Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дисковете пак гризнаха дървото.


The Best Forman

Recommended Posts

От година и малко се радвах на новите дискове Лукас , но след като миналия петък ми се наложи да спра по - екстрено вече ме е яд , че дадох камара пари за едно спиране ... появи се пак вибрация при 100 км/ч , спиране на тласъци и едно досадно цвъркане при движение + загряване на предните колела :evil:

Сега съм на кръстопът - да дам 50 лв. за дискове Ferodo или 100 за Brembo / според приятелчето ми и двете са със съизмеримо качество / и се чудя на коя марка да се доверя / за сега клоня към по - скъпите , но по - трудно ще се намерят /... за Лукас повече пари не давам , щот тоз полски боклук са явно за еднократна употреба :evil:

Някой ползвал ли е нещо различно от това , което върви в магазините за Шкода ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи един експеримент, ако вече не е много късно - може не самия диск да е крив, а по него да се е отложил неравномерно материал от накладките в резултат на внезапно и силно спиране - има ли някакви сенки по дисковете, какви са на цвят самите дискове? Виж дали има явно аксиално биене? Ако е някакво минимално, примерно под 0.1мм, опитай следното - пробвай много старателно да изтъркаш дисковете с телена четка, не със шкурка или друг абразив, ами с телена четка. И затъркай мъжката, не ги жали :mrgreen:

Пък ако случайно се оправят smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, след като от тебе съм се учил как се ремонтират спир. апарати малко се учудвам на идеята ти за смяна на дискове. Не е ли момента за профилактика на апаратите, пък после дискове. Напомням ти, че при мене още има апарати, само дето дисковете няма да станат, че нали са 4х98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20 ... таз сутрин като спирах на един светофар се чу пукане от лявата страна , на следващия светофар пак и после нищо ... дали проблема е само в дисковете или има и нещо друго , което ми убягва от погледа :-k

Апаратите съм ги правил миналата година като сменях дисковете , а преди няма и 2000 км. сменях накладките и ги прегледах и всичко е ОК / буталцата въщат леко , водачите си работят / , а отлагания по дисковете и сенки не забелязах , въпреки че по крив диск трябва да има , ама не ... по предницата всичко е ново освен лагерите на главините , ам те пък не вият и не стържат ... днес ще поръчам два диска Феродо т.к. Брембо не са внасяни такива като за моита баба , пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.