значение и какъв еквалайзер си избрал. LINEAR е този, който те съветва Chavdarlk - тогава всичко е равно (ниво "0"). При мен е "POP" - още повече подчертани ниски и високи (без средни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз даже си изключвам и лауда защото хич не съм привържаник на тая функция.

Не знам, дали всички знаят какво точно прави функцията "Loudness" :roll: .

Предназначението и е, да усилва ниските и и високите при ниско ниво на звука. Прави се заради физиологични особенности на човешкия слух (при слаби звуци ухото става нечувствително към ниски и високи честоти). Корекцията е пропорционална - при най-слаб звук се усилват повече, и с усилването на силата на звука корекциите постепенно изчезват. Направете си проба, и ще видите, че при нива на волумето примерно над 10, функцията няма ефект. Пробвайте после на ниво около 2-3 и ще го усетите.

Много от плеърите на пазара имат функции например като "Bassboost", "Superbass", дори "Loudness" smile037 и т.н., които нямат нищо общо общо с горенаписаното, и усилват баси/високи независимо от нивото на звука. И аз съм противник тези последните 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на Winamp-а еквалайзера ми е на Rock, но не само защото слушам такава музика, ами на всякакви стилове така най-добре ми звучи. Не обичам да има много бас, защото става едно безкрайно тупане, което ми надува главата. Пробвах на Winamp да сваля баса и требъла и да вдигна средните, но не ми харесва. Сега ги направих Bass на 6, Treble на 5 и Mid на 4. Или така ще останат, или на 0 както казва колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във времето в което слушам музика ( когато не слушам звуци по колата) пипам непрекъснато настройките , защото всяко парче иска нещо да се пипне . Особено пък като минавам от диск на радио . Имам чувство , че повечето радиа имат честотен диапазон на радиоточки - 300 - 3000 Hz . Така че за твърдо непипане на "еквилайзера" и дума не може да става . :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем ми е, че бас-коректора в Srteam-а е със център около 100 Hz :evil: . Ако беше на 50-63 Hz щеше да е по-добре ;) .

Повдигане на 100 Hz е подходящо за дръжкофон, Октавията иска по-ниско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

НЕКА ДА ПИТАМ АМА ДА НЕ СЕ СМЕЕ ТЕ :) МОГА ЛИ ДА ВКЛЮЧА ФЛАША ВЪВ АУХ ВХОДА -СОРИ ЗА ГОЛЕМИТЕ БУКВИ...

 

PRR: Писането с главни букви означава каране, крещене. Нали не ти е това целта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.