Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на двигател-от 120 на 105


aviano

Recommended Posts

Здравейте колеги!Приятел току що ми предложи запазено моторче от 120 .Моето бабче е 105,та нема лошо да има нещо резервно.Но в момента нямам идея присъединителните диаметри на фланеца на съединителя дали е идентичен при двата двигателя.Приемам всякакви мнения.Благодаря предварително! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателите от 1000мб през 100,105,120,130 са все еднакви 1:1. Двигателя от Фаворит/форман и 1вите фелиции чешките 1.3 става след преправяне на ауспуха и изравняваща планка за карбуратора.

Глава от 105 става на 120мотор, но трябва да не е шлайфана внимаваш да не я прегрееш щото може да се шлайфа само до 0.5 после става много висока компресията и почва да смесва. Добра идея е да я стегнеш на 6.5кг големите болтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея е да я стегнеш на 6.5кг големите болтове.

 

Това като го казваш е хубаво да се знае също, че ако блока поддаде от прекалено стягане, ще трябва да го носиш на шлайф после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, ама пък си заслужава риска. Най - лошото което ми се е случвало е да превърти болт в блока прави се 12ка резба и преходна шпилка от оксидиран метал, което ми излезе 10лв на шпилка, но не съжалявам. Друг е въпроса че стругарите са тъпа мързелива сган, в резултат на което с 1 чертеж получих 2 различни шпилки и се наложи да им положа по 2 шайби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно взаимозаменяеми са моторите , един приятел пък караше 120 - ка с мотор от 105 - няма нужда от никакво преправяне - само сменяш двигателите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
колега вси4ко пасва идеално моя 6кодак са6то е 105л. и сам с двигател на 120.

 

Колега, постарай се да пишеш грамотно. В нашия форум използването на "6" вместо "Ш", "4" вместо "ч" и др. подобни е забранено!

 

Следващото такова мнение ще бъде изтрито.

Odin

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това няма грижа да сложиш примерно глава от 100S на 120ков мотор - аз съм така. Може и други магарии да се правят - разбирай подобрения. Примерно гумички на клапаните, по-голям алтернатор със шайба за Фаворит (по-малка от 105/120ковата - оттам при по-ниски обороти ти зарежда на 14 волта...)...електронно запалване...и.други...и после си smile124

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.