Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнения и препоръки за Супърб


uzunov

Recommended Posts

На вълна съм за закупуване на кола втора употреба, днес се качих за мн малко в Суперб и може да се каже, че ми хареса. Модел 2002г. 1.9 ТДИ, с много екстри дори и кожа отстрани на седалките на 130 000 км. това най- високото ниво на оборудване ли е? Понеже не съм запознат изобщо с моделите на Скода и особенно Суперб искам някав съвет относно автомобила. Как варви един такъв модел като цена, другото което ме спира да го купя е това че не е много разпространен модел, скапи ли са му частите, разваля ли се често? М/у др мислех да си вземам Пасат 2000 г. 1.9 ТДИ, но сега се замислям за Суперб!

Ще ви бъда изключително благодарен, ако ми дадете инфо за модела, подръжка, резервни части и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво става е хора, никой ли не може да ми каже нищо за този модел на Шкода, то тука във форума на Шкода като не могат да кажат нещо каде другаде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А търсачката ползва ли я? Като напишеш Superb излизат ТРИ страници с мнения! Ето ТУК една от темите. За другите - ТЪРСАЧКАТА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тва го видях обаче, е съвсем различно от тва което питам аз, мен ме интересува 1.9 ТДИ с мех. скоросна кутия, също така и резервните части и ремонтите по една такава Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модел 2002г. 1.9 ТДИ, с много екстри дори и кожа отстрани на седалките на 130 000 км. това най- високото ниво на оборудване ли е?

По кожата на вратите трудно ще ти отговоря, да беше погледнал модификацията ... Elegance е най-високото, L&K е още по-високо :D

 

Как варви един такъв модел като цена

браузни mobile.bg, mobile.de и т.н.

 

не е много разпространен модел, скапи ли са му частите, разваля ли се често

Последните 15 години Шкода е част от VAG, a там почти всичко е общо, като се почне от двигателите и се стигне до врътките за фаровете. Т.е. частите струват колкото тези за VW, защото са едни и същи. Суперб е правен на база Пасат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще разбереш по изпълнението точно каква модификация е. Още повече ако е "чужбински". На дадено ниво на оборудване (при закупуването му) винаги собственикът е могъл да прибави нещо в поръчката. Пък и дадена модификация за Германия (например) е доста по-различна от тази тук. Освен това и във всяка сервизна книжка пише: "Брошурата (разбирай колата) е актуална в момента на издаването и. Шкода-Ауто се стреми към непрекъснато усъвършенстване на продуктите си и не носи отговорности при по-нататъшни несъответствия и промени." Оглеждай това дето ти е пред очите и не обръщай внимание на приказките на продавача за "последен модел" и "най-високото ниво на оборудване". Ако ти харесва - скачай и това е...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"С кожа отстрани на седалките" далеч не е най-високото оборудване. Суперб има екстри за които мноого хора въбще не си и помислят - подгрев освен на предните и на задните седалки, ахроматични огледала, мултифинкционален волан, навигация, ел. седалки с вентилация, телефон, а L&K има дори заводски чадъри в задните тапети на вратите....

 

Относително е да се каже, топ-оборудване! Едно е сигурно - 1.9ТДИ е доста по-евтин за обслужване (в сравнение с 2.5ТДИ), а предоставя задоволителни характеристики (откъм разход, динамика), карал съм такъв.

 

Суперб е с най-голямо вътрешно пространство от конкурентите в своя клас. Окачването е 1:1 с това на Ауди А6, респективно и возията (няма такава возия!!!).

 

Откъм поддръжка съм нямал никакъв досег, но надали частите му в ЕураТек, ще са по-скъпи от тези на Пасат в АвтоТрейд или на А6 в Порше...

 

На прима виста аз лично това се сещам.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.