Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво масълце да налея?


joeless

Recommended Posts

Здрасти!

Още не съм сменил масълцето на Щурек, и... ъъъм, чудех се какво да му налея, ако може да препоръчате...

Досега винаги съм ползвал маслата на Шел, затова се разтърсих по сайтето им, и понеже съм на газ ми препоръчват Shell Helix LPG Super 15W-40 ... Някой от вас ползва ли го? И дали си струва парите?

Ако не, какво бихте ми препоръчали?

 

Досега на Настя \доживя само до 25г\ слагах само и единствено червения шел, в търсачката на сайта има опция за НАД 10 год автомобил, но и за бензин да цъкна ми излиза пак тоя жълтия, а не червен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина на Опел в Люлин продават полусинтетично "опелово" масло за 34 лв за 5 литра. Аз си купих от него по препоръка на Гената ( The Best Forman ) . Ако искаш , като идваш насам , ще те заведа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно уточнение - цената е вече 38 лв. за 5 литра - в събота си купих именно такова за Фелата. Откакто я карам, само такова й сипвам и тя го "консумира с мярка и удоволствие" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко литра събира Фава?!
без филтър - около 4 л, с филтър - около 4.5л. Една туба от 5 л. ти стига напълно!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не, просто във филтъра ти остава масло, което не можеш да "изцедиш" напълно - не е и нужно. Потърси във виртуалната ни библиотека отговор на въпросите си - имай предвид, че двг за Фаворит, Форман и Фелиция (че и Фабия) са еднакви ;) Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опеловото масло съм сипвал и е добро наистина за цената си. Ако искаш по-тънко - полусинтетиката на Приста не е лоша. Ако искаш хубаво масло без компромис (но с 15-20 лв по-скъпо от опеловото) - вземи ниската полусинтетика на Мотул или Кастрол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си взех тоя Shell Helix LPG Super 15W-40 и ще видиииммм ... 4+1 литра стъпиха 51лв, филтрото 6, работа 5, общо 62 жълтици начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли дебеличко 15W40 аз с 10W40 полусинтетика карах... зима идва..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15W40 ти е гъсто масло за този двигател, освен ако не ти е много "разхлопан"!!!

+ че ти е излязло много по-скъпо.... ма ти си знаеш... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колко литра събира Фава?!
без филтър - около 4 л, с филтър - около 4.5л. Една туба от 5 л. ти стига напълно!

 

Абе Владе ти що наливаш масло до капачката горе чак :D Какви 4л говорите, 3.6 е точно до средата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туба от 4л е достатъчна и по мои спомени... По каталозите на "масларите" наистина съм виждал да пише 4.5 !?!??!!?!?

луда работа.

 

Може би разликата е във "филтъра" - съвременните филтри за този мотор не могат да съберат 500гр. посмъртно, по-скоро 250.... освен в "далечната '88" когато е проектиран Фаворита да е имало някакви филтрища или просто да е печатна грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма такива литри, ако налееш 4л е над максимума!

 

Е да де, остава за доливане, това имах предвид. Не препълвайте... а и не се доверявайте на "маслари" . На мене веднъж ми показаха един лист на който пишеше наистина 4.5 - но със сигурност не е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, под 4л! Е, дано мастера се е усетил, чак нощес ще си го прибера Щурек.

Колкото до зимата - има време, дотогава поне на 2 пъти ще имам смяна, пътувам доста. А и в книгата за фав май само за 15в40 се говореше,а? Четох уж. Другото което е - маслото е за двг на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Форман от 10 г., като го купих на 57000, а сега е на около 200000/сменях километраж/. Един търговец на масла в ония години ми каза, че много добър вариант е Mobil 20 W50 - за по-стари двигатели и т.н. От тогава винаги карам с такова и съм много доволен - не гори масло въобще и нямам проблеми нито през лятото, нито през зимата. Има го и в Метро и е около 30 лв. туба от 5 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.