Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво да изберем като качество - ITV Partner или Bulsatcom


bat'Veso

Recommended Posts

Колеги,

дайте съвет кой оператор е за предпочитане от гореизброените - става въпрос за качество, а не за цена. За цената е ясно - всеки сам си прави сметката кой план да избере. От кабелните категорично се отказвам.

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Весо, рабитал съм за Булсатком още в прохождането им на пазара, монтирах и настройвах, поддръжка таковата, и продавах малко. Мнението ми е добро оттогава, наистина имаше качество тогава, но засега не мога да ти кажа кка точно е. Предполагам че и сега е така. За ITV уви нищо не мога да кажа, и май поста стана безсмислен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се замислям да изоставям кабелните оператори... не че гледам особено много телевизия, обаче имам 3 телевизора в нас и бая солено ще ми излезне да гледам едни новини на цифрово качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "bat'Veso" - Мисля, че транспондерите на "Bul Sat Com" са по ненатоварени. Тоест - това ТИ препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ITV - не прави същата грешка! Не ми се навлиза в подробности, защото нямам много време, но това е една абсурдна фирма с абсурдна политика, правила и обслужване.

 

Колкото до качеството - при по-силен вятър чинията се размества и започва да насича - корекцията е 25 лева. Когато вали или има много облаци често няма телевизия. През зимата - като навали сняг ми казаха да се качвам на покрива да чистя чинията - смятай колко е слаб сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ITV - бягай надалеч и не се обръщай назад. Сменят местата на каналите, канали изчезват като излъчване и им седи само номера и името, пускат абсурдни програми и през 5 минути сигнала се накъсва. За тези неща не те предупреждават, разбира се. За БулсатКом на мога да кажа нищо, но за ITV знам едно - на 16.12.08, като ми изтече договора - махам картата и почвам да се оглеждам или за читав сателит с платени карти или си пускам КейбълТел - същите пари като ITV - но с по-голям избор на смислени и интересни програми. За мен ITV е неудачен експеримент за кабелна телевизия през сателитна чиния, говоря от личен опит, абонат съм им от месец май миналата година. Всички кабелни оператори имат служебен информационен канал, тука нема такваз благина, що ли - а сети се. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Булсатком

От февруари 2007г. съм им абонат. Става въпрос за Самоков, пичовете монтираха чинията под стрехата и нямам проблеми с ветрове и снегове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........... и почвам да се оглеждам или за читав сателит с платени карти или си пускам КейбълТел - същите пари като ITV - но с по-голям избор на смислени и интересни програми. ..............

 

Поздрави.

 

Аз от Кейбълтел се махам в момента - не можаха да оправят сигнала поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dvb-bg.com/index.php В този форум може да намериш всякаква информация за телевизии, оператори и т.н.

 

Иначе мойто мнение също е твърдо за Булсат, макар че все още не съм им абонат.

 

Като цяло техниката която ти предоставя оператора е доста евтина - чинията е малка, приемника е с ниско качество. Ако имаш по-големи претенции може би ще трябва сам да си купиш качествена техника и да си взимаш само карта от оператора.

 

Между другото - на събора в Габрово, пазарувайки в местната Била забелязах нещо интересно. На високия блок до Била-та преброих 17-18 чинии на Булсат и 1 на ITV :D

Това мисля, че е показателно за много неща като моментно състояние на услугата цена/качество и най-вече - потенциал за бъдещо развитие.

 

BTW - от Кейбълтел в центъра и аз не съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кейбълтел са примамливи за спортни маниаци като мен с новия канал Кейбълспорт или както там се казваше. Дават страшно много неща, които другаде няма как да гледаш. Иначе и на мен ми е правило впечатление, че има много повече антени на Булсат от ITV. Булсат май нямат Fox, за някои хора това е известен проблем. Особено децата често го гледат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Битрейда на Булсатком е по- голям и това води до по-високо качество. Но това ще го усетиш ако гледаш на плазма или LCD.Повечето канали в ITV всдят до по-лошо качество на преноса.

Аз съм от 1 година със Булсат и нямам забележки. Повече въпроса се дискутира в SETCOM форума, и ако намеря мястото ще пусна линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Човече На вилата съм с Булсатком, в офиса известно време имахме ITV partner, но не си спомням и един ден в който всичките канали да са били налице и да са с идеално качество. И продадохме комплекта, засега Bulsatkom се държат добре, но както е казал Уинстън Чърчил "Никога не е късно да станеш за резил"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две години съм с ИТВ, няма такова нещо като сменяне на канали. Като качество мисля че са еднакви с Булсата, като цени-не знам. С ИТВ хващаш два спътника едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За да завършим темата - тежкарите от Булсатком още НЕ са се обадили за инсталация. След неколкократните ми позвънявания в офиса им получавах отговори "края на седмицата", "началото на следващата" и т.н. След като ми писна се обадих на ITV Partner. На следващия ден ми казаха - в срок от 10 дни. На по-следващия обаче ми се обадиха, че идват, дойдоха пичовете и за 20-30 мин. ми пуснаха телевизия. Засега всичко е ОК.

........

Докато пишех поста Булсатком още не са се обадили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на една моя позната Булсатком я излъгаха по същият начин, на второто обаждане, операторката била силно изумена, че не са дошли и отново я записала и пак нищо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на октомври като уж "спечелил" от лотарията им със раздаването на приемниците чакам да дойдат да ми сложат 1 чиния с 2 приемника тия от Булсатком ама май само с чакането си и ще остана. А иначе ми обещаха до 10 дни да дойдат. Вече стана 3*10 :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От началото на октомври като уж "спечелил" от лотарията им със раздаването на приемниците чакам да дойдат да ми сложат 1 чиния с 2 приемника тия от Булсатком ама май само с чакането си и ще остана. А иначе ми обещаха до 10 дни да дойдат. Вече стана 3*10 :evil:

 

Печелиш чинийка и приемник срещу абонамент/те ги дават без пари/

Не се вързвай към никой ами си вземи свободна карта и приемник за 100лв. и си свиркай. Утре като рещиш да гледаш друго/защото са смрад/ си минаваш кадето и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.