Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Температурен датчик


novak

Recommended Posts

Така и така темата е за пустата лампа, та да се похваля, че днес ми светна :mrgreen: . Ама и аз съм си виновен - втори ден качвам строителни материали в най-голямата жега по планински път на Витоша, а не се сетих да погледна поне веднъж нивото на антифриза...от юни месец насам :lol:. След като я почаках солидно време да изстине и долях съм 200-300 грама антифриз всичко е ОК. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата е за пустата лампа, та да се похваля, че днес ми светна :mrgreen: . Ама и аз съм си виновен - втори ден качвам строителни материали в най-голямата жега по планински път на Витоша, а не се сетих да погледна поне веднъж нивото на антифриза...от юни месец насам :lol:. След като я почаках солидно време да изстине и долях съм 200-300 грама антифриз всичко е ОК. :)

Млъквам колега, съжалявам :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога, какъв антифриз сипа? Да не стане като с моя случай :D

 

Аз знам, че при прегряване се спира, но НЕ се гаси двигателя, за да работи перката иначе както е 40 градуса навън може и да не охлади в близния... месец.

 

Лапмата не светва ли при прегряване (когато е малко късно) и спадане на течността, което няма нищо общо с градусите (на мен ми свтена без да е мръднала от 90 защото нивото падна под MIN)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G12+ е антифриза :) . Аз знам, че например на задномоторните шкоди с перка задвижвана от двигателя (1000, 100,110) не се гаси когато загрее, иначе електрическата перка продължава да върти след като загасиш мотора ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Okазва се, че термодатчиците съвсем не са шега работа :(

http://dnes.dir.bg/2008/08/21/news3309973.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се обаче, че от Шкода правилно са си го спестили като вземем в предвид как сработва стелката, при наличието на такава де, при повишаване на температурата . :?

 

От темата става ясно, че никой не знае как стаботва стрелката, а всички гадаем ... тъй че заключението ти е малко прибързано ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се обаче, че от Шкода правилно са си го спестили като вземем в предвид как сработва стелката, при наличието на такава де, при повишаване на температурата . :?

 

От темата става ясно, че никой не знае как стаботва стрелката, а всички гадаем ... тъй че заключението ти е малко прибързано ;)

 

Е, чак заключение, не съм го имал предвид толкова крайно. Наистина не е ясно как сработва тая стрелка а и от ЕТ информацията която дават е една...

Лично бих предпочел да имам стрелката, колкото и бавно да сработва. Като ми изтече гаранцията съм и замислил даже две стрелки, една за маслото и една за охладителната система. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

стрелката при wag груп на температурата има толератс около +-7-8 градуса над и под 90.Така са вс.коли след 98 някъде.Това е за да не се шашкат потребителите дето не разбитат че термостата неможе съвсем прецизно да регул.температ-та.

При нормално функциониране на системите на двигателя,както и да го експлоатирате,той е проектиран да не загрява :!: :!: :!:

светне ли пампичката -гасете и установете проблема-какви са тези ГЛУПОСТИ да спреш и да работи на място :?: :roll: -ако е светнала защото е загубила течност,повредил се е термостата,изгорял е ел.мотора на перката за охл.,повредил се е термодатчика който я включва,водната помпа не се върти или и се е повредила тубинката и т.н. и т.н.-КОГА ЩЕ ОХЛАДИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
ако е светнала защото е загубила течност

 

Само в този случай няма да светне :mrgreen: ( :idea: ако ф-ята и е да свети само при повишена температура :!: ). Няма "кой" да я загрее... А ако следи И нивото на антифриза - тогава съм съгласен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново !

Оня ден взех колата - най-сетне.

Има два температурни датчика - със син и с червен цвят. Това е изме-

нение на модела за 2008г. Иначе е супер. Мотора е много обезшумен - 1.9 TDI, за разлика от по-малкия дизел, който тествах.

Поздрави на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е светнала защото е загубила течност

 

Само в този случай няма да светне :mrgreen: ( :idea: ако ф-ята и е да свети само при повишена температура :!: ). Няма "кой" да я загрее... А ако следи И нивото на антифриза - тогава съм съгласен.

предполагам ,че за нивото и за пов.температура ще е една както е при Полото например,а и при положение че са спестявали,едва ли ще са 2 отделни лампи,но може и да бъркам.Просто така съм предположил. Някой колега да ни светне моля :idea:

Пък и нали ако загуби течност и прегрее-парата може да я светне ,а даже и горещия въздус в с-мата,ако преди това не блокира :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...
предполагам ,че за нивото и за пов.температура ще е една както е при Полото например,а и при положение че са спестявали,едва ли ще са 2 отделни лампи,но може и да бъркам.Просто така съм предположил. Някой колега да ни светне моля

Пък и нали ако загуби течност и прегрее-парата може да я светне ,а даже и горещия въздус в с-мата,ако преди това не блокира

Сами за това не съм много съгласен. Когато моята фелиция сдуха гарнитура и преди да изхвърли маркучите датчика показваше 110 C. Изгасих. Та след това като хвърли маркучите и датчика на термостата остана на сухо показшаве едва 70 градуса а беше много много над тях. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.