Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за пружини


Redline__

Recommended Posts

Колеги искам да ви питам дали някой от вас знае къде/как мога да разтълкувам точките щамповани върху пружините на моята Октавия? Има ли някакъв вид декодер ( :oops: ) за тези цветни точки - на моята мисля, че бяха три розови и една зелена :roll: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може това да ти помогне до някъде... Да ти даден насока за размисъл или неква идея...

http://72.14.205.104/search?q=cache:sjU ... bg|lang_en

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, момчето пише:

 

2. 357 411 105 P, 3 розови точки + 1 зелена точка; еднакви с двигатели ADY,AEP,1Z,AGG,AFN.

 

От които AFN е кодът за TDI 110к.с. на Audi :roll: . Т.е. мойте пружини са си за мойта кола... Общо взето нищо интересно, но все пак мерси Велко ;)

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би тази маркировка е за ползване на производителя :roll: и в зависимост от агрегата на автомобила се монтират дадени пружини, съобразени с теглото му. Маркировката сигурно означава някаква твърдост на пружините?!?!? Пък ако ти се налага смяна - можеш да се ориентираш по точките. Макар че си имат и серийни номера... А може и за друго да са точките - знам ли?

Аре де колеги - изкажете някво мнение, че аз стрелям на посоки :oops: и не помагам много на Коко. Пък може да притесниш някой от ЕТ, човече - би следвало да имат повече инфорамция по този въпрос от един лаик като мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Знам, че точките показват твърдостта на пружините, но не знам коя комбинация от точки, какво значи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е да не би моята да е с някакви по-твърди (защото стои и по-висока от всички останали). Возих се на таксито от подписа ми (също 18ки с 225/40 TDI 90k.c.) еми няма нищо общо, много по-меко стъпва. Неговите пружини са с 2 розови и 2 зелени, а като тегло по каталог са еднакви с моята :roll: ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Redline__" - Щом СТЕ с различни точки по пружините - няма да е чудно ако ТИ си с по-твърди. "Octavia"-та, която карам е със сменени пружини.. в "Еура Тек" са сложени някакви усилени - друса та се незнае. Но не мисля, че е по-висока.. отпред ми опираше чат-пат, докато не свикнах къде мога да мина и къде да заобикалям :(

 

П.П.

Би ли споделил малко повече информация за лятите джанти на 3-тата "Octavia" в подписа ТИ? До колкото виждам са от "Audi A8" но с какви размери са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "Redline__" - Предишите собственици (познати са ми) ги смениха ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.