Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да питам за боя.....


120 L

Recommended Posts

След поне 4 чуквания, едното от тях доста сериозно-да отбележа- на паркинг при отстояние над 3 метра до съседната кола и много нерви по бояджии, направих грешка: напръсках спрей по двете врати, акрилен , и естествено, че не е същия цвят, та питам с болка- дали върху този спрей мога да нанеса с малко валяче автомобилна боя , алкидна,водна или акрилна да използвам, нямам в момента пари за бояджия. Ако някой е правил подобно упражнение и даде съвет, ще съм много признателен......Тъжно ми е , ма нейсе....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акрилната боя отдолу ще надуе алкидната. Мини с водна шкурка 1000 докато свалиш гланца, купи си един грунд в спрей(в мосю бриколаж съм виждал), напръскай с него и отгоре мажи :? алкидната, поне частично би трябвало да я запечата грунда- така си боядисах сам със спрей тавана на МВ-то и година и нещо докато го продам, не мръдна(почти :D ).

В този ред на мисли, другия (по-добър) вариант е да отидеш в някой магазин за бои с колата(за да видят цвета) и да ти забъркат боя в спрейче. С валяк ще стане ужасно грозно :? .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акрилните бои са съвместими с алкидните - аз съм боядисвал с такива моята и става.Но най-добре върху акрилния спрей да боядисаш пак с акрилна боя( ако си сигурен , че спрея е бил акрилен). С валяче става задоволително , но не с дунапренено , защото остават парченца от него по боята - по-добре с късокосместо валяче. А емайлака има и блясък - с него съм боядисвал части от старата ми шкода, която беше бяла. До колкото знам той е алкиден.

А иначе най-добрия вариант е да ти тонират автобоя и да ти напълнят един спрей - на един приятел съм боядисвал така части от колата и става много добре - почти не се забелязваше разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.