Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

sеrvice 1500


dan_

Recommended Posts

Преди 7 месеца си купих Октавия 1,6 74 kW на 108 000 км. На 104 000 км./септември 2007 г./ е направена смяна на масла и филтри - в ЕТ София/отразено е в сервизната книжка/. Следващо посещение в сервиз е на 119 000 км., но на 112 200 км. ми се появи надпис "service 1500 км." / юли 2008 г./ и намалява при всеки изминати 100 км.

Някой има ли идея, защо се появи този надпис на дисплея на компютъра на 8 200 км. след смяната на масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 месеца си купих Октавия 1,6 74 kW на 108 000 км. На 104 000 км./септември 2007 г./ е направена смяна на масла и филтри - в ЕТ София/отразено е в сервизната книжка/. Следващо посещение в сервиз е на 119 000 км., но на 112 200 км. ми се появи надпис "service 1500 км." / юли 2008 г./ и намалява при всеки изминати 100 км.

Някой има ли идея, защо се появи този надпис на дисплея на компютъра на 8 200 км. след смяната на масло?

Обратно в ЕТ да ти оправят настройката за смяна на маслото , което ти излиза на дисплея. Иначи може да си караш така до 119 000 км. без да се претисняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли, надписа "service" да не е свързан със смяната на маслото? Или този надпис се показва, само за смяна на маслото.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто отиди в ЕТ да ти занулят сервизните интервали. Като я закачат на ВАГ КОМ ще се види точно за какво е излязъл надписа. Принципно аз знам, че само за смяна на масло излиза. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от София, а и представителя им в Добрич не се ползва с добро име като сервиз. В друг сервиз тази настройка възможна ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам , след като не си гаранционен можеш и сам да си я нулираш тази подсказка ! Скоро някой го беше обяснявал как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох в една от темите за начина на нулиране на това "service", но не съм сигурен дали е само за смяна на маслото тази "подсказка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си съвсем спокойно с този надпис, дори и да ти изтекат тези 1500 км на дисплея и да ти остане надписа service само, който се появява за малко, когато дадеш на контакт и след това ти излизат показанията на общия и на малкия километраж. Ако имаш път из страната и знаеш представителство на Шкода в друг град, след като в Добрич се излагат, отдели малко време и посети сервиза им - цялата операция отнема около 5 минути и не е нужно да се записваш предварително. А и можеш да посетиш всеки сервиз, който притежава съответното оборудване и си чул добри отзиви за него. Но определено не е проблем за колата да я караш, докато мига този надпис, специално съм звънял и съм проверявал за това в ЕТ София.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизният интервал за смяна на масло е 15 000 км или 1 година ;)

А 1 година от септември 2007 изтича след 2-3 седмици, тъй че просто си смени маслото и тогава може и сам да си го нулираш. Не е лошо и да си прочетеш грешките, за да знаеш ако има проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си съвсем спокойно с този надпис, дори и да ти изтекат тези 1500 км на дисплея и да ти остане надписа service само, който се появява за малко, когато дадеш на контакт и след това ти излизат показанията на общия и на малкия километраж. Ако имаш път из страната и знаеш представителство на Шкода в друг град, след като в Добрич се излагат, отдели малко време и посети сервиза им - цялата операция отнема около 5 минути и не е нужно да се записваш предварително. А и можеш да посетиш всеки сервиз, който притежава съответното оборудване и си чул добри отзиви за него. Но определено не е проблем за колата да я караш, докато мига този надпис, специално съм звънял и съм проверявал за това в ЕТ София.

 

Поздрави.

 

Може да отскоча до Варна. Там имат ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизният интервал за смяна на масло е 15 000 км или 1 година ;)

А 1 година от септември 2007 изтича след 2-3 седмици, тъй че просто си смени маслото и тогава може и сам да си го нулираш. Не е лошо и да си прочетеш грешките, за да знаеш ако има проблеми.

 

Аз надали до края на септември ще измина още 6 хил. км., т.е. варианта да измина с това масло 15 000 км. за една година отпада. Това, че след едната година се сменя маслото, задължително условие ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от София, а и представителя им в Добрич не се ползва с добро име като сервиз. В друг сервиз тази настройка възможна ли е?

 

Колега,

 

Първо добре дошъл във форума!

Второ-не съм съгласен за сервиза в Добрич и това което казваш за него.Моята кола само там се обслужва и съм изключително доволен>

Трето-има 2 показателя на борда-INSP-инспекшън-когато колата стане на 1 година да отидеш за проверка на компа за грешки.

И разбирасе се SERV-това се отнася за масло и тн.Просто когато колата е била закарана на сервиз не са и занулили компа на интервала-примерно всеки път ако влиза с 1-2к по-рано .....

Отиваш в сервиза в Добрич-търсиш Галин Атанасов-идва човека-изчиства ти интервала и си готов-даже ще ти провери и компа за грешки.Даже и пари няма да ти вземе!

 

Четвърто-не ти се налага да ходиш до Варна-за такава смешна процедура-само за пут да се охарчиш.

 

Между другото откъде си? Добрич?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от София, а и представителя им в Добрич не се ползва с добро име като сервиз. В друг сервиз тази настройка възможна ли е?

 

Колега,

 

Първо добре дошъл във форума!

Второ-не съм съгласен за сервиза в Добрич и това което казваш за него.Моята кола само там се обслужва и съм изключително доволен>

Трето-има 2 показателя на борда-INSP-инспекшън-когато колата стане на 1 година да отидеш за проверка на компа за грешки.

И разбирасе се SERV-това се отнася за масло и тн.Просто когато колата е била закарана на сервиз не са и занулили компа на интервала-примерно всеки път ако влиза с 1-2к по-рано .....

Отиваш в сервиза в Добрич-търсиш Галин Атанасов-идва човека-изчиства ти интервала и си готов-даже ще ти провери и компа за грешки.Даже и пари няма да ти вземе!

 

Четвърто-не ти се налага да ходиш до Варна-за такава смешна процедура-само за пут да се охарчиш.

 

Между другото откъде си? Добрич?

 

Да, от Добрич съм. Служебните коли се обслужват от този сервиз, вярно не са Шкоди, но лично аз не съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то много зависи!

Форд ли са служебните Ви автомобили.

Има разлика между Форд и Шкода.

Сервиза си има група за Шкода и група за Форд,за Форд са малко мудни-на един авер имаше прецакан датчик-те 1 ден не можеха да го открият ...

Докато хората (групата) обслужваща Шкода са мн читави.

 

А за маслото-задължително е в рамките на 15хилки,или 1 година да го смениш-когато колата е гаранционна.

Когато не си в гаранция-можеш когато искаш да го смениш-но не ти го препоръчвам!Добре е да се спазват указанията в книжката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
... пробвай следното - натисни бутона за зануляване на километража, задръж го и до две сек. дай на контакт. Дръж още три-четири сек. и така (по доста тъп начин) нулираш предупруждението за сервиз. Ако се нулира и не излиза вече - споко - нямаш повреда. Просто наистина отиди в сервиз за смяна консумативи и не забравяй да ги помолиш да ти върнат брояча. Щото - все пак е полезен. :lol:

Здравейте, колеги!

Преди 4 дни си обслужих колата (масло, филтри, ремъци и ролки), обаче продължава да ми изкарва надписа SERVICE INSP!

Пробвах съвета на Боби Доктора от цитата и ми изписва:

 

01 L

Какво е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  orange! написа: 
Сервизният интервал за смяна на масло е 15 000 км или 1 година  
А 1 година от септември 2007 изтича след 2-3 седмици, тъй че просто си смени маслото и тогава може и сам да си го нулираш. Не е лошо и да си прочетеш грешките, за да знаеш ако има проблеми. 


Аз надали до края на септември ще измина още 6 хил. км., т.е. варианта да измина с това масло 15 000 км. за една година отпада. Това, че след едната година се сменя маслото, задължително условие ли е?

Не препоръчително e, защото маслото си губи свойствата... [/code]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във сряда ще ходя до ЕТ за нулиране на грешките, а иначе ето какво намерих по теата кратко и ясно:

 

SERVICE%20INSP.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.