Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

странен шум при ускорение на автомобила


londong

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Искам да ви питам дали някой от вас е забелязал странен шум при ускорение на Октавия 2 1,9 ТДИ. Когато натисна педала на газта веднага се появява един странен шум,който идва от областта на двигателя(не говоря за натоварването на самия двигател). След като отдръпна газта и шума се маха, но всичко това не пречи на динамиката на самия автомобил и аз го възприемам до сега като нещо нормално.

 

Може ли да ми споделите вашия опит.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Искам да ви питам дали някой от вас е забелязал странен шум при ускорение на Октавия 2 1,9 ТДИ. Когато натисна педала на газта веднага се появява един странен шум,който идва от областта на двигателя(не говоря за натоварването на самия двигател). След като отдръпна газта и шума се маха, но всичко това не пречи на динамиката на самия автомобил и аз го възприемам до сега като нещо нормално.

 

Може ли да ми споделите вашия опит.

 

Благодаря!

 

Да забелязал съм доста странни шумове, както и този. Поради тази причина бях зачеквал теми за шумоизолация. Такъв си е сумарния звук на колата в смисъл двигател + ауспух + маховик . Забелязва се повече при рязко ускоряване . Когато настъпваш плавно може да се избягва този "рев". Като попиташ в сервиз - отговарят "...ами... дизел "!!!

Трябва да се кара с чалъм!

 

Забравих за дюзите - те допринасят за острото тракане пък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как "звучи" маховика,но категорично не е ауспух и двигател или пък дюзите. Чува се едно напрежение на нещо електрическо по-скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как "звучи" маховика,но категорично не е ауспух и двигател или пък дюзите. Чува се едно напрежение на нещо електрическо по-скоро :)

 

Да не говориш за свистене на турбината ? На колко хил. км ти е колицата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е тъдява някъде :) . Ама много си лаконичен , колега ! Опиши малко по-подробно симптома , оприличи звука на нещо :mrgreen: , какво е това "напрежение - електрическо"!?!

Електрически напрежения досега в живота си съм чувал само такива над 5 KV , каквито под капаците на нашите коли няма . :)

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димон ами аз разбирам само от каране на Октавия и съм малко зле с техническата част :mrgreen:

шума идва мн близо до предното стъкло...както казах въобще не влияе на маневреността на колата, но това се случва при натоварване на двигателя(или натискане на газта) като при намаляване на натоварването затихва...може би други колеги могат да обеснят това по-добре от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е турбината, не се притеснявай :D

 

Да, особено ако звука наподобява свирене и свистене, "мощно" извиращо или постепенно заглъхващо. :mrgreen: Най-добре се чува от мястото до шофьора, на отворен прозорец, при ускоряване и при отнемане на газта.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен е турбината..... човек който не е свикнал да кара коли с турбини сигурно му се струва странно. като се поуспокои че на колата и няма нищо ще започне да си играе от 2ра на 2хил оборота до 3, защото е голям кеф ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.